Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Czajniki ceramiczne

( liczba produktów: 2 )

Czajnik to obowiązkowy element wyposażenia każdej kuchni. Może być z tworzywa sztucznego, ze stali nierdzewnej, szklany lub ceramiczny. W tej kategorii znajdziesz czajniki ceramiczne w różnych wariantach kolorystycznych i o różnej pojemności. Kupisz tutaj czajnik ceramiczny na gaz, czajnik elektryczny ceramiczny, a także czajnik ceramiczny na indukcję. Sprawdź ofertę Florina.pl i wybierz czajnik idealny do swojej kuchni.

Czajniki ceramiczne ? dostępne rodzaje

Na rynku dostępne są następujące rodzaje czajników:

  • czajniki ceramiczne elektryczne ? przeznaczone do gotowania wody za pomocą energii elektrycznej. Aby zagotować wodę, wystarczy podłączyć czajnik do prądu;
  • czajniki ceramiczne na gaz ? przeznaczone na kuchenkę gazową;
  • czajniki ceramiczne na indukcję ? przeznaczone na płytę indukcyjną.

Obecnie największą popularnością cieszą się czajniki ceramiczne bezprzewodowe, choć zwolenników tradycyjnych czajników na gaz również nie brakuje.

Czajnik ceramiczny do herbaty ? funkcjonalny i pięknie wykonany

Czajnik ceramiczny na prąd to propozycja wprost idealna dla miłośników designu, dla których wygląd jest równie ważny, co funkcjonalność. W naszej ofercie widnieją czajniki bezprzewodowe ceramiczne zarówno o klasycznym, jak i nowoczesnym wykończeniu. Dostępne są urządzenia w różnych wzorach i kolorach.

Elektryczne czajniki ceramiczne są praktyczne i solidne, a przy okazji energooszczędne. Warto zaznaczyć, że gotowana w nich woda nie wchodzi w reakcje z ceramiką, dzięki czemu ma lepszy smak.

Czajniki ceramiczne z udogodnieniami i dodatkowymi funkcjami

Podstawowym zadaniem czajnika jest gotowanie wody. Wiele nowoczesnych czajników ceramicznych oferuje jednak szereg dodatkowych funkcji, które sprawiają, że korzystanie z urządzenia jest szybsze i łatwiejsze.

Na szczególną uwagę zasługuje tutaj czajnik ceramiczny z regulacją temperatury. Zwykle w takim czajniku regulacja jest kilkustopniowa, np. cztero lub sześcio stopniowa. Pozwala to podgrzać wodę do określonej, pożądanej w danej chwili temperatury.
Inne dodatkowe funkcje znajdujące zastosowanie w nowoczesnych czajnikach to np. filtr do wody. Mając czajnik z filtrem, nie trzeba korzystać z dodatkowego dzbanka do filtrowania wody, można nalewać ją z kranu bezpośrednio do czajnika.

Dostępny jest także czajnik z funkcją ?Keep Warm?, która pozwala utrzymać przez dłuższy czas określoną temperaturę wody. Po jej włączeniu czajnik działa na podobnej zasadzie jak termos.

pixel