Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Kosze do segregacji odpadów

( liczba produktów: 1 )

Segregacja śmieci to coraz częściej nie tylko dobra wola mieszkańców, ale również odgórnie narzucony obowiązek. Zadanie będzie o wiele łatwiejsze, jeśli zaopatrzysz się w kosze do segregacji śmieci. Dzięki nim już nigdy się nie pomylisz – odpadki zawsze trafią do właściwego pojemnika, a Tobie łatwiej będzie zachować porządek i zadbać o środowisko!

Kosze do segregacji śmieci – ekologiczne rozwiązanie dla Twojego domu

Kosze na śmieci służą nie tylko do bezpiecznego i jak najbardziej higienicznego przechowywania odpadków. Jeśli są to kosze do segregacji śmieci, ułatwiają także dbanie o środowisko naturalne. Takie rozwiązanie pozwala zaoszczędzić spore ilości energii oraz surowców. Posegregowane odpady nie będą zalegały na wysypisku – zostaną po raz kolejny wykorzystane. Ich ponowne przetworzenie to mniejsze zużycie surowców naturalnych.
Jak wybierać kosze na śmieci do segregacji? Choć zadanie to wydaje się banalnie proste, wymaga przemyślenia kilku kwestii. Bez tego możesz wybrać ładny i funkcjonalny pojemnik, który nie będzie jednak dostosowany do przestrzeni, jaką dysponujesz i potrzeb Twojej rodziny. Jeśli spowoduje to konieczność zakupu kolejnego kosza, niepotrzebnie wydasz pieniądze, zmarnujesz czas – i zwiększysz ilość niepotrzebnych przedmiotów w domu!

Jak wybrać kosz do segregacji śmieci w domu?

Kiedy wybierasz kosze do segregacji śmieci w domu, przede wszystkim weź pod uwagę ich wymiary. Pojemniki na odpady dopasuj zarówno do wielkości mieszkania, jak i liczby jego mieszkańców. Ilość odpadków wytworzonych przez kilkuosobową rodzinę z pewnością będzie większa od tej, którą wytworzy singiel. Jeśli więc wybierzesz zbyt mały kosz, czeka Cię codzienna wymiana worków i wynoszenie odpadków do dużych kontenerów. Z kolei za duży pojemnik na odpadki sprawi, że zanim go zapełnisz, w domu zacznie unosić się nieprzyjemny zapach.
Przy wyborze kosza znaczenie ma też materiał, z którego pojemnik na śmieci został wykonany. Najczęściej wybieranym rodzajem są plastikowe kosze do segregacji śmieci w domu. Taki kosz jest lekki, wytrzymały i łatwo utrzymać go w czystości – wystarczy wypłukać ciepłą wodą z dodatkiem detergentu. Zwykle też taki kosz można zakupić w bardzo przystępnej cenie.
Inna możliwość to zakup drewnianego albo metalowego pojemnika na odpadki. Kosze drewniane sprawdzają się przede wszystkim do składowania odpadków suchych (np. papieru). Przechowywanie w nich mokrych śmieci bywa jednak ryzykowne. Ogromną zaletą koszy z drewna jest ich estetyczny wygląd oraz fakt, że zostały wykonane z naturalnych surowców.
Kosze metalowe są najtrwalsze. Pięknie prezentują się zwłaszcza w nowoczesnych i eleganckich pomieszczeniach. Czy mają wady? Są ciężkie. Co więcej, otwieranie i zamykanie ich klapy bywa dosyć głośne – warto zwrócić na to uwagę podczas wyboru pojemnika.
Ostatnia istotna kwestia to rodzaj pojemnika na odpadki. Możesz postawić na kosz wielokomorowy albo kilka pojedynczych pojemników przeznaczonych na różne rodzaje śmieci.

Rodzaje pojemników do segregacji śmieci

Na co lepiej się zdecydować – kilka osobnych pojemników do segregacji odpadów w domu czy jeden 3-komorowy kosz do segregacji śmieci? Wiele zależy od Twoich upodobań, liczebności rodziny, ale też – miejsca w kuchni!
Jeśli masz więcej miejsca, możesz wybrać oddzielne kosze do segregacji śmieci o sporych wymiarach. Takie rozwiązanie sprawdzi się zwłaszcza przy dużej rodzinie, w skład której wchodzą młodsze dzieci. Maluchom łatwiej będzie poprawnie wrzucać odpadki do oddzielnych pojemników niż wybranej części jednego większego kontenera. Pamiętaj, że stosując to rozwiązanie, wcale nie musisz stawiać od razu na duże pojemniki! W wielu rodzinach dobrze sprawdzają się niewielkie kosze, nawet o pojemności 30-40 litrów.
Jeśli jednak nie masz zbyt wiele miejsca albo chcesz zmieścić pojemniki na odpady pod zlewem, wybierz po prostu małe kosze do segregacji śmieci pod zlewozmywak. W tym przypadku również mogą to być oddzielne pojemniki, które ustawisz obok siebie. Równie dobrym rozwiązaniem będą jednak kosze do segregacji śmieci pod zlewozmywak w formie jednego pojemnika z wydzielonymi częściami na różne rodzaje odpadków. Takie kosze na śmieci do segregacji pod zlew łatwo jest ustawić nawet na bardzo małej przestrzeni!

Kosze do segregacji odpadów na małą przestrzeń

Małe kosze do segregacji śmieci dostępne są w różnej formie. Jeśli zdecydujesz się na oddzielne pojemniki, będziesz musiał zmieścić ich w kuchni co najmniej 3. Czasem lepiej więc postawić na kosze do segregacji odpadów w formie pojedynczych, większych, kilkukomorowych pojemników. Takie rozwiązanie bywa o wiele bardziej praktyczne – jeden pojemnik o wiele łatwiej zmieścić nawet pod niewielkim zlewem!
Pamiętaj też, że czasem warto połączyć różne rozwiązania! Nie musisz przecież decydować się tylko na jeden równo podzielony pojemnik albo kilka koszy na śmieci takiej samej wielkości! Zastanów się, jakiego typu odpadów w Twoim domu jest najwięcej i co przede wszystkim wrzucasz do kosza w kuchni. W ten sposób łatwiej będzie Ci odpowiedzieć sobie na pytanie, jakie kosze do segregacji w domu będą potrzebne. Możesz np. zdecydować się na małe kosze do segregacji śmieci w formie 2-komorowego pojemnika, w którym będziesz umieszczał szkło i plastik. Obok niego ustawisz dodatkowe większe kosze kuchenne do segregacji odpadów na śmieci zmieszane i biodegradowalne (tych bywa przecież w kuchni naprawdę sporo!).
Pamiętaj wówczas, aby do każdego rodzaju kosza dopasować odpowiednie worki na śmieci! Małe kosze na śmieci do segregacji będą wymagały niewielkich worków – najlepiej od razu utrzymanych w odpowiednich kolorach. W ten sposób nigdy się nie pomylisz, kiedy będziesz wynosił śmieci do większych kontenerów ustawionych przed Twoim domem!

Kosze do segregacji śmieci na florina.pl

Zarówno kosze na odpady segregowane do kuchni, jak i pojemniki do ustawienia w biurze czy na dworze, znajdziesz w ofercie florina.pl. Wszystkie pojemniki na odpady wykonywane są z trwałych materiałów, które łatwo utrzymać w czystości. Kosze do segregacji śmieci w kuchni zawsze mają dodatkowo widoczne, odpowiednie oznaczenia kolorystyczne. Dzięki temu od razu wiesz, jaki rodzaj odpadków umieszczać w danym pojemniku! Błędu nie popełnisz ani Ty, ani żaden inny domownik. Jak oznaczamy nasze pojemniki do segregacji śmieci? Kolory znajdziesz np. na otwieranej klapie każdego z nich!
W naszej ofercie dostępne są pojedyncze (większe i mniejsze) pojemniki, jak i rozwiązania dostosowane do specyfiki małych wnętrz – np. 2-komorowy lub 3-komorowy kosz do segregacji śmieci.

 


Najczęściej pojawiające się pytania

O czym warto wiedzieć przed zakupem kosza do segregacji śmieci?

Jakie są kolory koszy na śmieci do segregacji?

Kosze do segregacji śmieci są dostępne w 5 różnych kolorach:

  • w żółtym pojemniku należy umieszczać tworzywa sztuczne i metale,
  • pojemnik zielony przeznaczony jest na szkło opakowaniowe,
  • do niebieskiego pojemnika wrzucaj papier,
  • kolor czarny oznacza kosz na odpady zmieszane,
  • brązowy pojemnik służy do przechowywania odpadów biodegradowalnych.

Gdzie kupić kosze na śmieci do segregacji?

Wiele różnych wariantów koszy do śmieci do segregacji znajdziesz w sklepie florina.pl! W naszej ofercie dostępne są niewielkie pojemniki na śmieci (20-25 litrów) oraz duże kosze, które sprawdzą się do tymczasowego przechowywania odpadów w garażu albo na dworze. A jeśli masz w kuchni naprawdę niewiele miejsca, znajdziesz u nas pojemniki kilkukomorowe, które umieścisz nawet na zupełnie małej przestrzeni. Sprawdź całą ofertę florina.pl – na pewno znajdziesz kosze na śmieci, które idealnie spełnią Twoje wymagania!

 

pixel