Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Termofory

( liczba produktów: 2 )

Termofor to rodzaj ocieplacza, który stosujemy, kiedy chcemy ogrzać się w chłodne dni, a także rozluźnić mięśnie, kiedy nam doskwierają. Jest to zazwyczaj niewielki pojemnik w kształcie poduszki, który wypełniamy gorącą wodą, a ta oddaje swoje ciepło. Na rynku mamy kilka rodzajów termoforów, o których przeczytasz poniżej.

Sortowanie

Co to jest termofor?

Niewielki przedmiot, który służy do ocieplania lub schładzania. Oprócz swojej podstawowej funkcji, jaką jest ocieplanie, termofor może również chłodzić, ale jednak nie każdy. Termofor, który jest wypełniony w środku żelem, może być zarówno pobudzany do ogrzewania, jak i chłodzenia. Termofory różnią się między sobą wyglądem zewnętrznym, jak również wnętrzem, które może być puste lub wypełnione żelem, pestkami wiśni, albo posiadać wewnątrz mechanizm, który pod wpływem energii elektrycznej się rozgrzewa. Wygląd zewnętrzny może mieć ogromną liczbę wariantów. Wśród asortymentu sklepu Florina.pl, z pewnością znajdziecie coś dla siebie. Termofor stosujemy w wielu przypadkach. Pozwalają one złagodzić bóle miesiączkowe, poprzez rozluźnienie mięśni, na które wpływ ma ciepły okład, rozgrzewają stopy w chłodne zimowe dni, a także zatoki, kiedy nie możemy się pozbyć uporczywego bólu związanego z zapaleniem zatok. Stosuje się je przy bólach mięśniowych i reumatycznych.

Termofor z pestek wiśni

Zacznijmy od termoforów dla najmłodszych. Dzieci, rodząc się, mają nie do końca rozwinięty układ pokarmowy. W związku z tym mogą im towarzyszyć ciężkie do zniesienia bóle brzuszka, czyli kolka dziecięca. Klasyczny termofor wypełniony gorącą wodą, nie tylko jest dla nich zbyt ciężki, ale również mógłby poparzyć delikatną skórę dziecka. Termofor dla niemowlaka powinien być przede wszystkim lekki, żeby nie powodował dodatkowego dyskomfortu. Jeżeli jesteś rodzicem dziecka, które przechodziło kolki niemowlęce - wiesz o czym mowa i z pewnością nie jest Ci do śmiechu. Wypełnienie termofora dla tak małych dzieci to pestki wiśni, które są lekkie, a podgrzane, powoli oddają ciepło. Termofor z pestkami wiśni to nic innego, jak materiałowy woreczek, wewnątrz którego umieszczone są lekkie pestki owoców. Takim termoforem z pewnością nie wyrządzisz krzywdy swojemu dziecku, jest on jak najbardziej bezpieczny. W czasie, kiedy twoje dziecko jest niemowlęciem, posłuży on, jako okład na brzuszek, natomiast później, z pewnością będzie służył, jako ciekawa zabawka sensoryczna.

Termofor z pestek wiśni jak zagrzać?

Tego typu termofor dla dzieci uruchamiamy w mikrofalówce. Należy włożyć termofor z pestek wiśni do mikrofalówki, ustawić moc na 600 W i podgrzewać 1 - 2 minut. Termofor układamy na brzuszku dziecka, aby ten powoli rozgrzewał mięśnie i przynosił ulgę. Oprócz kolki niemowlęcej, działa wspaniale na zaparcia u niemowląt i małych dzieci. Rozgrzewać można je również na kaloryferze, wówczas wszystko zależy od tego, jak bardzo kaloryfer jest rozgrzany. Piekarnik to również miejsce, w którym termofor z pestek wiśni może być rozgrzewany. Włóż termofor do rozgrzanego do 100 - 120°C i podgrzewaj go przez 20 min. 

Termofor z pestek wiśni, jako zimny okład

Termofor ten może również służyć, jako zimny okład. Aby ochłodzić termofor, włóż go do zamrażarki na mniej więcej 30 do 40 min. Termofor na zimno pomaga w kilku przypadkach. Uśmierza ból przy lekkich oparzeniach, działa łagodząco na ukąszenia owadów, a także może posłużyć, jako okład przy stłuczeniach. Z pewnością przyda on się również mamie, która dopiero co urodziła dziecko. Zimny okład z termofora z pestkami wiśni może posłużyć do obkurczania macicy, jako okład na bolące piersi mamy karmiącej, na opuchnięcia, które pojawiają się po porodzie, a także na różnego rodzaju bóle głowy, migreny itd.

Termofor gumowy - Termofor w sweterku

Najprostszy i najtańszy model termoforu. Żeby zaczął działać, należy do niego wlać gorącą wodę i dobrze zakręcić. Termofory te zazwyczaj mają tak zwany ?sweterek?, czyli materiał, który chroni przed bezpośrednim poparzeniem. Gumowy termofor, po nalaniu do niego gorącej wody, bardzo szybko oddaje ciepło. To ciepło jest również bardzo szybko tracone. Żeby się nie poparzyć, stosuje się właśnie takie ?ubrania?, które nadają im charakteru. Materiał, z jakiego robi się pokrowce na gumowe termofory to polar, imitacja swetrów, aksamit, mikrofibra. Tego typu termofory oczywiście mogą nie mieć wcale pokrowca, takie też są dostępne na rynku, wówczas należy ze szczególną ostrożnością przykładać je do ciała, najlepiej przez jakiś materiał. 

Jak poprawnie używać termoforu gumowego? 

  • nie nalewaj do niego wrzątku ani wody, która mogłaby wywołać poparzenia 
  • nie umieszczaj w jego wnętrzu żadnych przedmiotów
  • regularnie sprawdzaj jego szczelność
  • jeżeli termoforu używa dziecko, bądź zawsze obok
  • nie należy na nim siadać, stawać, ani leżeć
  • nie narażaj gumy, z jakiego został wykonany na działanie promieni słonecznych, działanie środków dezynfekujących, ani środków czystości o silnym działaniu
  • nie umieszczaj termoforu w mikrofalówce, ani piekarniku

Termofor dla dzieci

Gumowe termofory w zabawnych przytulankach? To typ termoforów, które dzieci upodobały sobie najbardziej. Zwierzątka, które mogą być przytulankami, wewnątrz posiadają gumowy wkład, do którego nalewamy gorącej wody i przykładamy do bolącego brzucha. Dzieci są do nich bardziej przekonane niż do tradycyjnej formy termoforów. Oczywiście mowa tutaj o dzieciach w wieku +3. Zazwyczaj mają one nieco mniejszą pojemność, ponieważ nie mogą być ciężkie, gdyż przeznaczone są dla dzieci. 

Termofor żelowy

Wielokrotnego użytku termofor wypełniony specjalnym żelem. Można go zarówno ogrzewać, jak i schładzać, zatem jego spektrum działania jest bardzo szerokie. Ten uniwersalny termofor, tak jak poprzedni - gumowy, może być chowany w specjalny pokrowiec. Kompres rozgrzewająco - chłodzący jest elastyczny, łatwo dopasowuje się do ciała. Żeby go uruchomić, należy go włożyć do kuchenki mikrofalowej na 30 s, przy średniej mocy 600 W. Kompres ten możesz zawsze trzymać w lodówce, dzięki czemu w nagłym wypadku zawsze będzie gotowy do pomocy, na przykład, kiedy będziesz chciał schłodzić newralgiczne miejsca podczas podwyższonej temperatury. Chłodzący kompres jest również świetny na stłuczenia, opuchlizny i ukąszenia owadów. Wypełniony żelem termofor jest w pełni bezpieczny, ponieważ żel, jakiego używa się do tego typu termoforów, jest nietoksyczny. Zarówno po podgrzaniu, jak i schłodzeniu, zachowuje swoje właściwości. 

Termofor elektryczny

To przyjemny i miły w dotyku niewielki sprzęt, działający przy pomocy energii elektrycznej. W znaczący sposób uśmierza bóle różnego pochodzenia, bez konieczności zażywania leków przeciwbólowych, które nie są bez znaczenia dla naszego organizmu. Termofor elektryczny szybko się nagrzewa, długo i powoli oddaje ciepło. Wystarczy podłączyć go do sieci energetycznej i w kilka chwil rozgrzać bolący mięsień, czy część ciała. Termofory te wypełnia się wodą, która jest podgrzewana przez prąd z gniazdka elektrycznego. Są w pełni bezpieczne, mają zabezpieczenia przed przegrzaniem, a także odpinany kabel. Wykonane są z trwałych materiałów. Termofor elektryczny to niewielkich rozmiarów ?poduszka?, która łatwo dopasowuje się do części ciała, którą chcesz rozgrzać. Polecany jest dla osób, które często korzystają z tego typu urządzeń, ponieważ są niezwykle łatwe i szybkie w użyciu.

pixel