Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Słoiki

( liczba produktów: 37 )

Szklane słoiki mają szerokie zastosowanie w gospodarstwie domowym. W zależności od rodzaju i pojemności posłużyć mogą do przygotowywania dżemów, konfitur i zapraw na zimę czy przechowywania produktów sypkich. Jeśli zdecydujemy się np. przesypać kawę lub makaron do słoika ozdobnego i postawić go na szafce w widocznym miejscu, pełnić on będzie zarówno funkcję praktyczną, jak i dekoracyjną.

W ofercie sklepu internetowego Florina.pl znajdziesz różne rodzaje słoików szklanych. Oferujemy m.in. ozdobne słoiki, małe słoiki na przyprawy, duże słoiki na przetwory i słoiki z gumką typu wek. Dostępne są słoiki litrowe idealne do robienia przetworów na zimę i mniejsze, np. słoiki 900 ml doskonałe na sałatki warzywne czy niewielkie słoiki 200 ml przeznaczone do przechowywania przypraw. Mamy także duże słoiki 5l, które nadają się np. do kiszenia ogórków.

Ozdobne słoiki na żywność

Trzymanie w szafce otwartych paczek makaronów, mąk czy kasz na dłuższą metę się nie sprawdza. Jedzenie tak przechowywane szybko wietrzeje, przechodzi zapachami, w dodatku opakowania ciągle się przewracają, a ich zawartość wysypuje. Lepszym pomysłem jest przesypanie produktów do szklanych słoików, dzięki czemu nie stracą swoich właściwości i wygodniej będzie je przechowywać.

Tutaj znajdziesz słoiki do przechowywania o różnych wielkościach i kształtach. Szeroki wybór słoików pozwoli Ci dobrać je stosownie do potrzeb.

Słoiki małe na przyprawy

Przyprawy po otwarciu opakowania bardzo szybko tracą swój wyjątkowy smak i aromat, dlatego by nie straciły swych cennych właściwości, najlepiej jest je przesypać do szklanych słoiczków i szczelnie zamknąć. Szkło jest neutralnie chemicznie, więc nie wpływa na smak i zapach przechowywanej w słoiczku przyprawy.

Specjalne słoiczki na przyprawy są niewielkie, a przez to bardzo poręczne. Ładnie się prezentują, dlatego można ustawić je na kuchennej szafce. Łatwo utrzymać je w czystości i nadają się do mycia w zmywarce.

Słoiki 1l i większe na przetwory

Samodzielnie przygotowane przetwory są wręcz na wagę złota w okresie jesienno-zimowym, kiedy dostęp do świeżych warzyw i owoców jest dość ograniczony. Do przechowywania kiszonych ogórków, marynowanych grzybków czy sałatek warzywnych idealnie sprawdzą się słoiki litrowe. Z kolei słoik 5l będzie wprost idealny do kiszenia ogórków, które później będzie można rozdzielić na mniejsze słoiki. Taki słoik nadaje się też do robienia zakwasu, np. z buraków.
Szkło jest niezwykle trwałym materiałem, który nie wchodzi w reakcje chemiczne z żywnością, a więc nie wpływa na jej smak, dlatego przetwory można trzymać w słoikach przez dowolnie długi czas bez obaw o ich zepsucie.

Słoiki z pokrywką typu wek

W ofercie naszego sklepu dostępne są również słoiki typu wek, które używane są do przygotowywania i przechowywania zapraw. Wykonane są z grubego, odpornego na działanie wysokiej temperatury szkła. Świetnie sprawdzają się przechowywania samodzielnie zrobionych dżemów, konfitur i kompotów. Ładnie się prezentują, dlatego nic nie stoi na przeszkodzie, by nieco przyozdobić taki słoik i podarować na prezent bliskiej osobie.

Słoik z pokrywką typu wek sprawdzi się też jako słoik na ciastka, cukierki czy inne drobne słodycze. Dzięki szczelnemu zamknięciu zawartość słoika zawsze będzie świeża. Słoik wypełniony ciastkami można postawić w takim miejscu, by mieć go zawsze pod ręką i móc sięgnąć po drobny przysmak zawsze wtedy, gdy przyjdzie nam na to ochota.

pixel