Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Wyciskacze do soku

( liczba produktów: 1 )

Wyciskarka do soków to urządzenie, które znajduje zastosowanie w każdym domu. Nie jesteśmy w stanie zjeść tak dużej porcji owoców, która objętościowo odpowiadałaby ilości soku, jaki uda nam się wypić. To właśnie w soku znajduje się najwięcej witamin. Miąższ i skórki to błonnik, który jest potrzebny i zdrowy, ale nie zawsze musimy mieć ochotę na cały owoc. Poza tym szklanka soku do śniadania jest lepszym rozwiązaniem niż kawa, czy czarna herbata.

Soki wyciskane

Świeżo wyciskane soki i koktajle warzywne świetnie uzupełniają naszą dietę w codzienną porcję owoców i warzyw, jakie należałoby spożyć każdego dnia. W piramidzie zdrowego żywienia owoce i warzywa stanowią podstawę naszej codziennej diety. Najlepszym rozwiązaniem byłoby spożywać je 5 razy dziennie. Wydaje się to bardzo proste, jednak nie każdy tak lubi, nie każdy się na tym skupia. Soki owocowe i soki warzywne to bardzo dobre rozwiązanie, bo wraz z możliwością wypicia napoju, spożywasz owoce i warzywa. Taka forma jest bardzo często łatwiejsza do zaakceptowania i dająca więcej możliwości.

Wyciskarka do owoców

Wyciskanie soków z owoców to przyjemny proces. Zwłaszcza dzieci uwielbiają się przy tym bawić w kuchni. Same wybierają składniki, mogą je nawet włożyć do wyciskarki pod nadzorem dorosłych, choć jest to dziecinnie prosta sprawa. Do wyciskania nadają się każde owoce. Z jednych owoców będzie mniej soku, takich, które są mniej soczyste, z innych uzyskamy mnóstwo soku. Wyciskarka, wyciskarce nierówna. Dziś skupmy się na typowych wyciskarkach do owoców cytrusowych, z których jesteśmy w stanie uzyskać mnóstwo soku. Błonki owoców cytrusowych bywają bardzo gorzkie, dlatego tym przyjemniejsze jest wypicie z nich wcześniej przygotowanego soku.

Wyciskarka do cytrusów

Owoce cytrusowe to bardzo soczyste produkty spożywcze. Są nimi na przykład: pomarańcze, mandarynki, grejpfruty, pomelo, cytryny, czy limonki. Wyciskarka do cytrusów różni się budową od wyciskarki do owoców, z pomocą której wyciśniesz sok z każdego owocu. Ma ona charakterystyczną nakładkę wyciskającą, która wydobywając sok z owocu, ma szansę docisnąć  się do samej skórki. Wyciskarki do soków z cytrusów są to bardzo niewielkie urządzenia, które z łatwością zmieścisz w kuchennej szafce. Mają wąskie zastosowanie, jednak sok z owoców cytrusowych możesz wykorzystać na wiele sposobów. Przyrządzisz z jego udziałem pyszną zimową herbatę, a także zimne mojito.

Wyciskacz do cytrusów 

Wyciskarka do cytryn, czy innych owoców cytrusowych, jak już wcześniej wspomnieliśmy, charakteryzuje się swoją budową, która pozwoli do końca wycisnąć sok z każdego owocu cytrusowego. Najprostszy ręczny wyciskacz do cytrusów ma nakładkę wyciskającą, z otworami, przez które przelatuje sok, ale nie pestki. Daje to możliwość uzyskania w pełni czystego i klarownego soku bez pestek. Wyciskarki do owoców tego typu nigdy nie są skomplikowane. Wyciskarka do cytrusów praktyczna to nie tylko bardzo proste w obsłudze urządzenie, ale także niesamowicie dogodna cena. Kiedy masz ochotę na pyszny, świeży sok z pomarańczy sięgnij po nią, wyciśnij w kilka chwil zdrowy sok i w łatwy sposób umyj ją, aby była gotowa do następnego użycia. Wyciskarka do cytrusów ręczna nigdy cię nie zawiedzie i będzie zawsze gotowa do pracy.

Elektryczna wyciskarka do cytrusów

Wyciskarka do cytrusów elektryczna to przede wszystkim wygoda, choć i do niej musisz włożyć nieco pracy. Elektryczny wyciskacz do cytrusów sprawdza się świetnie, podczas gdy często pijesz soki. Elektryczna wyciskarka do cytrusów Botti Lemon ma dwie nakładki, które posłużą do wyciśnięcia soku z większych lub mniejszych owoców. Daje to lepsze możliwości i bardziej efektywne wyciskanie soku z owoców cytrusowych. Wyciskarki elektryczne dostępne w sklepie Zasmakuj Radości wykonane zostały z trwałych materiałów, które sprawiają, że sprzęty te są bardzo wytrzymałe. Botti Lemon ma przezroczysty pojemnik z miarką, która w łatwy sposób pozwoli ci odmierzyć pożądaną ilość soku, jaki chcesz wycisnąć. Wystarczy założyć odpowiednią nakładkę wyciskającą, a następnie przygotować owoc, czyli przeciąć go na pół i docisnąć do wyciskarki. Wyciskarka nie ma żadnego przycisku, włącza się wtedy, kiedy nałożymy na nią połówkę owocu i ją naciśniemy. To właśnie nacisk powoduje, że urządzenie zaczyna pracować. Wyciskarka elektryczna nie wymaga od nas użycia tak dużego nacisku, jak podczas używania ręcznej wyciskarki. 

Wyciskarka do cytrusów elektryczna Botti Orange 

Ta wyciskarka to spełnienie marzeń każdego, kto lubi pić świeżo wyciskane soki z pomarańczy. Duży pojemnik na sok nie będzie cię ograniczał, a jakość soku, jaką jesteś w stanie uzyskać, wyciskając cytrusy w tym urządzeniu, jest bezkompromisowa. Urządzenie rozpoczyna swoją pracę, kiedy poczuje nacisk. Gdy przestaniesz dociskać owoc, automatycznie się wyłączy. Podobnie jak poprzednia wyciskarka, która również dostępna jest w naszej ofercie, nie może być ona myta pod bieżącą wodą, ani zanurzana w wodzie, ponieważ jest to urządzenie elektryczne. Wyciskarkę przed myciem należy odłączyć od zasilania, rozmontować, tak aby wszystkie części, które mogą być dokładnie umyte pod bieżącą wodą, mogły zostać skutecznie umyte. Po umyciu i wysuszeniu należy urządzenie złożyć i dokładnie w ten sposób przechowywać do następnego użycia. 

pixel