Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Hortensja i Burak - odkryj limitowane kolekcje naczyń emaliowanych dostępnych wyłącznie w sklepie Zasmakuj Radości.

2021-10-05
Hortensja i Burak - odkryj limitowane kolekcje naczyń emaliowanych dostępnych wyłącznie w sklepie Zasmakuj Radości.

Hortensja i Burak - odkryj limitowane kolekcje naczyń emaliowanych dostępnych wyłącznie w sklepie Florina.pl.

Piękne, bo zaprojektowane w Polsce. Chyba od tego można zacząć historię dwóch kolekcji naczyń emaliowanych, które powstały na wyłączność dla klientów sklepu Zasmakuj Radości. A wszystko zaczęło się na kartce papieru, na której ręcznie powstały dwa wzory. Jeden z motywem hortensji – królowej polski ogrodów. Drugi z motywem buraka – warzywa tak pięknego i soczystego, które najlepiej rośnie właśnie w kraju nad Wisłą.  

Dobre, bo zaprojektowane w Polsce i wykonane niezmienną od lat technologią produkcji

Historia obu linii garnków emaliowanych ma swój początek w polskim studio graficznym. Choć na co dzień obserwujemy światowe trendy, to w tym przypadku skupiliśmy się stricte na tym, co ceni sobie polski klient. My – Polacy jesteśmy sentymentalni, a wrażliwość jest u nas cechą, której inne narodowości mogą nam pozazdrościć. Lubimy wracać wspomnieniami do lat młodości, kiedy wszystko wydawało się takie proste. Zamiast wakacji all inclusive były wakacje pod gruszą, a ze wszystkich dostępnych dań mieliśmy do wyboru smażone ziemniaki albo tłuściutkie naleśniki. Wtedy było jakoś piękniej i wszyscy byli szczęśliwi. Właśnie takie retrospekcje stały się inspiracją do stworzenia kolekcji garnków emaliowanych Burak oraz Hortensja.  Dlaczego warto gotować w garnkach emaliowanych?
 

Gdy cały świat podążał w kierunku konsumpcjonizmu, my konsekwentnie pracowaliśmy nad produktami, które będą wyborem na lata. Opłacało się. Dziś, kiedy zdrowie jest na wagę złota, nauki starszego pokolenia o emalii nie poszły w las. Chcemy jeść zdrowiej – jak kiedyś. Chcemy żyć bliżej natury – jak kiedyś. Chcemy kolejnym pokoleniom przekazać wszystko, co dobre.  Dlatego tak bardzo jesteśmy dumni z marki Emalia Polska Pleszew, której od dekad przyświecają najcenniejsze wartości: rodzina i zdrowie.

 

Czy wiesz, że spośród wszystkich marek oferujących naczynia emaliowane, to właśnie Emalia Polska Pleszew została nagrodzona i uzyskała tytuł ZDROWEJ MARKI ROKU!

Najważniejszą kwestią jest fakt, że naczynia dzięki zastosowaniu powłoki emaliowanej nie reagują z żywnością. Pozbawione szkodliwych związków i odporne na nagłe zmiany temperatur nadają się też do przechowywania ugotowanych dań w lodówce.  

Naczynia emaliowane na indukcję

Tradycyjne garnki wcale nie znaczą niepraktyczne. Dziś naczynia emaliowane przystosowane są do każdego typu kuchenki: ceramicznej, gazowej, elektrycznej oraz indukcji. Chcesz podgrzać mleko? Zrób to w emaliowanym rondelku, a nawet kubku, który również będzie działał na płycie indukcyjnej.

Garnki emaliowane do gotowania i nie tylko

Sprawą oczywistą jest, że główną funkcją garnków emaliowanych jest gotowanie zdrowych potraw. Jednak te naczynia możesz wykorzystać nie tylko w kuchni. Kubeczki emaliowane mogą stać się osłonką na doniczki, w których uprawiasz zioła, jak bazylia, mięta czy pietruszka. Małe naczynia emaliowane posłużą też jak organizer na długopisy i kredki na biurku. Najmłodszym przyrządzaj w kubeczkach emaliowanych słodkie desery jak czekoladowy budyń albo kaszę mannę z malinami. Wieczorami te same kubki wykorzystaj do podania gorącej herbaty z pomarańczą, imbirem i goździkami.

Szanuj zdrowie – gotuj w emalii

Pokaż więcej wpisów z Październik 2021
pixel