Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Garnki ze stali nierdzewnej

( liczba produktów: 63 )

Garnki stalowe to naczynia o uniwersalnym designie, przez co doskonale wkomponują się w wystrój praktycznie każdego wnętrza. Są niezwykle wytrzymałe, dlatego to rozwiązanie na lata. Zobacz, dlaczego jeszcze warto mieć je w swojej kuchni.

Garnki kuchenne ze stali nierdzewnej


Jeżeli szukasz klasycznych naczyń do kuchni, idealnie sprawdzą się tu nierdzewne garnki. Wyróżniają się one odpornością na uszkodzenia. Trudno również o zarysowanie garnków stalowych nierdzewnych. Ich powierzchnia jest gładka. Dzięki temu drobnoustroje nie mają szans rozwoju na takim naczyniu.
Co więcej, garnki ze stali dłużej utrzymują ciepło, dlatego nie musisz co chwilę podgrzewać swojego dania. Typowy garnek ze stali nierdzewnej zawiera 18% chromu i 10% niklu. Z tego powodu garnki kuchenne ze stali nierdzewnej nie są polecane osobom mającym uczulenie na którąkolwiek substancję, z której zbudowano takie naczynie.

Przeczytaj także: Garnki do gotowania - które wybrać?


Garnki ze stali nierdzewnej co do zasady można myć w zmywarce. Warto jednak potwierdzić ten fakt, sprawdzając dokładniej wytyczne od producenta. Klasyczny garnek z nierdzewki nadaje się do podgrzewania na dowolnym typie kuchenki, w tym również na indukcji.

Taki garnek możesz też bez obaw umieścić w lodówce, np. przechowując resztki jedzenia.

Przeczytaj także: Pyszny przepis na karkówkę duszoną w garnku


Jaki rozmiar garnków ze stali nierdzewnej wybrać?


W ofercie sklepu Florina znajdziesz naczynia w różnych rozmiarach. W asortymencie dostępny jest duży garnek ze stali nierdzewnej, jak również małe garnki ze stali nierdzewnej. Dobierz pojemność swojego naczynia, biorąc pod uwagę własne potrzeby kulinarne.
Garnki nierdzewne duże wyróżniają się pojemnością rzędu kilku, a nawet kilkunastu litrów. Z kolei małe naczynia tego rodzaju mają nawet mniej niż 1 litr pojemności.

Przeczytaj także: Jak zrobić popcorn w garnku


Dobre garnki ze stali nierdzewnej, czyli jakie?


Chcąc zakupić dobre garnki ze stali nierdzewnej, warto zadbać o to, by dopasować ich rozmiar do własnych oczekiwań. Zwróć również uwagę na to, że najlepsze garnki ze stali nierdzewnej posiadają w zestawie specjalną pokrywkę, która umożliwia wygodne gotowanie. Przezroczysta pokrywa pozwala na kontrolowanie całego procesu obróbki cieplnej.
Dobre garnki ze stali nierdzewnej posiadają również nienagrzewające się uchwyty. Dzięki temu możesz w wygodny sposób przenosić swoje naczynie.
Warto postawić na garnki stalowe, które posiadają wewnątrz narysowaną podziałkę, umożliwiającą sprawdzenie ilości przygotowanego dania. Naczynia tego rodzaju świetnie nadają się do przyrządzenia zupy, jak również innych przysmaków na obiad czy spotkanie z bliskimi.

Przeczytaj także: Przepis na żeberka duszone w garnku


Garnki ze stali nierdzewnej z grubym dnem


Jeżeli planujesz ugotować danie wymagające dłuższej obróbki cieplnej, doskonale sprawdzą się tu garnki nierdzewne z grubym dnem. To rozwiązanie zabezpiecza przed przypaleniem jedzenia, a dodatkowo wpływa na dłuższą żywotność takiego naczynia.
Garnki ze stali nierdzewnej z grubym dnem bardzo szybko się nagrzewają i równomiernie dystrybuują ciepło na całą potrawę. Dzięki temu możesz cieszyć się smakiem dobrze przygotowanego dania.

Przeczytaj także: Jak wyczyścić przypalony garnek


Najczęściej pojawiające się pytania


Zobacz, jakie kwestie najczęściej nurtują osoby sięgające po garnki ze stali nierdzewnej. Być może odnajdziesz tu odpowiedź na swoje pytanie.


Jak myć garnki ze stali nierdzewnej?


Chcąc bezpiecznie umyć garnki ze stali nierdzewnej, nie stosuj żadnych ostrych gąbek, ścierek albo szczotek. Do mycia używaj delikatnych detergentów. Jeżeli decydujesz się na umieszczenie takich garnków w zmywarce, nie powinieneś trzymać ich w tej samej komorze co srebrne wyroby.

Przeczytaj także: Najlepsze garnki na indukcję do twojej kuchni


Czy garnki ze stali nierdzewnej są zdrowe?


Najbardziej bezpieczne dla zdrowia są garnki stalowe 18/10, czyli zawierające 18% chromu i 10% niklu. Takie naczynia nie są jednak do końca korzystnym rozwiązaniem dla osób uczulonych na te pierwiastki. W przypadku alergików lepiej sprawdzą się dostępne również w naszej ofercie garnki emaliowane.

Przeczytaj także: Najlepszy garnek aluminiowy do twojej kuchni


Jakiej firmy garnki ze stali nierdzewnej polecacie?


Wybierając garnki stalowe, warto zwrócić uwagę na markę produktu. Prawdziwą renomą cieszą się np. garnki ze stali nierdzewnej marki Florina, polecane przez szefa kuchni, Mateusza Gesslera.

Przeczytaj także: Garnki aluminiowe Florina Forest

pixel