Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Patelnie do naleśników

( liczba produktów: 9 )

Pyszne śniadanie, zachwycająca kolacja albo podwieczorek, który zje nawet niejadek? Każde z tych dań (i wiele więcej!) przyrządzisz, jeśli w Twojej kuchni pojawi się patelnia do naleśników!

Najlepsze patelnie do naleśników - idealne narzędzia do przygotowania pysznych posiłków

Patelnie do naleśników różnią się między sobą wieloma elementami. Czym więc kierować się przy wyborze najlepszej? Zwróć uwagę na:

  • powłokę – znajdziesz patelnie z powłoką ceramiczną, granitową czy teflonową;
  • rozmiar;
  • materiał, z którego wykonana jest rączka;
  • możliwość wykorzystania na Twojej kuchence – może się zdarzyć, że interesujący Cię produkt da się wykorzystać tylko na jednym typie kuchenki; zwracaj uwagę na napisy: patelnia do naleśników (indukcja) lub patelnia przeznaczona do kuchenek gazowych.

Patelnie do naleśników - różnorodność kształtów i rozmiarów

Zanim wybierzesz patelnię do naleśników, weź pod uwagę jej przeznaczenie. Najbardziej uniwersalna będzie prosta patelnia do naleśników 22 cm lub 25 cm.
Chcesz zaskoczyć młodszych członków rodziny? Postaw na patelnię do naleśników dla dzieci w jednym z uroczych kształtów (misia, kwiatuszka albo serca). Naleśniki przygotowane na takiej patelni na pewno wzbudzą zainteresowanie maluchów i od razu znikną z talerzy – warto więc przygotowywać je w większej niż zwykle ilości!

Nowoczesne technologie w patelniach do naleśników - rozwiązania dla Twojej wygody

Czy wiesz, że zamiast tradycyjnej patelni naleśnikowej możesz postawić na tzw. dwustronną patelnię do naleśników? Dzięki niej przewracanie przygotowywanych pyszności nie będzie konieczne! Taka patelnia ułatwi Ci przyrządzenie nie tylko doskonałych naleśników, ale też placków, omletów oraz gofrów!
Duże znaczenie przy wyborze patelni ma też zastosowana powłoka. Najzdrowsze smakołyki przygotujesz, wybierając jedno z dwóch rozwiązań – patelnię do naleśników ceramiczną albo patelnię do naleśników granitowąPatelnie granitowe są bardziej odporne na zarysowania oraz uszkodzenia mechaniczne. Z kolei wersje ceramiczne częściej miewają nieprzywierającą powłokę, która zdecydowanie ułatwia pracę i pozwala na smażenie bez dodatku tłuszczu.

 

Najczęściej pojawiające się pytania

Co warto wiedzieć przed zakupem patelni do naleśników?

Jaka jest najlepsza patelnia do naleśników?

Najlepsze patelnie to takie z nieprzywierającą powłoką! Mogą to być patelnie ceramiczne non-stick albo patelnie teflonowe.

Jaką wielkość patelni do naleśników wybrać?

Wszystko zależy od Twoich potrzeb! Tradycyjne naleśniki przygotujesz na patelni 22-25 cm, a amerykańskie pankejki – na mniejszej, o średnicy 16-18 cm.

Patelnie do naleśników, ale też patelnie wok i wiele innych typów naczyń znajdziesz na Florina.pl. Odwiedź nas i odmień swoją kuchnię!

 

Zobacz podobne produkty

pixel