Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Pojemniki plastikowe

( liczba produktów: 39 )

Lubisz mieć w domu jedzenie na zapas? Nie chcesz pozbywać się resztek z obiadu, które można zjeść na drugi dzień? Zaopatrz się w pojemniki plastikowe na żywność przeznaczone do przechowywania produktów zarówno o krótkim, jak i długim terminie przydatności. Dostępne w naszej ofercie zamykane pojemniki plastikowe to idealny sposób na wygodne przechowywanie żywności. Pozwolą pokarmom zachować smak i aromat, a jednocześnie ułatwią utrzymanie porządku w szafkach i lodówce. Szeroki wybór pojemników o różnych kształtach i rozmiarach pozwoli Ci z łatwością dobrać pojemniki plastikowe skrojone na miarę potrzeb. Mamy małe pojemniki plastikowe, idealne na kanapki czy małe przekąski, jak również duże pojemniki plastikowe na żywność sypką typu mąka. Zobacz ofertę Florina.pl.

Pojemniki plastikowe do przechowywania żywności ? jakie wybrać?

Wybór pojemników plastikowych powinien być dobrze przemyślany, aby można było z nich wygodnie korzystać, a przechowywanie w szafce czy w lodówce nie sprawiało kłopotów. Dobrze jest więc znać kilka podstawowych zasad, którymi warto się kierować podczas zakupów.

Najbardziej praktyczne są pojemniki prostokątne lub kwadratowe. Zajmują stosunkowo niewiele miejsca, w dodatku można ustawiać je jeden na drugim, nie marnując cennej przestrzeni, która niekiedy jest wręcz na wagę złota. Pojemniki plastikowe na żywność okrągłe z kolei sprawdzą się do przygotowywania posiłków na wynos, np. musli z jogurtem czy sałatek.

Do przechowywania łatwo psujących się pokarmów polecamy pojemniki plastikowe na żywność zakręcane. Posiadają one szczelne przykrywki, które zapobiegają dostawaniu się do środka powietrza i zarazków.

Jeśli chodzi o pojemniki na żywność plastikowe wysokie, należy zwrócić szczególną uwagę na otwór, który powinien być na tyle duży, żeby w razie czego można było do środka włożyć dłoń z miarką czy łyżką, aby nabrać odpowiednią ilość produktu. Wybierając pojemniki plastikowe na żywność sypką, planując sypać ją prosto z pojemnika, lepiej postawić na niewielki otwór, umożliwiający precyzyjne dozowanie produktu.

Przeznaczenie pojemników plastikowych na żywność

Kupując plastikowe pojemniki, warto czytać opisy, ponieważ znajdują się w nich istotne informacje dotyczące ich przeznaczenia. O ile nie ma to aż takiego znaczenia, jeśli chcemy kupić pojemniki plastikowe do lodówki, o tyle jest to kluczowe, jeśli potrzebne nam są pojemniki plastikowe do zamrażarki, ponieważ nie wszystkie pojemniki nadają się do przechowywania w ujemnych temperaturach.

Pojemniki plastikowe na żywność duże czy małe ? jakie kupić?

Przed złożeniem zamówienia dobrze jest się zastanowić, co dokładnie chce się w takich pojemnikach przechowywać. Chcąc przesypywać do takich pojemników np. całe opakowanie mąki czy całą paczkę makaronu, najlepiej postawić na duże pojemniki plastikowe na żywność, które zmieszczą cały produkt. Przechowywanie bowiem niewielkich ilości na dnie opakowania może być kłopotliwe. Dobrze jest mieć też w domu pojemniki plastikowe małe, do których będzie można zapakować resztki makaronu czy sałatki.

Jeśli nie możesz się zdecydować, jakiej wielkości pojemniki zamówić, postaw na zestaw, w którym znajdziesz propozycje w różnych rozmiarach, od bardzo małych aż po całkiem spore. Nic nie stoi także na przeszkodzie, żeby zamówić kilka pojemników o różnych kształtach i wielkościach. Prędzej czy później wszystkie się przydadzą, a za najtańsze pojemniki z naszej oferty zapłacisz od kilku do maksymalnie kilkunastu złotych.

pixel