Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Słoiki typu wek

( liczba produktów: 15 )

Pomimo szerokiego dostępu do konfitur, dżemów i kompotów, pod którymi uginają się wręcz sklepowe półki, wiele osób nadal najbardziej ceni sobie przetwory samodzielnie przez siebie przyrządzone. Domowe przetwory z owoców i warzyw szczególnie docenia się w okresie jesienno-zimowym, kiedy dostęp do świeżych produktów tego rodzaju jest mocno ograniczony. Aby jednak móc cieszyć się własnoręcznie zrobionymi przetworami o każdej porze roku, musimy je odpowiednio je przygotować i zakonserwować. Pomogą w tym słoiki weki z gumką. Słoiki weck - gdzie kupić? Słoiki weki przeznaczone do robienia i przechowywania przetworów, które można poddawać procesowi pasteryzacji, znajdziesz w sklepie Florina.pl. Oferujemy szeroki wybór słoików o różnej pojemności, dzięki czemu możesz dobrać takie, które najbardziej odpowiadają Twoim potrzebom.

Jak wyglądają słoiki typu wek?

Szklane słoiki wek posiadają wieczko i zamykane są na gumkę i sprężynkę, które pełnią funkcję użytkową i zarazem ozdobną. Słoik typu wek można bezpiecznie wyparzać zarówno we wrzątku, jak i w piekarniku. Warto jednak zaznaczyć, że w zestawie znajdują się także gumowe elementy, których nie powinno się narażać na wysokie temperatury, ponieważ mogą szybko ulec zniszczeniu, przez co nie będą nadawać się do dalszego użytku.

Słoiki weki ze sprężyną - czym powinny się cechować idealne słoiki do robienia przetworów?

Najlepsze słoiki do pasteryzacji to słoiki szklane. Szkło nie zawiera w składzie żadnych szkodliwych substancji i nie wchodzi w reakcje ze znajdującym się w nim jedzeniem. Ponadto jest odporne na wysokie temperatury i nadaje się do wielokrotnego użytku.

Dostępne są różne rodzaje słoików, jednak to słoiki weck dobrze sprawdzają się przy przygotowywaniu konfitur czy dżemów. Nadają się one bowiem do pasteryzacji, są wygodne i praktyczne w codziennym użytkowaniu, a przy okazji ładnie się prezentują i mogą stanowić elegancką ozdobę. Przetwory zapakowane w słoiki wekowe są też świetnym pomysłem na prezent.

Słoik wek z gumką i sprężyną - jaką pojemność wybrać?

W asortymencie sklepu Florina.pl dostępne są słoiki wekowe o różnych pojemnościach. Oferujemy słoiki o pojemności poniżej litra, w tym m.in. 350 ml, 500 ml i 750 ml. Mamy słoiki typu weck o pojemności 1 25 l, 1,7 l, 2,5 l, a także dużo większe, nawet słoiki o pojemności 4 l czy 5 l. Widać zatem, że wybór jest naprawdę spory i bez większych trudności można dobrać rozmiar słoika stosownie do potrzeb.

Słoiki weck - cena

Najtańszy słoik wek ze sprężyną można kupić już za kwotę rzędu kilkunastu złotych, jednak będzie to słoik o niewielkiej pojemności. Jeśli potrzebny jest nam dużo większy słoik wek z klipsem, trzeba przygotować się na wydatek rzędu nawet kilkudziesięciu złotych. Pamiętajmy jednak, że słoiki te nadają się do wielokrotnego użytku, więc można śmiało założyć, że będzie to jednorazowy wydatek, a zakupione słoiki będą nam służyć przez długie lata.

pixel