Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Suszarki do grzybów

( liczba produktów: 3 )

W dzisiejszych czasach mamy łatwy dostęp do niemal każdego rodzaju żywności. Nie musimy już gromadzić zapasów. Mimo to wiele osób nadal oddaje się przyjemności grzybobrania. Obfite zbiory trzeba jednak odpowiednio zakonserwować, by móc się nimi cieszyć także w kolejnych miesiącach. Tutaj z pomocą przychodzmałe AGD w postaci suszarki do grzybów. Suszenie bowiem jest jednym z najlepszych i najbezpieczniejszych sposobów utrwalania żywności bez utraty składników odżywczych.

Suszarki do grzybów i owoców - zasada działania

Suszarki do grzybów i owoców to stosunkowo nieskomplikowane urządzenia. Ich działanie opiera się na połączeniu pracy grzałki oraz wentylatora. Po uruchomieniu grzałka zaczyna emitować ciepło. Wentylator unosi ogrzane powietrze ku górze, dzięki czemu przedostaje się ono przez warstwy sit, na których układane są suszone produkty. Podwyższona temperatura zwiększa parowanie, a co za tym idzie, przyspiesza utratę wody.

Suszarka do grzybów i owoców nadaje się do stosowania z różnymi produktami. To także idealny sposób na suszenie ziół, warzyw, a nawet mięsa. Oferowane przez nas urządzenia eliminują nawet 90% zawartej w nich wody. Po zakończonym procesie położone na wagę produkty okazują się dużo lżejsze. Co jednak ważniejsze, suszenie oznacza stworzenie warunków niesprzyjających rozwojowi bakterii i grzybów powodujących psucie się żywności. Dzięki temu może być ona przechowywana przez naprawdę długi czas.

Suszarki do grzybów i owoców - na co zwrócić uwagę?

Podobnie jak w przypadku innych sprzętów, również przy wyborze suszarki do grzybów zdecydowanie należy zwrócić uwagę na opinie użytkowników danego modelu. Nie można jednak zapominać również o sprawdzeniu kilku najważniejszych parametrów urządzenia, które wpadło nam w oko. Są to przede wszystkim:

  1. Moc - nie powinna być mniejsza niż 200 W; nie oznacza to jednak, że im więcej, tym lepiej. Suszarka to nie blender. Suszarce do grzybów wystarczy 500 W. Sugeruje się, że to optymalna moc urządzenia takiego typu. Trzeba pamiętać, że wyższa wartość nie musi oznaczać lepszego suszenia. Ważny jest bowiem dobór temperatury do rodzaju produktu. Oczywiście moc urządzenia przekłada się również na zużycie energii. Jeżeli planujemy używać go regularnie, lepszym wyborem może okazać się sprzęt o niższej mocy. Nie ma to jednak aż takiego znaczenia, jeśli ma być uruchamiany jedynie od czasu do czasu.
  2. Regulacja temperatury - suszarka do grzybów powinna mieć możliwie duży zakres temperatur suszenia. Inne warunki są bowiem niezbędne w przypadku warzyw czy grzybów, a inne, gdy decydujemy się na suszenie delikatnych ziół lub miękkich owoców.
  3. Regulacja nadmuchu - w najlepszych suszarkach do grzybów możemy regulować, z jaką prędkością ciepłe powietrze przepływa przez urządzenie. Jeśli zależy nam na szybkim wysuszeniu, możemy ustawić mocniejszy nawiew. Z kolei słabszy ułatwi zachowanie aromatu ziół czy grzybów.
  4. Wielkość sit - w każdej suszarce znajdują się różnej wielkości sita, na których umieszczane są produkty. Oprócz ich powierzchni bardzo ważna jest wysokość. Im są one wyższe, tym większe kawałki produktów możemy suszyć. Najczęściej waha się ona od około 2 do 5 cm.
  5. Dodatkowe funkcje i zabezpieczenia - dobra suszarka powinna być wyposażona w timer, dzięki któremu automatycznie wyłączy się po upływie ustawionego czasu suszenia. Z kolei termostat pozwala utrzymać stabilną temperaturę we wnętrzu urządzenia, dzięki czemu cały proces będzie efektywny. W wielu urządzeniach to on decyduje o tym, czy grzałka będzie włączona, czy wyłączona. W wielu modelach czujnik temperatury może też odcinać zasilanie w momencie, gdy pojawi się niebezpieczeństwo przegrzania suszarki.

Ceny suszarek do grzybów

Ceny suszarek do grzybów są bardzo zróżnicowane. Nic dziwnego - zależą bowiem od wielu czynników, takich jak wcześniej wymieniona moc, możliwość regulacji temperatury czy inne, dodatkowe funkcje. Duże znaczenie ma również pojemność urządzenia, czyli liczba tacek. Większość modeli wyposażonych jest w około 5 sit; w niektórych przypadkach można jednak regulować pojemność suszarki poprzez odejmowanie i dodawanie kolejnych tacek. Wpływ na cenę suszarki do grzybów ma również jakość jej wykonania, a także wykorzystanych do jej stworzenia materiałów.

W naszej ofercie znalazły się suszarki do grzybów w różnych cenach. Łączy je jednak doskonała jakość, która zapewnia równomierne i efektywne suszenie. Trwałe i wytrzymałe, mogą być intensywnie użytkowane przez wiele lat. W przypadku większości modeli sita da się myć w zmywarce, co znacznie ułatwia utrzymanie ich w czystości. Niezależnie od tego, czy planujesz suszyć owoce, grzyby czy zioła, u nas znajdziesz idealny model dla siebie.

 

pixel