Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Patelnie aluminiowe

( liczba produktów: 73 )

Patelnie aluminiowe są jednymi z najpopularniejszych patelni na rynku. Chętnie je wybieramy ze względu na fakt, że stal doskonale przewodzi ciepło, przez co temperatura podczas smażenia jest równo rozprowadzona, a to z kolei skraca czas przygotowywania posiłku. W sklepie Florina.pl znajdziesz patelnie z aluminium pokryte różnymi rodzajami powłok, dostępne w różnych rozmiarach, przeznaczone do używania zarówno na kuchence elektrycznej i gazowej, jak i na indukcji.

Patelnia aluminiowa - najważniejsze cechy

Patelnie aluminiowe mają bardzo dobre opinie, zarówno wśród profesjonalnych kucharzy, jak i amatorów gotowania, ponieważ są lekkie, tanie i wygodne. Bardzo szybko się nagrzewają, ale niestety równie szybko stygną. Pokryte są specjalnymi powłokami, które chronią przed przedostawaniem się szkodliwych substancji do jedzenia, jednocześnie zabezpieczając przed przywieraniem do dna i przypalaniem.

Aluminiowa patelnia a rodzaj powłoki

W ofercie naszego sklepu widnieją patelnie aluminiowe pokryte różnymi rodzajami powłok. Dostępna jest m.in.:

  • patelnia aluminiowa z powłoką granitową - jest zaliczana do grupy nieprzywierających, dlatego można na niej smażyć bez tłuszczu. Cechuje się wysoką odpornością na uszkodzenia mechaniczne i zarysowania;
  • patelnia aluminiowa z powłoką ceramiczną - nie wchodzi w reakcje z żywnością, nie jest podatna na uszkodzenia. Nie można jej myć w zmywarce;
  • patelnia aluminiowa z powłoką tytanową - dobrze przewodzi ciepło i się nie rysuje. Tytanowa powłoka zapobiega przywieraniu pokarmów.

Patelnia aluminiowa - opinie. Która jest najlepsza?

Opinie o patelniach aluminiowych są dobre, dlatego można spokojnie im zaufać. Pojawia się tylko pytanie, na co zwrócić szczególną uwagę podczas zakupu?

Wybierając patelnię z aluminium, sprawdź jej przeznaczenie. Patelnia aluminiowa na indukcję musi mieć specjalne dno wykonane z materiału ferromagnetycznego. Informacje na ten temat sprawdzisz w opisie producenta. Brak specjalnego oznaczenia świadczy o tym, że wybrana patelnia aluminiowa na indukcję się nie nadaje.

Kolejną ważną kwestią jest rozmiar. W ofercie naszego sklepu znajdziesz patelnie o małej, jak i dużej średnicy. Mała patelnia będzie idealna do przygotowywania posiłków dla jednej osoby, z kolei duża umożliwi gotowanie dla całej rodziny. Jeśli nie wiesz, jaki rozmiar najlepiej sprawdzi się w Twoim przypadku, możemy Ci podpowiedzieć, że najchętniej wybierana przez naszych klientów jest patelnia aluminiowa 28 cm, która jest niezwykle uniwersalna.

Zobacz podobne produkty

pixel