Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Butelki na oliwę i ocet

( liczba produktów: 8 )

Zakupione w dużych pojemnikach oliwa i ocet sprawdzają się świetnie w kuchni. Kiedy jednak organizujesz przyjęcie dla znajomych albo elegancki obiad, ustawienie ich na stole bywa kłopotliwe. A wcale nie musi! Wystarczy przelać ocet i oliwę do mniejszych, bardziej poręcznych i pięknie prezentujących się buteleczek.

Butelki na oliwę i ocet – funkcjonalne i stylowe pojemniki

Jak wybierać butelki do octu i oliwy? Przede wszystkim stawiaj na pojemniki wykonane ze szkła! O ile butelki na wodę i napoje innego typu mogą być również zrobione z wytrzymałego, wysokiej jakości plastiku, to ocet i oliwa nie powinny być w nich przechowywane. Kwas octowy może niszczyć warstwy plastiku – wówczas substancje zawarte w opakowaniu przedostaną się do płynu. Ich spożywanie nie jest obojętne dla zdrowia! Z kolei oliwa powinna zawsze być przechowywana w butelce z ciemnego szkła. W ten sposób zabezpieczysz zawarte w niej substancje odżywcze przed utlenieniem.
Jakie więc cechy ma idealna butelka na oliwę i ocet? Jest poręczna, nieduża i szklana. Jeśli oliwa ma znaleźć się w niej tylko na krótki czas (np. zostanie przelana i zużyta w trakcie przyjęcia), może to być przezroczyste szkło. Takie butelki na oliwę zwykle lepiej komponują się z resztą zastawy stołowej i tworzą udany duet z butelkami do octu.
Warto wspomnieć również, że duże znaczenie ma nie tylko materiał, z jakiego została wykonana sama butelka na oliwę i ocet, ale też to jak wygląda jej zamknięcie. O wiele lepiej niż tradycyjna plastikowa zakrętka sprawdza się prawdziwy korek albo zamknięcie złożone z uszczelki i korka. Obydwa typy zamknięć lepiej ochronią oliwę i ocet przed utratą składników odżywczych oraz aromatu. Bardziej elegancko i efektownie prezentują się także ustawione jako element zastawy stołowej!

Oliwa i ocet zawsze pod ręką – butelki dozujące

Chcesz, aby oliwa i ocet zawsze były w Twojej kuchni łatwo dostępne? W takim razie postaw na butelki dozujące! Takie butelki zakończone są dozownikiem, który ułatwi Ci pobranie odpowiedniej porcji płynu. Butelki na oliwę i ocet tego typu sprawią, że przestaniesz marnować umieszczone w nich produkty! Nie wylejesz na patelnię zbyt dużej ilości oliwy, a do sałatki lub marynaty nie trafi ogromna ilość octu, która zepsułaby smak potrawy. Co więcej, oliwę i ocet z butelek dozujących łatwiej będzie pobierać nawet dzieciom – a to zdecydowanie usprawni naukę gotowania!
Jeśli Twoja kuchnia jest mała i z trudem mieszczą się w niej kolejne gadżety, wybierz butelką na oliwę i ocet 2w1. To jeden pojemnik z wydzielonymi przestrzeniami na oliwę i ocet oraz dwoma kranikami. Wystarczy przelać do wnętrza dwa rodzaje płynów – i gotowe! Zaoszczędzisz miejsce na kuchennym blacie oraz pozytywnie zaskoczysz gości, jeśli taką butelkę ustawisz na stole podczas spotkania ze znajomymi.
Butelki na oliwę i ocet w wersji 2w1 to jedne z bardziej pomysłowych i przydatnych kuchennych gadżetów! Sprawdzają się równie dobrze, jabutelki z wkładem chłodzącym, dzięki którym w upalne dni dłużej możesz cieszyć się orzeźwiającym smakiem chłodnych napojów.

Wybierz idealne butelki na oliwę i ocet – co trzeba wiedzieć?

Butelki na oliwę i ocet, tak samo jak używane na co dzień butelki na soki, warto dobierać bardzo rozważnie. Zarówno oliwę, jak i ocet lepiej jest przechowywać w mniejszych butelkach – 250-500 ml. Są one poręczniejsze i łatwiej z nich korzystać. Co więcej, takie butelki sprawdzą się świetnie ustawione na kuchennym blacie, jak i później – jako element zastawy stołowej w trakcie uroczystego obiadu.
Za niewielkimi pojemnościami butelek przemawia też fakt dietetyczny. W trakcie zużywania produktów w butelkach pozostaje puste miejsce wypełnione powietrzem. W przypadku oliwy im więcej takiej przestrzeni i powietrza tym szybciej traci ona swoje wyjątkowe wartości odżywcze. Mniejsza butelka pozwala na dłużej zachować jakość Twojej ulubionej oliwy!
Najczęściej jako idealne pojemniki do przechowywania oliwy wymienia się butelki na oliwę z ciemnego szkła. I tak właśnie jest! Ciemne szkło ogranicza utlenianie obecnych w oliwie polifenoli oraz witaminy E. Dzięki temu masz pewność, że polana oliwą sałatka albo zamoczona w niej bagietka nie tylko pysznie smakują, ale też dostarczają Ci wielu cennych wartości odżywczych!

 

Najczęściej pojawiające się pytania

Jakie pytania najczęściej padają podczas wyboru butelek na oliwę i ocet?

Jaka butelka do oliwy z oliwek będzie najlepsza?

Oliwę z oliwek najlepiej przechowywać w niedużej butelce z ciemnego szkła. Jeśli jednak przelejesz ją do przezroczystej butelki, która będzie lepiej prezentowała się na stole, po zakończonym przyjęciu po prostu włóż oliwę do szafki. W ten sposób również ograniczysz utlenianie się delikatnych substancji.

Jaki dozownik do oliwy wybrać?

Do oliwy dobieraj precyzyjne dozowniki, przez które wydostaje się jedynie wąska stróżka płynu. Dzięki temu łatwiej będzie Ci kontrolować ilość oliwy i nie zużyjesz jej więcej, niż zakładałeś!

Butelki do przechowywania oliwy i octu, które pięknie zaprezentują się na elegancko zastawionym stole, a do tego będą funkcjonalne na co dzień, znajdziesz w ofercie Florina.pl. Odwiedź nasz sklep i sprawdź, które butelki najlepiej sprawdzą się w Twojej kuchni!

 

pixel