Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Czajniki

( liczba produktów: 62 )

Czajnik to jeden z podstawowych elementów wyposażenia każdej kuchni. Trudno wyobrazić sobie robienie gorących napojów jak herbata bez czajnika. Urządzenie to zazwyczaj jest intensywnie użytkowane, dlatego wybierając czajnik, warto postawić na sprawdzony model, który oferuje wysoką jakość i cieszy się dobrymi opiniami. Na rynku dostępne są trzy rodzaje czajników: czajniki na gaz, elektryczne i bezprzewodowe. Różnią się od siebie przede wszystkim tworzywem, z jakiego zostały wykonane oraz pojemnością. Szeroki wybór czajników znajdziesz w sklepie Florina.pl! Sprawdź ofertę, zobacz dostępne czajniki kuchenne, wybierz idealny dla siebie i złóż zamówienie!

Klasyczne czajniki elektryczne

 

Elektryczne czajniki do herbaty i kawy są jednymi z najchętniej wybieranych czajników. W ostatnim czasie cieszą się nawet większą popularnością niż czajniki gazowe, a to dlatego, że są bardziej funkcjonalne. Są niezwykle wygodne w użytkowaniu, a w dodatku często oferują szereg udogodnień, które dodatkowo ułatwiają życie.

Dostępne są różne pojemności czajników elektrycznych. Najmniejszy jest czajnik 0,5 l, z kolei największy, jaki można znaleźć, jest w stanie pomieścić 2 l wody. Najczęściej wybierane są czajniki tradycyjne oferujące pojemność 1,7 l. Przyjmując, że w przeciętnym kubku mieści się ok. 250 ml płynu, taki czajnik pozwoli przygotować napoje dla 6 osób przy jednokrotnym zagotowaniu wody.

W czajnikach elektrycznych stosowane są dwa rodzaje grzałek: spiralna oraz płytowa ukryta. Grzałka spiralna ma cały czas kontakt z wodą, przez co łatwo osadza się na niej kamień i trzeba pamiętać o jej częstym czyszczeniu. Grzałka płytowa jest ukryta pod płytką na dnie czajnika, dzięki czemu kamień osadza się na niej dużo wolniej, co zapewnia większą higienę użytkowania.

W ofercie Florina.pl dostępne są nowoczesne czajniki elektryczne wykonane z tworzywa sztucznego, szkła, stali nierdzewnej i ceramiki. Zdajemy sobie sprawę, jak ważny jest ładny design, dlatego u nas znajdziesz czajniki kolorowe, w tym żółty, zielony, niebieski i różowy. Mamy także białe i czarne czajniki dla zwolenników klasyki.

Nowoczesne czajniki na gaz

Czajniki na gaz, jak sama nazwa wskazuje, przeznaczone są na kuchenkę gazową. Jest to tradycyjny rodzaj urządzenia, który pomimo upływu lat nadal cieszy się dużym zainteresowaniem.

Przeglądając czajniki na gaz nowoczesne, często w pierwszej kolejności zwracamy uwagę na wygląd. Nie ma w tym nic złego, w końcu kuchenka gazowa zwykle umieszczona jest w centralnym miejscu kuchni, więc znajdujący się na niej czajnik będzie praktycznie przez cały czas na widoku. U nas dostępne są przede wszystkim białe i czarne czajniki na gaz, ale zwolennicy żywych kolorów również znajdą ciekawe propozycje dla siebie. Na uwagę zasługują także modne ostatnio czajniki retro na gaz.

Czajnik będzie mieć kontakt z otwartym ogniem, dlatego musi być naprawdę solidny. Przy zakupie zwróćmy więc uwagę na denko, które powinno być odpowiednio grube, dzięki czemu spód czajnika będzie wytrzymały. Grube denko urządzenia zapewnia także równomierne rozprowadzanie ciepła podczas gotowania i dłuższe utrzymywanie temperatury przez zagotowaną wodę.

Dobry czajnik gazowy powinien być pokryty materiałem dobrze izolującym ciepło. Ponadto powinien być wyposażony w stabilną rączkę, która zapewni wygodne przenoszenie, gdy będzie wypełniony wodą po brzegi. Optymalna waga czajnika to ok. 1 kg.

Jeśli chodzi o pojemność, jednym z najpopularniejszych wariantów jest czajnik 1,5 l na gaz. Dostępne są również mniejsze i większe urządzenia. Największy dostępny na rynku jest czajnik 3 l na gaz.

Praktyczne czajniki na płytę indukcyjną

Ostatnim rodzajem są czajniki na indukcję. Są to urządzenia specjalnie dostosowane do indukcji. Właściciele płyt indukcyjnych powinni pamiętać, że nie każdy czajnik może być na nich używany. Mowa tutaj choćby tych wykonanych ze szkła, aluminium czy ceramiki. Dlatego przed zakupem czajnika trzeba upewnić się, że jest on przeznaczony do gotowania na indukcji.

Nowoczesne czajniki na indukcję najczęściej wykonane są ze stali nierdzewnej lub emaliowanego bądź nieemaliowanego żelaza. Bardziej wytrzymałe są te z żelaza, choć czajniki ze stali nierdzewnej również cechują się dobrą jakością.

Bardzo ważną kwestią w przypadku czajnika na płytę indukcyjną jest dno, które nie powinno być większe niż wyznaczone pole. Jeśli wykroczy poza nie, to płyta się nie uruchomi, a woda nie ugotuje. Niektóre płyty posiadają wbudowane czujniki sensoryczne na całej powierzchni, w ich przypadku wielkość dna nie ma aż takiego znaczenia. Przy wyborze czajnika warto pamiętać o zasadzie, że im grubsze dno, tym krótszy czas gotowania wody.

Czajnik to nie tylko praktyczne i funkcjonalne urządzenie codziennego użytku, ale także ozdoba kuchni. Dlatego proponujemy Ci modele o nowoczesnej i klasycznej stylistyce. Eleganckie czajniki retro w kropki czy modne ostatnio czajniki w jednolitym, pastelowym kolorze ? które prędzej skradną Twoje serce?

pixel