Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Gąbki

( liczba produktów: 21 )

Gąbka do mycia naczyń to obok ścierki i druciaka jedno z najważniejszych akcesoriów do kuchni. Może się wydawać, że poświęcanie uwagi tak trywialnej rzeczy nie ma większego sensu. Jednakże wybór konkretnego produktu ma ogromne znaczenie dla codziennego komfortu oraz efektywności zmywania. W naszej ofercie znajdziesz gąbki wykonane z różnych materiałów, różniące się między sobą strukturą, przeznaczenie i kolorem. Ten ostatni również jest istotny!

Gąbki do naczyń - niezbędne do utrzymania czystości w kuchni

Gąbki do naczyń należą do najbardziej uniwersalnych akcesoriów kuchennych. Z pewnością nie może ich zabraknąć w pobliżu żadnego zlewozmywaka. Wbrew nazwie, nie służą jedynie do zmywania. Dzięki nim utrzymasz czystość w całej kuchni oraz innych pomieszczeniach w domu. Doskonale sprawdzają się podczas mycia blatów, frontów mebli czy armatury.
Gąbki do mycia naczyń mogą być zarówno miękkie i dość gładkie, przeznaczone do czyszczenia delikatnych materiałów takich jak porcelana, jak i szorstkie, o właściwościach ściernych. Szeroki wybór dostępnych u nas produktów sprawia, że bez trudu znajdziesz akcesoria do każdego zadania w kuchni.

Gąbki do naczyń - różne rodzaje i materiały

Obecnie mamy do wyboru różne rodzaje kuchennych gąbek. Wykonane zostały z różnych materiałów, dzięki czemu sprawdzają się podczas czyszczenia najróżniejszych materiałów oraz usuwania rozmaitych zabrudzeń.

Na uwagę zasługują silikonowe gąbki do naczyń. Mimo że ich powierzchnia sprawia wrażenie delikatnej, w istocie bardzo efektywnie czyszczą naczynia, blaty, fronty i armaturę. Struktura silikonowej gąbki sprawia, że detergent pieni się znacznie bardziej niż przy klasycznych modelach. Gęsta piana z drobnymi pęcherzykami z łatwością dociera do wszystkich zakamarków, usuwając nawet głęboko osadzony brud lub uporczywe przypalenia.

Bardzo wygodne w użyciu są gąbki do naczyń z dozownikiem płynu. Wyposażone są one w rączkę, do której wlewa się detergent. Podczas zmywania wsiąka on w gąbkę, tworząc pianę. Jest to bardzo efektywny i higieniczny sposób mycia naczyń, ceniony szczególnie przez osoby, które nie chcą dotykać gąbek rękami. Dużo przyjemniejsze jest w końcu odstawianie umytego talerza na suszarkę.

Obecna moda na zero waste oraz przyjazne dla środowiska przedmioty codziennego użytku sprawia, że dużą popularnością cieszą się ekologiczne gąbki do naczyń i przeznaczone do tego samego celu myjki. Najczęściej są one wykonane z naturalnych włókien roślinnych - juty, lnu lub bambusa. Są bardzo chłonne i efektywne; wyróżniają się również dużą wytrzymałością i trwałością. Wśród nich znajdują się zarówno modele idealne do szorowania i usuwania trudnych zabrudzeń, jak i przeznaczone do mycia delikatnej zastawy.

Kolor gąbki do mycia naczyń

Czy kolor gąbki do mycia naczyń ma znaczenie? Większość z nas nigdy się nad tym nie zastanawiała. Kupując zestaw zmywaków, wiele osób w pierwszej kolejności sięga po prostu po te w swoim ulubionym kolorze.

Niektórzy są jednak zdania, że kolory gąbek do mycia naczyń nie są przypadkowe, a odpowiednie dopasowanie ich do usuwanych zabrudzeń może znacznie ułatwić sprzątanie. Najbardziej uniwersalne są gąbki czerwone lub różowe. Z kolei trudne zanieczyszczenia, takie jak przypalenia czy zaschnięty tłuszcz, najlepiej usunie gąbka do naczyń w kolorze zielonym. Jest najbardziej szorstka, przez co nie powinna być stosowana do najdelikatniejszych powierzchni. Chcąc mieć pewność, że gąbka nie uszkodzi szkła, należy sięgać po tę w kolorze żółtym. Z kolei porcelanę i inne bardzo podatne na uszkodzenia i zarysowania elementy najlepiej jest myć niebieską gąbką. Jest ona najbardziej miękka, dlatego nie stwarza zagrożenia dla najcenniejszych elementów zastawy.

Powyższy podział dotyczy przede wszystkim gąbek wykonanych z celulozy. Oczywiście nie brakuje modeli, w których kolor związany jest głównie z estetyką. Jeśli jednak zdecydujesz się na zakup gąbek do naczyń w różnych kolorach, przed użyciem sprawdź, czy ich struktura jest taka sama, czy raczej zróżnicowana. Dzięki stosowaniu gąbek zgodnie z przeznaczeniem nie tylko zadbasz o czystość swoich naczyń, ale i unikniesz uszkodzenia najdelikatniejszych akcesoriów przez zbyt szorstką myjkę.

 

pixel