Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Dzbanki i butelki filtrujące

( liczba produktów: 7 )

Ogień i woda to dwa największe żywioły. Woda to życie. Składamy się z niej w aż 60-70%. Pyszna woda z cytryną smakuje lepiej, jeśli przygotujemy ją na bazie czystej przefiltrowanej wody. Czego użyć do filtrowania wody? Najczęstszymi przedmiotami, którymi będziesz w stanie oczyścić wodę kranową, jest butelka filtrująca oraz dzbanek filtrujący. Bardziej inwazyjnym sposobem jest filtr nakranowy lub filtr podzlewozmywakowy.

Butelka z filtrem

Wielorazowa butelka na wodę, którą możesz napełnić wodą kranową, oczyści ją z chloru i nieprzyjemnego zapachu. Fenomenalne rozwiązanie dla wszystkich, którzy dbają o dobre nawodnienie organizmu, a przy tym chcą być eko i w zgodzie z naturą. Butelka z filtrem to możliwość wielokrotnego oczyszczania wody, bez konieczności kupowania wody butelkowanej. Łatwo je przetransportować, nie zajmują wiele miejsca, są lekkie i poręczne. W ofercie Florina.pl znajdziesz 3 butelki o różnych pojemnościach. W ten sposób możesz dopasować jej gabaryty do swoich potrzeb. Jeżeli ma to być butelka z filtrem dla dziecka, wybierz najmniejszą butelkę.

Butelka Dafi o pojemności 300 ml to zakręcany pojemnik wyposażony w filtr z włókien kokosowych, które wyłapują z wody chlor oraz nieprzyjemne zapachy, pozostawiając inne pierwiastki cenne dla organizmu człowieka. Butelka ta dostępna jest w kilku ciekawych kolorach, które możesz dopasować do gustu użytkownika. Cenną informacją jest zapewne to, że butelki te produkowane są w Polsce z najwyższej jakości tworzywa sztucznego, nadającego się do wielokrotnego użycia. Tworzywo to pozbawione jest szkodliwego dla organizmów żywych Bisfenolu A. Wymienny filtr pozwoli ci na używanie jej bez końca.

Filtr do butelki to filtr węglowy wytworzony z łupin orzecha kokosowego. Zatem szkodliwość samego filtra jest niewielka. Żywotność filtrów do butelek wynosi 30 dni. Filtr do butelki pozwala na przefiltrowanie, a zarazem nieprzyczynianie się do zanieczyszczenia środowiska, przez aż 300 półlitrowych butelek typu PET. Butelki typu PET nie powinny być użytkowane ponownie, a bezpośrednie działanie promieni słonecznych uwalnia do wody szkodliwe substancje, jakie są w nich zawarte. Warto zwracać uwagę na oznaczenia na plastikowych opakowaniach. Oznaczenia na opakowaniach przypominają trzy strzałki w formie trójkąta z umieszczoną wewnątrz cyfrą od 1 - 7. Oznaczenia od 1 - 5 znajdują się na produktach, które mogą mieć kontakt z żywnością. Symbole 6 i 7 nie nadają do kontaktu z żywnością. Symbol 3 strzałek z 2 lub 5 w środku oznaczają tworzywo, które może być używane wielokrotnie. Niezwykle nieodpowiedzialnym jest robienie przetworów z ogórków w 5-litrowych butelkach typu PET. Przestrzegamy przed tymi zabiegami. Pozostałe butelki do filtrowania wody, jakie mamy w ofercie to butelka o pojemności 500 i 700 ml.

Dafi butelka 500 ml, jak każda dostępna w ofercie posiada w zestawie filtr, który umożliwia oczyszczanie wody bieżącej, czyli tej, którą możesz napełnić ją wszędzie tam, gdzie to możliwe. Butelki te należy myć ręcznie, aby nie traciły na właściwościach i wyglądzie.

Butelka o pojemności 700 ml doskonale nadaje się w podróż lub na siłownię. Kiedy będzie wiadomo, że należy wymienić w niej filtr? Obrotowy datownik przy ustniku przypomni o jego wymianie. 

Filtr do butelki

Wymienny filtr do butelki Dafi daje możliwość korzystania z niej bez końca. Jeden filtr potrafi przefiltrować do 300 półlitrowych butelek wody. W zestawie, jaki możesz kupić w sklepie florina.pl, znajdują się dwa filtry, czyli kupujesz aż 2 miesiące korzystania z butelki non stop! Filtr z łupin orzecha kokosowego oczyszcza wodę kranową z zanieczyszczeń, chloru i zapachów, które determinują jej ogólny smak.

Dzbanek z filtrem

Dzbanek do filtrowania wody to bardzo prosty sposób na oczyszczanie wody kranowej w domu lub pracy. Na rynku dostępne są dzbanki o różnych pojemnościach. To bardzo ważna cecha, o której musisz zdecydować już na samym początku. Jeżeli będziesz z dzbanka korzystał sam lub z 1 osobą towarzyszącą, nie inwestuj w ogromny dzbanek na wodę. Dzbanek filtrujący wodę powinien być na bieżąco opróżniany. Nowa partia wody jest w bardzo szybki sposób oczyszczana, zatem kupowanie dzbanka na zapas wydaje się złym pomysłem. Jeżeli potrzebujesz większego dzbanka, ponieważ lubisz gotowanie z użyciem wody filtrowanej, albo twoje zdrowie tego wymaga, wybierz większy dzbanek, na przykład dzbanek Dafi 4 l. 

Dzbanek do filtrowania wody start to świetny sposób na pozbycie się z wody kranowej zanieczyszczeń, a także chloru, który dodawany jest do wody pitnej. Dzbanek wytworzony jest z tworzywa sztucznego o najwyższej jakości, które nie wchodzi w reakcję z płynami. Można go myć w zmywarce. Dzbanek filtrujący Dafi bardzo dobrze trzyma się w dłoni, dlatego nawet 4 - litrowa pojemność nie stanowi problemu.

Mniejszy dzbanek o pojemności 2,4 l, który dostępny jest ofercie sklepu Florina.pl to dzbanek Dafi Atria. Jest to super rozwiązanie, kiedy dzbanka używasz rzadziej, a większa ilość wody nie jest ci potrzebna. Przefiltrowana woda doskonale nadaje się do parzenia herbaty, kawy, czy do gotowania. Dzbanek ten ma specjalny wlew, dzięki któremu nie musisz podnosić pokrywy, aby nalać wody. Samo filtrowanie wody kranowej przebiega w błyskawiczny sposób. Dafi dzbanek zadowoli ciebie i twoją rodzinę, a codzienne korzystanie z niego będzie przyjemnością.

pixel