Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Spieniacze do mleka

( liczba produktów: 2 )

Spieniacz do mleka to urządzenie, którego nie powinno zabraknąć w żadnej kuchni. Jego zadaniem jest napowietrzenie zimnego lub ciepłego mleka. Dzięki temu na powierzchni kawy powstaje gęsta, aksamitna pianka tak lubiana zwłaszcza przez miłośników kaw cappuccino i latte. Przed podjęciem decyzji w sprawie zakupu spieniacza warto poznać ich różne rodzaje i w ten sposób dopasować sprzęt do swoich potrzeb.

Spieniacze do mleka - niezbędne gadżety w domu miłośnika kawy

 

Młynek do kawy oraz odpowiedni spieniacz do mleka to akcesoria obowiązkowe w kuchni każdego kawosza! To właśnie dzięki tym gadżetom codziennie można rozkoszować się aromatyczną kawą z gęstą pianką. Warto więc rozważnie i z uwagą wybierać kuchenne sprzęty - a zwłaszcza spieniacze do mleka.
Puszystą pianką można będzie delektować się nie tylko podczas picia kawy, ale też po przygotowaniu kakao albo mlecznego koktajlu. W naszym sklepie dostępne są różne rodzaje spieniaczy: od prostych, manualnych do modeli elektrycznych i indukcyjnych.


Elektryczny spieniacz do mleka - prostota i wygoda

Czym wyróżniają się elektryczne spieniacze do mleka? Przede wszystkim łatwością użytkowania. Elektryczny spieniacz do mleka jest niezwykle prosty w obsłudze - wystarczy umieścić mleko w jego pojemniku, a potem zamknąć i włączyć urządzenie. Po kilkudziesięciu sekundach pianka już jest gotowa!
Co więcej, elektryczny spieniacz mleka możesz wykorzystać do podgrzewania jego mlecznej zawartości. Wszystko dzięki temu, że elektryczne spieniacze do mleka są prawie zawsze wyposażone w grzałkę z termostatem oraz 2 końcówki - spieniającą i mieszającą. W zasadzie więc powinniśmy mówić o elektrycznym spieniaczu do mleka z podgrzewaczem.
Decydując się na elektryczny spieniacz mleka, warto sprawdzić, czy wybrany model można rozłożyć, a poszczególne części umyć w zmywarce. Zdecydowanie ułatwi Ci to korzystanie ze sprzętu!

Indukcyjny spieniacz do mleka - wydajne rozwiązanie dla wymagających

Bardzo podobnie jak modele elektryczne działają indukcyjne spieniacze do mleka. Najważniejsza różnica polega na wykorzystaniu nieco innej technologii - dokładnie taką jak ta znana z płyt indukcyjnych. W rezultacie indukcyjny spieniacz do mleka jest tak samo prosty w obsłudze, a jednocześnie wydajniejszy od wersji elektrycznej.
Często też spieniacz do mleka na indukcję wyposażony jest w dodatkowe nakładki. Sam więc zdecydujesz o tym, jak gęsta pianka ma powstać. Minusem spieniacza do mleka (na indukcję) jest jednak jego wysoka cena.

Ręczny spieniacz do mleka - dla miłośników kawy we dwoje

Ręczny spieniacz do mleka, tak jak niewielka kawiarka, to urządzenie idealne dla tych, którzy jednocześnie przygotowują nie więcej niż 2 filiżanki kawy. Taki spieniacz jest niedrogi i bardzo prosty w obsłudze. Co więcej, ręczny spieniacz do mleka, z uwagi na jego niewielkie gabaryty, można zabrać ze sobą w podróż samochodem czy pieszą wędrówkę. A to pozwala cieszyć się pyszną mleczną pianką nawet na górskim szlaku.
Wadą ręcznego spieniacza do mleka jest jednak konieczność używania także drugiego naczynia, do którego będzie można wlać mleko.

Spieniacz do mleka na baterie - szybkość i prostota

Urządzenie określane jako spieniacz do mleka na baterie to nic innego jak wspomniany już spieniacz ręczny. Jego użytkowanie wymaga zasilenia bateriami AA (popularnymi "paluszkami"). Dzięki temu spieniacz na baterie działa o wiele szybciej, a jego obsługa jest łatwiejsza niż np. modeli tłokowych.

Spieniacz do mleka z podgrzewaczem - przydatne 2 w 1

Jeśli marzysz o tym, aby Twoja jadalnia kojarzyła się z domowym ciepłem, zaopatrz się w spieniacz do mleka z podgrzewaczem. Dlaczego? Taki niewielki gadżet jak spieniacz i podgrzewacz do mleka w jednym pozwala sprostać potrzebom wszystkich domowników - nawet tych najmłodszych! Elektryczny spieniacz do mleka z podgrzewaczem w kilka chwil ułatwi doprowadzenie ich ulubionego napoju do właściwej temperatury! Dorosłym z kolei spodoba się, że podgrzewacz-spieniacz do mleka ułatwia uzyskanie gęstej, aksamitnej piany na powierzchni kawy.

 

Najczęściej pojawiające się pytania

Niektóre akcesoria kawosza, takie np. jak dzbanek do kawy, bardzo łatwo jest wybrać. Jednak wybór innych, nie jest wcale łatwy. Poniżej zebraliśmy więc pytania, które najczęściej padają z ust Klientów podczas zakupu spieniacza do mleka.

Czym czyścić spieniacz do mleka?

Ręczne modele najlepiej po prostu wypłukać pod bieżącą wodą albo umyć łagodnym detergentem. Do czyszczenia bardziej zaawansowanych urządzeń przydają się dodatkowe akcesoria - np. wycior (taki jak do czyszczenia ekspresu do kawy).

Ile kosztuje spieniacz do mleka?

Ceny urządzeń są bardzo zróżnicowane i zależą głównie od typu spieniacza. Znaczenie ma także ilość dodatkowych gadżetów w zestawie oraz to, jakiego producenta sprzęt zdecydujesz się zakupić. Zasadniczo do najtańszych należą spieniacze ręczne, a najdroższe są modele elektryczne i indukcyjne.

Spieniacz do mleka - ręczny czy elektryczny?

Osobom, które często w ciągu dnia piją kawę, rekomendujemy zakup szybko działającego spieniacza elektrycznego. Natomiast spieniacz ręczny sprawdzi się u smakoszy, pijających kawę okazjonalnie. Ręczne urządzenie będzie też dobrym wyborem dla tych, którzy kawę z pianką planują popijać z dala od domu - np. na działce.

pixel