Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Deski do prasowania

( liczba produktów: 1 )

Deska do prasowania to rzecz, która dzieli Polaków, a zwłaszcza Polki. Jedne uwielbiają prasowanie, inne robią to z konieczności, a są takie, które nie robią tego praktycznie wcale, uważając za stratę czasu. Jaki mają sposób na w miarę niepomięte ubrania? Jak to robią, że nieprasowane ubrania można na siebie włożyć i nie wyglądać co najmniej komicznie? Skupmy się także na tych, którzy uwielbiają prasowanie. W końcu wiele z nas uważa to za swoją etykietę. W końcu “jak nas widzą, tak nas piszą”.

Deski do prasowania

Jak powinna wyglądać deska do prasowania, aby spełniała podstawowe wymogi? Jak wybrać deskę do prasowania, aby nieco ułatwiała nam pracę przy tym nieszczęsnym zajęciu? Zwróć uwagę na kilka ważnych aspektów. Przede wszystkim deska musi mieć solidną podstawę, czyli nóżki. Warto również, aby miały one antypoślizgowe końcówki. Wiele z naszych desek spełniają te wymogi. Na przykład deska do prasowania Florina Capitol Summer jest jedną z tych, które twardo stoją na ziemi. Oprócz stabilnej konstrukcji jej mocnym punktem jest również duża powierzchnia do pracy. Dzięki temu nawet ogromne ilości wysuszonego prania będą łatwiejsze do wyprasowania. W naszym asortymencie jest jeszcze jedna deska do prasowania o podobnych parametrach. Jest nią deska Florina Sofia. Jej dodatkową cechą na plus jest możliwość bezpiecznego odstawiania żelazka na stojak. Sofię kupisz u nas jeszcze w dwóch innych rozmiarach, w zależności od twoich potrzeb. 

Deska do prasowania z regulacją wysokości 

Jeżeli masz niewielkie potrzeby prasowania ubrań postaw na nieco mniejsze wymiary deski do prasowania. Deska Florina Picallo posiada wiele cech, które są bardzo ważne przy wyborze narzędzia do prasowania. Po pierwsze stabilność - mocne, stalowe rurki zapewniają bardzo dobrą stabilizację. Antypoślizgowe nóżki nie pozwalają się przesuwać urządzeniu podczas pracy. Regulacja poziomu wysokości powoduje, że każdy z domowników może dopasować sobie jej wysokość do swoich możliwości. Na desce Picallo bezpiecznie odłożysz żelazko na stojaku z tłoczonej blachy z silikonowymi izolatorami cieplnymi. Ma ona niezwykle lekką konstrukcję. Blat roboczy został wykonany z metalowej siatki, dzięki czemu jest dużo lżejszy od deski z blatem z płyty wiórowej. Blat pokryty został materiałem w kilku pięknych wzorach i kolorach. 

Prasowanie koszuli

Czy prasowanie męskich koszul jest ważne? Dobrze wyprasowana koszula potrafi sprawić, że mężczyzna wygląda wyjątkowo dobrze i dostojnie. Natomiast pomięta koszula niestety rujnuje wizerunek każdego pana. To część męskiej etykiety, która jeśli jest spełniona, działa na korzyść mężczyzny.

Jak prasować koszule?

Najlepiej prasuje się lekko zwilżoną koszulę, Dlatego warto nieco spryskać ją miękką wodą. Pamiętaj również, że jeżeli chcesz wypracować ciemną koszulę, warto prasować ją przez dodatkowy cienki materiał, aby jej nie wybłyszczyć. Zaczynamy od rozpięcia koszuli i wyprasowania najbardziej sztywnych elementów, takich jak mankiety, czy kołnierzyk. One zrobione są z podwójnej warstwy materiału, dlatego nie pogną się przy prasowaniu reszty koszuli. Najpierw prasuj mankiety od wewnątrz, następnie od zewnątrz, aby nie pozostawiać nieestetycznych zagięć. Później rozłóż koszulę płasko na desce i wygładź ręką. Prasuj, używając dużo pary, wówczas będzie ci łatwiej pozbyć się zagnieceń. Na koniec wyprasuj rękawy. Możesz skorzystać z rękawnika dostępnego w naszym sklepie. Bawełniany rękawnik pomoże Ci dokładnie wyprasować rękawy, a przy tym zajmuje niewiele miejsca. Ta deska doskonale spisze się również wtedy, kiedy chcesz w podróż służbową zabierać kilka koszul, które siłą rzeczy z pewnością się nieco wygniotą. Deska po złożeniu zajmuje tak mało miejsca, że możesz schować ją do walizki, nie ujmując miejsca innym potrzebnym rzeczom.

Prasowanie parą

Urządzenia do prasowania parą ułatwiają życie i oszczędzają nasz czas. Żelazko ze stacją parową pozwoli ci szybko uwinąć się z ogromną stertą prania w krótkim czasie. Obecnie na rynku istnieją urządzenia, które prasują ubrania na wieszakach, bez potrzeby używania deski do prasowania. Są one jednak stosunkowo drogie, oczywiście mówimy o takich urządzeniach, z  którymi w parze ma również iść jakość. Mimo wszystko tradycyjne prasowanie żelazkiem dla wielu jest czasem relaksu i odprężenia. Przy prasowaniu można włączyć swój ulubiony serial lub program traktujący o dziedzinie, która jest twoim hobby.

Prasowanie - w jaki sposób sobie je jeszcze ułatwić?

Droga od brudnych ubrań do ich prasowania jest niezbyt skomplikowana. Wkładamy nasze ubrania do pralki, skrupulatnie je segregując, aby wszystkim odpowiadała temperatura, siła wirowania, a także przede wszystkim, aby jedne drugich nie zafarbowały. Na niektóre tkaniny źle oddziałuje wysoka temperatura prania i wychodzą kosmicznie pomięte, a przy tym później ciężko je wyprasować. Zwracaj na to uwagę, a będzie ci łatwiej. Bardzo mocne odwirowywanie prania nie jest również bez znaczenia. Pralka, wirując, traktuje nasze ubrania z dużą siłą i zazwyczaj wychodzą z niej bardzo pogięte. Jeżeli masz taką możliwość, żeby pranie mogło być nieco bardziej wilgotne po całym tym procesie, wykorzystaj to. Przejdźmy do rozwieszania wilgotnych materiałów. Pamiętaj, aby rozwieszać jedną rzecz po drugiej w bardzo dokładny sposób. Najpierw każdą z nich dobrze złap i strzepnij, spowoduje to znaczne wyprostowanie się materiału. Później rozwieś tak, żeby wysychając, była jak najbardziej wyprostowana. Tak wysuszone ubrania są niezwykle łatwe do prasowania.

Jak zrobić płyn ułatwiający prasowanie?

Z pewnością nie raz spotkałeś się w sklepie z niewielką butelką płynu ułatwiającego prasowanie. Mała 500 ml butelka potrafi kosztować sporo, zwłaszcza jeśli uświadomimy sobie, na ile podejść do procesu prasowania nam ona wystarczy. Pachnąca woda do prasowania jest bardzo łatwa w przygotowaniu. Właściwie największy problem może wyniknąć, kiedy będziesz chciał znaleźć butelkę z atomizerem. Nie martw się jednak na zapas. Możesz być zupełnie eco friendly i wykorzystać butelkę po płynie do mycia okien lub inną, którą akurat masz w domu. Do przygotowania płynu potrzebujesz:

  • 250 ml przefiltrowanej wody,
  • 20 ml alkoholu,
  • 5-10 kropel ulubionego olejku eterycznego.

Wlej składniki do butelki i zamieszaj. Płyn jest od razu gotowy do użycia.

pixel