Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Termosy obiadowe

( liczba produktów: 2 )

Kiedy wykorzystujemy termosy obiadowe? Kiedy termos obiadowy może okazać się przydatny? Właściwie to termos na jedzenie może okazać się pomocny każdego dnia. Nie trzeba wybierać się na wycieczki wysokogórskie, czy dalekie wyprawy rowerowe, aby trzeba było mieć przy sobie termos na żywność. 

Termos gastronomiczny

Termosu używamy zazwyczaj, kiedy lubimy wypić coś ciepłego lub, jak w tym przypadku, zjeść coś ciepłego. Jedząc na mieście, idziemy drogą na skróty, zazwyczaj też kończy się po prostu na niezdrowym jedzeniu, którego wielu z nas chce unikać. Przygotowując posiłek w domu, mamy pewność tego, jaką ma kaloryczność, czy będzie nam smakował, a także to, jakich półproduktów do niego użyliśmy. Nie każdy ma możliwość podgrzewania posiłków w pracy, dlatego termos na obiad to doskonałe rozwiązanie dla wielu z nas. Termos na zupę to także rozwiązanie dla seniorów, którzy nie gotują dla siebie w domu, a chodzą do jadłodajni, w której odbierają posiłki, zanosząc je do swoich domów i tam je spożywając.

Jaki termos wybrać?

Termos obiadowy działa na dokładnie takiej samej zasadzie jak termos do kawy. Przez kilka godzin, jego odpowiednia budowa i szczelność zapewnia o tym, że zjemy ciepły posiłek. Termosy różnią się między sobą pojemnością, parametrami budowy, kolorem, aż wreszcie funkcjonalnością. Nie ma recepty na jeden najlepszy termos na posiłki, dlatego sam musisz dokonać wyboru po głębszej analizie. Lubisz jeść obiad dwudaniowy, może samą zupę, czy drogie danie? 

Termos na zupę

Fantastycznym termosem, który w głównej mierze, okazuje się świetnym pojemnikiem na gorącą zupę, jest termos obiadowy Florina Hewer. Naczynie to posiada jedną komorę, szczelną nakrętkę z przyciskiem, jak również drugie zamknięcie, gwarantujące ochronę przed przypadkowym wylaniem zawartości. Zbudowany jest ze stali nierdzewnej, co zapewnia mu odporność na uszkodzenia mechaniczne. Utrzymuje ciepło oraz zimno do 8 godzin. Antypoślizgowa faktura, jaką został pokryty na zewnątrz, gwarantuje pewny chwyt, a także atrakcyjny wygląd. W ofercie sklepu dostępne są dwie różne pojemności termosu Florina Hewer, tj. 1,2 l oraz 750 ml. Mniejszy termos Hewer w zestawie posiada również łyżeczkę, którą bez wahania można zjeść ciepłą strawę wprost z termosu, dokładnie tam, gdzie masz na to ochotę. 

Termos na drugie danie

Termos, który kształtem przypomina śniadaniówkę sprzed lat, z którego w niezwykle bezproblemowy sposób zjesz posiłek, zupełnie jak z dużego talerza obiadowego. W asortymencie sklepu Zasmakuj Radości mamy dla ciebie termos obiadowy w kilku modnych kolorach, które są idealne, aby włożyć w nich przepyszny obiad do pracy, szkoły, czy na wycieczkę w teren. Zbudowane są z bezpiecznego polipropylenu, a także wyizolowane termoizolacją poliuretanową. Zastosowana technologia pozwala na utrzymanie ciepła wewnątrz co 4 godzin. Przegródki służą do rozdzielenia składników obiadu, dzięki czemu nawet po dojechaniu, czy dojściu na miejsce, pożywienie wciąż prezentuje się apetycznie. W komplecie znajduje się również rozkładana łyżka, za pomocą której zjesz posiłek w dowolnym momencie i miejscu. Termos ten zda egzamin, podczas gdy ty będziesz chciał się zdrowo odżywiać, pamiętając o regularnych posiłkach, a także o posiłkach bogatych w witaminy i minerały, odżywiające ciało i umysł. 

Termos 2-komorowy

Termos 2 komorowy daje możliwość na wyizolowanie 2 różnych posiłków, z których jeden może być zupą, drugi kolejnym daniem. W ofercie sklepu Zasmakuj Radości posiadamy termosy 2-komorowe o pojemności 1,2 l, a także o pojemności 1,4 l. Dostępne są w kilku wersjach kolorystycznych. Posiadają szklany wkład, który utrzymuje ciepło przenoszonych dań. Wewnątrz wyjmowane pojemniczki, które mogą służyć jako talerze do bezpośredniego jedzenia. Sprawdzi się w pracy, podróży, czy na pikniku pod chmurką. Świetny design wniesie odrobinę radości, a dobrze wyprofilowana rączka oraz dno nie sprawią trudności przy transporcie.

Termos 3-komorowy

Termosy 3-komorowe znane już były od dawna. Pamiętasz zapewne termosy aluminiowe, z którymi do szkolnych stołówek przychodzili wyposażeni w nie ludzie, aby zabrać ze sobą posiłek wprost do swojego domu. Nie każdy ma czas, jak również ochotę, aby gotować codziennie w domu. Ten model spożywania posiłków obecnie jeszcze bardziej się rozwinął, ale zdecydowanie częściej wolimy zjeść na mieście, dodatkowo bez konieczności zmywania naczyń po sobie. W ofercie posiadamy niezwykle designerski termos Florina Austin, który wyróżnia się na tle innych termosów obiadowych. 3 komory czynią z niego idealny transporter do jedzenia, a zewnętrzny wygląd sprawia, że chcemy go mieć. Wnętrze wykonane jest ze stali nierdzewnej, a ściany zewnętrzne z tworzywa sztucznego o bardzo dobrej jakości, które odporne jest na uszkodzenia mechaniczne. Innym termosem 3-komorowym dostępnym w naszym asortymencie jest termos obiadowy 3-poziomowy w kilku ciekawych kolorach. To naczynie jest niezwykle zbliżone do termosu, jakiego używały nasze babcie. Jego wygląd oczywiście został ulepszony, aby całość była milsza dla oka. Zachowuje on temperaturę potraw do 3 godzin, każdy z poziomów mieści 0,7 l potrawy, a po rozłożeniu każdy z poziomów stanowi talerz do jedzenia wprost z termosu. Nie potrzebujesz do niego żadnych dodatkowych naczyń, wystarczą sztućce.

pixel