Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Salaterki i miseczki

( liczba produktów: 101 )

Jednymi z najczęściej używanych naczyń w kuchni są różnego rodzaju miseczki. W dobrze wyposażonej kuchni powinno być ich co najmniej kilka, o różnej wielkości i wykonanych z różnych tworzyw. Miseczki i salaterki idealnie nadają się do serwowania zup, sałatek i przekąsek. W ofercie Florina.pl znajdziesz szeroki wybór miseczek i salaterek. Dostępne są przede wszystkim szklane i ceramiczne, w rozmaitych wzorach i w różnych wariantach kolorystycznych.

Na co zwrócić uwagę wybierając miski i salaterki?

Wybór miseczek i salaterek jest naprawdę spory. Dużą popularnością cieszą się głównie miseczki ceramiczne, ponieważ ceramika jest łatwa w utrzymaniu czystości i nie wchłania zapachów z jedzenia ani szkodliwych substancji pochodzących z detergentów używanych do ich czyszczenia. Miseczki i salaterki ceramiczne zazwyczaj można myć w zmywarce, choć przed pierwszym myciem warto jeszcze się upewnić, sprawdzając widniejące na spodzie oznaczenia.

Do serwowania potraw i przekąsek dobrze sprawdzą się też miseczki i salaterki szklane czy porcelanowe. W przypadku tych drugich jednak trzeba zachować czujność, jeśli chodzi o mycie w zmywarce, bo porcelana niestety nie zawsze się do tego nadaje. Najlepiej sprawdzić, co radzi w tej kwestii producent.

W asortymencie dostępne są także salaterki plastikowe, które przeznaczone są prędzej do przygotowywania potraw niż do serwowania. Można je wykorzystywać np. do przygotowywania sosów lub marynat do mięs.

Miseczki i salaterki ? co można w nich podawać?

Zarówno miseczki, jak i salaterki, mają szerokie zastosowanie. O tym, co można w nich serwować, decyduje w dużej mierze ich pojemność. Z pozoru niewielkie miseczki do zupy mogą jednak pomieścić dużo więcej, niż nam się na pierwszy rzut oka wydaje, co okaże się dopiero podczas nalewania potrawy.

Miseczki na przekąski mogą się przydać na krakersy, orzeszki czy żelki. Salaterki na sałatki doskonale sprawdzają się za to przy serwowaniu wszelkiego rodzaju sałatek. Można w nich podawać również surówki do obiadu. Często poleca się także salaterki na desery, np. galaretkę czy lody.

Jakiej wielkości i o jakim kształcie salaterki do sałatek, zup i przystawek kupić?

Zastanówmy się, do czego najczęściej będą nam służyć porcelanowe czy szklane salaterki lub miseczki i w zależności od tego dobierzmy odpowiedni rozmiar. Zwykle jednak naczynia tego typu nie są duże, choć czasem można natrafić na całkiem spore misy.
Rozmiar to nie jedyne, co odróżnia dostępne tutaj miseczki czy salaterki. Kolejny ważny aspekt to kształt. Najbardziej praktyczne i funkcjonalne są te o okrągłym kształcie. Jeśli jednak lubisz nowoczesność i ładny design, możesz postawić na kwadratowe lub prostokątne miseczki.

Salaterki do zupy czy na przystawki zrobione z porcelany mogą być jednokolorowe lub przyozdobione różnymi motywami. Miseczki szklane są zazwyczaj gładkie, choć czasem spotkać można takie z tłoczonymi wzorami.

pixel