Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Kieliszki do szampana

( liczba produktów: 9 )

Kieliszki do szampana to obowiązkowy element wyposażenia każdej kuchni! Są niezastąpione podczas świętowania ważnych okazji. Przydają się także, gdy chcesz spędzić wyjątkowy wieczór i poczuć się luksusowo we własnym domu. Kieliszki do szampana to wreszcie świetny pomysł na prezent zarówno dla przyjaciół, jak i dalszych znajomych!

Kieliszki do szampana - idealne na specjalne okazje

Wypełnione ulubionym winem musującym kieliszki do szampana sprawiają, że świętowanie dowolnej okazji staje się jeszcze bardziej uroczyste. Nic nie podkreśla tak radosnych chwil – sukcesu zawodowego, zaręczyn, zakupu własnego mieszkania – jak właśnie odpowiednio zaserwowany, schłodzony szampan! Kieliszki, w których znajduje się trunek, muszą więc być równie okazałe.
Zależnie od swoich upodobań i potrzeb, możesz postawić na klasyczne szklane lub kryształowe modele, albo wybrać nowoczesne kieliszki do szampana. Takie szkło będzie już zawierało ciekawe zdobienia, albo intrygowało niestandardowym kolorem!

Rodzaje kieliszków do szampana - klasyczne i nowoczesne modele

O tym, żkieliszki do wina mają kształt zależny od serwowanego w nich rodzaju trunku wiedzą wszyscy. Nie wszyscy zdają sobie jednak sprawę, że istnieją również różne rodzaje kieliszków do szampana.
Niegdyś bardzo popularne były szerokie kieliszki do szampana (tzw. „szampanki”). Ich cechą charakterystyczną jest szeroka, dosyć płaska czasza, która sprawia, że całe naczynie prezentuje się bardzo elegancko. Trzeba jednak pamiętać, że takie kieliszki do szampana (szerokie, o dużej powierzchni czaszy) powodują szybsze ulatnianie się musujących bąbelków. Sprawdzą się więc w sytuacji, gdy szampan podawany jest tuż przed wzniesieniem krótkiego toastu i natychmiast wypijany przez zebranych gości.
Jeśli natomiast wolisz wolno sączyć trunek przez dłuższy czas i niespiesznie delektować się jego smakiem, wybierz popularne wysokie kieliszki do szampana. Kształt czaszy w tym przypadku zapobiega szybkiemu ulatnianiu się bąbelków. Z kolei smukła, długa nóżka wysokich kieliszków do szampana pozwala wygodnie trzymać kieliszek w dłoni, a jednocześnie nie zmienić temperatury schłodzonego trunku.
Jak jeszcze podzielić można kieliszki do szampana? Rodzaje tego typu szkła to np. kieliszki klasyczne (bezbarwne) oraz wersje kolorowe. Te ostatnie sprawdzą się wówczas, gdy zechcesz podkreślić nie tylko rangę świętowanego wydarzenia, ale też swój własny styl!

Najwyższej jakości kieliszki do szampana

Co jest najważniejsze, kiedy wybierasz kieliszki do szampana? Stawiaj na modele najwyższej jakości! Mogą to być bardzo eleganckie kieliszki kryształowe (a więc kieliszki do szampana glamour) albo bardzo popularne szklane wersje naczyń. Zarówno jedne, jak i drugie dostępne są w przynajmniej 3 wersjach:

  • Klasyczne, gładkie kieliszki o cienkich ściankach. Takie kieliszki są najbardziej uniwersalne – sprawdzą się przy każdej okazji! Jeśli chcesz, aby miały nieco bardziej odświętny charakter, wybierz modele delikatnie zdobione. Możesz postawić na takie ze złoconą krawędzią albo ozdobną nóżką.
  • Kieliszki do szampana w kolorze. Takie naczynia pokochają osoby, które lubią podkreślić niepowtarzalny charakter swojego domu! Do świętowania wyjątkowych chwil we wnętrzach loftowych idealnie sprawdzą się czarne kieliszki. Z kolei miłośnicy stylu glamour chętnie stawiają na kieliszki w kolorze rose gold. Poza kieliszkami jednobarwnymi w ofercie florina.pl znajdziesz też modele cieniowane albo ozdobione jedynie kolorowymi akcentami.
  • Kieliszki ozdobne. Równie pięknie, jak modele klasyczne, prezentują się także zdobione kieliszki do szampana. Wśród nich znajdziesz zarówno wersje z delikatnym zdobieniem na czaszy lub nóżce, jak i zdobieniami pokrywającymi całą powierzchnię naczynia. W tym samym stylu dostępne są również inne rodzaje kieliszków – np. kieliszki do martini.

Eleganckie kieliszki do szampana w zestawach

Eleganckie kieliszki do szampana (tak samo, jak np. kieliszki do wódki i likierów) dostępne są w zestawach. Dzięki temu od razu otrzymujesz potrzebną Ci liczbę dokładnie takich samych naczyń, które pięknie zaprezentują się podczas organizowanego przyjęcia! Z ilu sztuk składa się zestaw kieliszków do szampana? Zwykle jest ich 6.
Wśród popularnych propozycji znajdziesz również jednak pomniejszony zestaw do szampana zawierający 4, a czasem nawet jedynie 2 kieliszki.

 

Najczęściej pojawiające się pytania

O co najczęściej pytają osoby zainteresowane zakupem kieliszków do szampana?

Jak wygląda kieliszek do szampana?

Kieliszek do szampana może mieć szeroką, niską czaszę albo przeciwnie – być kieliszkiem wysokim i wąskim. Drugi rodzaj kieliszków jest obecnie bardziej popularny.

Ile szampana nalewać do kieliszka?

Szerokie „szampanówki” napełniaj zawsze do poziomu ok. ⅔ wysokości, a więc podobnie jak napełniane powinny być np. kieliszki do wody. Z kolei smukłe, wysokie kieliszki do szampana mogą być napełnione do wysokości ⅓ albo ⅔.

Jak wygląda kieliszek do szampana?

Zarówno nowoczesne, eleganckie, jak i klasyczne wersje kieliszków do szampana znajdziesz w ofercie florina.pl. Przyjrzyj się im i wybierz kieliszki, które uświetnią wyjątkowe chwile w Twoim domu!

 

pixel