Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Czajniki emaliowane

( liczba produktów: 4 )

Marzy Ci się czajnik emaliowany w kwiaty w stylu vintage? A może do Twojej kuchni bardziej pasować będzie czajnik emaliowany retro czarny w białe kropki? Na Florina.pl znajdziesz duży wybór czajników emaliowanych ze stali w szerokiej gamie kolorystycznej i bogatym wzornictwie. Zobacz naszą ofertę i wybierz czajnik, który najbardziej przypadnie Ci do gustu!

Czajniki emaliowane - powrót do klasyki

Choć nowoczesne czajniki elektryczne cieszą się coraz większą popularnością, to zwolenników tradycyjnych czajników emaliowanych nie brakuje. Mają swój wyjątkowy klimat i według niektórych herbata czy kawa przygotowana z zagotowanej w takim czajniku wodzie po prostu lepiej smakuje.

W ofercie Florina.pl dostępne są czajniki emaliowane na gaz, jak sama nazwa wskazuje, przeznaczone do użytku na kuchenkach gazowych. Znaleźć tutaj można także czajniki emaliowane na indukcję, czyli takie, które są kompatybilne z płytą indukcyjną. Przed zakupem warto się upewnić, że wybrany czajnik jest odpowiedni dla posiadanej kuchenki. Oferujemy czajniki emaliowane polskie i zagraniczne, o różnej pojemności. Największy dostępny jest czajnik emaliowany 3l.

Jaki czajnik emaliowany na gaz lub indukcję wybrać?

Wybierając czajnik emaliowany, trzeba kierować się przede wszystkim kwestiami zdrowotnymi. Najbezpieczniejszy dla zdrowia model to ten, który jest pokryty emalią zarówno na zewnątrz, jak i w środku. Wewnętrzna warstwa emalii chroni wodę przed przedostawaniem się do niej związków pochodzących z metalu, z którego wykonany jest czajnik. Emalia musi cechować się wysoką jakością i nie powinna wydzielać szkodliwych dla zdrowia substancji.

Piękne czajniki emaliowane do kuchni w każdym stylu

Nie jest tajemnicą, że o tym, na który czajnik padnie wybór, w dużej mierze zadecyduje wygląd. W końcu będzie on stać w centralnym miejscu kuchni, na kuchence, więc praktycznie cały czas będzie na widoku, przez co musi się ładnie prezentować. U nas znajdziesz czajniki emaliowane retro, nowoczesne i vintage.

Dostępny jest ogrom różnych wariantów kolorystycznych, dzięki czemu masz szansę znaleźć taki, który będzie pasować do Twojej kuchni wręcz idealnie. W naszej ofercie znajdziesz zarówno klasyczny czajnik emaliowany biały, jak i czarny, czyli modele, które są na tyle uniwersalne, że idealnie współgrać będą praktycznie z każdym wystrojem. Jeśli jednak masz w głowie zupełnie inną koncepcję i chcesz postawić na żywszy kolor, polecamy Twojej uwadze czajnik emaliowany czerwony, o jednolitym wykończeniu lub w wybranym wzorze, np. w kropki. Nie jesteś fanem czerwonego? Być może Twoje serce skradnie czajnik emaliowany niebieski w odcieniu jasnego błękitu albo kobaltu.

Czajnik emaliowany z gwizdkiem czy bez?

Czajnik emaliowany może, ale wcale nie musi mieć gwizdka. To, na jaki wariant się zdecydujesz, zależy tylko od Ciebie. Pamiętaj, że dzięki gwizdkowi nie będzie trzeba cały czas stać w kuchni, aby zdjąć czajnik z płyty w odpowiednim momencie. Przy braku gwizdka będzie trzeba zachować czujność, bo gdy zapomnisz o gotującej się wodzie, może się wygotować, a w skrajnym przypadku może to doprowadzić nawet do pożaru.

Czajnik emaliowany - rączka ma znaczenie

Na koniec zwróć jeszcze uwagę na rączkę. Powinna być dobrze wyprofilowana, tak aby można było wygodnie podnieść czajnik nawet wtedy, gdy będzie wypełniony wodą po brzegi. Ponadto powinna być wykonana z nienagrzewającego się materiału, aby móc swobodnie podnieść czajnik nawet zaraz po zagotowaniu wody bez ryzyka poparzenia skóry. Warunki te spełnia m.in. czajnik emaliowany z drewnianą rączką.

pixel