Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Rękawice kuchenne

( liczba produktów: 15 )

Odzież gastronomiczna, jaką przyszło nam posiadać w naszych domach to zazwyczaj fartuch kuchenny i rękawice kuchenne. Urządzenia gastronomiczne są z reguły bardzo gorące, ponieważ większość potraw poddajemy obróbce termicznej, a ta doprowadza do wysokich temperatur. Chroniąc nasze dłonie, nakładamy na nie rękawice kuchenne.

Rękawice kuchenne

Chronią nasze dłonie przed poparzeniami, które bywają bardzo dotkliwe. Kuchnia, wbrew pozorom, nie należy do najbardziej bezpiecznych miejsc w naszych domach. Można się w niej skaleczyć ostrym nożem, ale także w wielu przypadkach poparzyć. Oparzeń można się nabawić, dotykając gorącej pokrywki, która nie miała uchwytu, dotykając uchwyty garnków, które się nagrzewają, a także podnosząc pokrywkę, kiedy gorąca para leci wprost na nasze ręce. Zatem poparzyć można się nie tylko samym garnkiem, czy pokrywką, ale także gorącą parą. Piekarnik z zewnątrz nie jest gorący. Producenci piekarników prześcigają się w grubości drzwiczek od piekarnika, które mają się nie nagrzewać. Niestety wewnątrz panują bardzo wysokie temperatury oscylujące w granicach 200°C, a nawet więcej. Gorąca blacha rozgrzana do takiej temperatury nie może być wyciągnięta gołą dłonią. Obowiązkowo zakładamy rękawice termiczne. 

Odzież gastronomiczna - rękawica kuchenna - jakie rękawice wybrać?

Na rynku dostępnych jest kilka rodzajów rękawic kuchennych, które możemy wybrać do własnej kuchni. Producenci prześcigają się w obmyślaniu kolejnych modeli, a także używaniu różnych materiałów, które mają chronić nas przed wysokimi temperaturami w kuchni. To od Ciebie zależy, czy wybierzesz miękkie i wygodne rękawice z materiału, które sprawdzają się w krótkotrwałym kontakcie z gorącą powierzchnią. Możesz także postawić na rękawicę silikonową, której głównym atutem jest możliwość mycia jej w zmywarce. Czy może na łapki silikonowe, których nie trzeba zakładać na całe dłonie? Rękawice kuchenne oprócz tego, że mają nas chronić przed poparzeniami, muszą również dobrze wyglądać. Rękawice materiałowe to zdecydowany zwycięzca, jeśli chodzi o możliwości wzorów, jakie można na nich uzyskać. Materiały mogą mieć przeróżne grafiki, które po uszyciu zdobią nasze tekstylia kuchenne. Możesz je powiesić w kuchni na haczyku, a te będą piękną ozdobą Twojej stylowej kuchni!

Rękawice kuchenne z materiału

Najczęściej spotykanym rodzajem rękawic kuchennych, są te z materiału. Wybierając odpowiednie dla siebie, zwróć uwagę na kilka ważnych aspektów, dzięki którym, praca z pomocą wybranych rękawic, będzie o wiele łatwiejsza i bardziej efektywna. Do rękawic bardzo często możesz dobrać w tym samym wzorze fartuch kuchenny i łapki kuchenne, również z materiału. Przeglądając ofertę sklepu, sprawdź, czy rękawice tekstylne mają ochronną wkładkę lub składają się z kilku warstw, które mają szansę stworzyć izolację cieplną. Nawet jeżeli wydaje się, że bawełniane rękawice mają stosunkowo dużo warstw, istotne jest również to, czy są mimo wszystko miękkie. Praca w sztywnych rękawicach jest niebezpieczna. Materiał nie ma właściwości antypoślizgowych, dlatego chwytając gorące przedmioty z zawartością, musisz mieć pewność, że nie wypadną ci one z rąk. W sklepie Zasmakuj Radości mamy szeroki wybór rękawic kuchennych wykonanych z materiału.

Kuchenna rękawica z magnesem

Rękawica kuchenna z magnesem to rodzaj rękawicy kuchennej bawełnianej wzbogaconej o niewielki kawałek magnesu. Ten oto magnes ma za zadanie przyczepić rękawice do metalowych urządzeń w kuchni. Zatem z łatwością rękawica przyczepi się do lodówki, piekarnika, a także niektórych rodzajów mikrofalówek. 

Rękawice silikonowe

Niewątpliwym konkurentem dla rękawic materiałowych są rękawice kuchenne silikonowe, których główną zaletą jest wytrzymałość na szeroki zakres temperatury, od - 40°C do 230°C. Silikonowe rękawice kuchenne możesz bez najmniejszego problemu myć w zmywarce do mycia naczyń. Podczas gdy inne rękawice nie są przeznaczone do takich czynności. Rękawica kuchenna silikonowa ponadto jest miękka i elastyczna, a jej powierzchnia antypoślizgowa, co zdecydowanie jest na korzyść tego typu produktów w kuchni. Chwytając gorącą blachę, gorące naczynie żaroodporne, garnek, patelnię, rondel, czy cokolwiek innego, co jest bardzo mocno rozgrzane, masz pewność, że nie wyślizgnie ci się z rąk. Producenci oprócz silikonowych rękawic proponują również łapki kuchenne, które nakładamy wyłącznie na palce.

Łapki

Bardzo wygodne, niezajmujące wiele miejsca łapki silikonowe podobają się coraz szerszemu gronu miłośników kuchni. Nakładamy je tylko na palce, a mimo to chronią całą dłoń. Ich kształt często przypomina głowy zwierzaków, a możliwość założenia ich na dłoń sprawia, że oprócz działań ochronnych, posłużą ci również, jako towarzysz zabaw z dziećmi. Możesz udawać, że jesteś postacią, jaką przedstawiają łapki kuchenne, a radość dzieci - gwarantowana! Łapki silikonowe kuchenne nadają się do mycia w zmywarce, dzięki czemu w łatwy sposób zachowasz ich czystość i higienę. Chronią nasze dłonie w dużym zakresie temperatur, tj. od - 40°C do 230°C. 

Rękawice kuchenne neoprenowe

Rękawica kuchenna, która ma za zadanie dbać o nasze bezpieczeństwo, w kontakcie z gorącymi powierzchniami, przechodzi nie lada rewolucje. Jednym z najnowocześniejszych rozwiązań są rękawice neoprenowe, które zbudowane są ze specjalnie przygotowanego kauczuku. Ich niebywałym atutem jest to, że chronią nasze dłonie nawet przed temperaturą 250°C. Jest to bardzo wysoka temperatura, której nie dorównuje nawet silikon. Rękawice z kauczuku zabrudziły się w kuchni? Otóż ta kuchenna rękawica może być zarówno prana w pralce, jak i myta w zmywarce. Ponadto jej przyczepność jest bardzo dobra i porównywalna z silikonem. Rękawice te są bardzo bezpieczne, łatwe w utrzymaniu czystości, a praca z nimi łatwa i przyjemna.

pixel