Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Pranie

( liczba produktów: 14 )

Pranie jest jedną z tych czynności domowych, których większość osób nie uważa za swoje ulubione. Jeśli jednak zaopatrzysz się w kilka praktycznych akcesoriów, zadanie wykonasz szybko i bardzo sprawnie. A co najważniejsze, zadbasz o swoje ubranie oraz przedłużysz ich świetny wygląd!

Praktyczne akcesoria ułatwiające pranie - klamerki, worki na pranie, pojemniki i kosze

Wbrew pozorom podstawowe akcesoria do prania przydają się również w bardzo nowoczesnym domu! Nie rezygnuj z nich, nawet jeśli zdecydowałeś się na suszarkę bębnową. O jakich gadżetach mowa?
Przede wszystkim są to klamerki, zwane też spinaczami do bielizny. Tego typu gadżet, choć bardzo klasyczny, w wielu domach pojawia się coraz rzadziej. Warto jednak mieć w pogotowiu choć kilka klamerek! Nie wszystkie ubrania nadają się do suszenia w suszarkach bębnowych – zdecydowanie nie powinieneś wkładać do nich rzeczy jedwabnych, wełnianych albo wiskozowych. Część ubrań wysuszysz na płasko. Reszta wysuszy się ułożona na klasycznych suszarkach na pranie, dzięki klamerkom będzie świetnie zabezpieczona. Ubrania nie zsuną się z suszarki na podłogę, a dzięki temu – nie pobrudzą się, ani nadmiernie nie wygniotą!
Do prania bielizny oraz ubrań wykonanych z delikatnych materiałów warto posłużyć się specjalnymi workami zamykanymi na zamek błyskawiczny. Ochronią one Twoje rzeczy przed mechaceniem się, rozciąganiem, przedzieraniem oraz haczeniem. Jednocześnie woreczek zapewnia łatwy dostęp wody i środków piorących. Ubrania dłużej zachowają piękny wygląd, a po praniu będą świeże i pachnące jak zawsze!
Akcesoria do pralni domowej, które zdecydowanie ułatwią Ci pracę to także różnego typu pojemniki i kosze na pranie. Wykorzystasz je na wiele sposobów! Usprawnią segregację ubrań wg kolorów i materiałów. Większe posłużą do przechowywania określonych typów płynów lub proszków. W mniejszych zmieścisz wspomniane klamerki, ale też kule i worki do prania. Już nigdy nie będzie trzeba godzinami ich szukać!

Wygodne akcesoria do pralni - wszystko, co potrzebne do przenoszenia, suszenia i prasowania

Gadżety do prania to nie wszystko! W Twojej pralni powinny pojawić się także większe akcesoria, które przydadzą się już po tym, gdy wyjmiesz pranie z bębna pralki.
Tego typu akcesoria do pralni to np.:

  • Pojemniki i miski, do których przełożysz pranie wprost z pralki.
  • Rozkładane suszarki na pranie przydatne podczas suszenia delikatnych ubrań. Do wyboru są wersje klasycznie rozkładane, obrotowe albo takie, które zawiesisz na ścianie pralni i rozsuniesz w razie potrzeby. Przy wyborze kieruj się ilością prania, jakie będzie suszone oraz wymiarami Twojej pralni!
  • Deski do prasowania. Nawet najlepiej rozłożone podczas suszenia ubrania czasem będą wymagały także wyprasowania. Wtedy właśnie przyda Ci się trwała i stabilna deska z dodatkowym miejscem umożliwiającym wygodne odłożenie żelazka!
  • Rękawnik, czyli gadżet ułatwiający idealne wyprasowanie rękawów koszul i sukienek. Rękawnik, składany dokładnie tak, jak pełnowymiarowa deska do prasowania, nie zajmuje wiele miejsca – przechowasz go zarówno w pralni, jak i w szafie. Gadżet docenisz, zwłaszcza gdy się spieszysz, ale zależy Ci na perfekcyjnym wyglądzie!

Funkcjonalne rzeczy do prania - zmyślne gadżety ułatwiające życie

Jakie jeszcze rzeczy do prania mogą Ci się przydać? Będą to np. kule do prania ze specjalnymi wypustkami, które zbierają zalegające na ubraniach kłaczki. Inny wart uwagi gadżet to niewielkie piłeczki, ułatwiające pranie grubych, puchowych kurtek zimowych albo poduszek. Zadaniem takich piłeczek jest uderzanie w materiał i rozbijanie zbierających się pod jego powierzchnią kępek pierza. Dzięki temu kurtki lub poduszki nie deformują się po praniu.
Jeśli w Twoim domu znajduje się suszarka bębnowa, być może przydatny okaże się specjalny kosz do suszarki. Taki gadżet pozwoli Ci bezpiecznie wysuszyć w urządzeniu buty, niektóre swetry lub kurtki. Ułożone w koszu rzeczy nie będą obijały się o ścianki bębna suszarki – a to uchroni je przed ewentualnym uszkodzeniem mechanicznym.

Gadżety przydatne do prania – zarówno te większe, bardziej klasyczne, jak i mniejsze, nowoczesne – znajdziesz w ofercie Florina.pl. Sprawdź ją i zamów produkty, które ułatwią Ci właściwe zadbanie o garderobę!

 

pixel