Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Pojemniki bambusowe

( liczba produktów: 10 )

Naczynia z bambusa w ostatnim czasie zyskują coraz większą popularność. Wybierają je przede wszystkim osoby, którym nie jest obojętny los naszej planety. Bambus to bowiem ekologiczny materiał, który jest świetną alternatywą dla plastiku. W sklepie Florina.pl znajdziesz pojemniki bambusowe, które idealnie sprawdzą się do przygotowywania i przechowywania potraw. Już teraz sprawdź naszą ofertę!

Pojemniki bambusowe do przechowywania ? jakie są ich zalety?

Bambusowe pojemniki na jedzenie mają bardzo wiele zalet. Warto kupić przynajmniej jeden i samemu się o tym przekonać. Zanim jednak złożysz zamówienie, musisz zaufać nam na słowo. Naczynia wykonane z bambusa są przede wszystkim bardzo lekkie, a dzięki temu praktyczne i funkcjonalne. Cechuje je wysoka odporność na uszkodzenia. Pojemniki bambusowe do kuchni nawet w przypadku upadku na podłogę z dużej wysokości zwykle pozostają w nienaruszonym stanie.

Naczynia z bambusa są odporne na wysokie temperatury i wilgoć. Po umyciu równomiernie schną, dzięki czemu nie powstają na nich nieestetyczne plamy ani zacieki.

Czy pojemniki bambusowe na żywność są bez wad?

Trudno znaleźć minusy bambusowych pojemników. Jedyne zastrzeżenia, jakie można mieć, to co najwyżej do pozyskiwania materiału do ich produkcji. Bambus rośnie w Azji, dlatego chcąc wyprodukować z niego pojemniki, w pierwszej kolejności trzeba go przetransportować do Europy. Podczas transportu do atmosfery emitowane są duże ilości CO2, co szkodzi środowisku.

Wiele osób nadal sceptycznie podchodzi do produktów wykonanych z bambusa, co może wynikać z nieznajomości tego materiału. Warto jednak zaopatrzyć się w przynajmniej jedno bambusowe naczynie, wypróbować je i samemu wyrobić sobie opinię na jego temat.

Pojemnik bambusowy z przykrywką ? do czego się przyda?

W naszym asortymencie widnieje pojemnik bambusowy zamykany ze szklaną podstawą, który dostępny jest w różnych rozmiarach. Idealnie nadaje się on do przechowywania żywności.

Bambusowy pojemnik z pokrywką zapewnia dobrą szczelność, dzięki czemu do znajdujących się w nim pokarmów nie przenikają zapachy, przez co ich smak pozostaje niezmieniony. Jednocześnie nadaje się do przechowywania w lodówce. Nic nie stoi też na przeszkodzie, żeby zabrać ze sobą taki pojemnik na wynos, np. do szkoły lub pracy i potraktować go jako alternatywę dla śniadaniówki.

pixel