Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Kieliszki do wody

( liczba produktów: 2 )

Podczas uroczystych przyjęć, a nawet zwykłego obiadu wodę można podać w o wiele ciekawszy i bardziej elegancki sposób niż szklanka czy kubek. Wykorzystaj do tego kieliszki do wody! Cała aranżacja stołu od razu stanie się bardziej dopracowana i sprawi luksusowe wrażenie. Twoi goście na pewno będą zachwyceni!

Elegancki akcent na stole – kieliszki do wody

Kieliszki do wody to element dekoracji stołu, który z powodzeniem zastąpi popularne szklanki. Dzięki nim cała kompozycja będzie bardziej elegancka i spójna. Jak wybierać naczynia do wody? Najczęściej są to największe kieliszki na stole, w których mieści się nawet 600-700 ml napoju. Jeśli chcesz, możesz też postawić na mniejsze kieliszki do wody i soków – np. takie o pojemności klasycznej szklanki (250 ml). Upewnij się jednak wówczas, że wybrane naczynia nie wyglądają jak popularne kieliszki do wina czerwonego albo kieliszki do szampana! Mogłoby to niepotrzebnie zmylić Twoich gości i wprowadzić zamieszanie przy stole.
Na jakie więc modele postawić? Wybierz tradycyjne goblety, czyli kieliszki do wody na niskiej nóżce z dużą, pękatą czaszą. Jeśli wolisz bardziej smukły kształt kieliszków, zdecyduj się na takie, których czaszę umieszczono na cienkiej i wysokiej nóżce. Niech jednak będą wówczas znacznie większe od pozostałych kieliszków na stole!
Pamiętaj też, że wybierając kieliszki do wody, masz dużą swobodę. Żadne zasady etykiety nie określają tego, jaki kształt czaszy powinny mieć, ani ile płynu mają pomieścić. Zdaj się więc na własny gust i dobierz naczynia najlepiej podkreślające styl wybranej przez Ciebie zastawy stołowej!

Kieliszki do wody – uniwersalne i praktyczne

Wybierając pierwsze kieliszki do wody mineralnej i soków, warto kierować się zasadą funkcjonalności i praktyczności. Zgodnie z nią najlepiej postawić na naczynia, które sprawdzą się w wielu sytuacjach i będą pasowały do różnego typu przyjęć – od nieformalnych spotkań z przyjaciółmi po eleganckie imprezy okolicznościowe.
Jakie kieliszki do wody spełnią te wymagania? Najlepiej wybrać klasyczne goblety albo kieliszki na wysokiej nóżce wykonane z cienkiego, przezroczystego szkła. Takie naczynia zawsze pięknie się prezentują – zarówno solo, jak i wówczas, gdy towarzyszą im na stole kieliszki do wódki i likierów albo naczynia do wina. Możesz postawić na kieliszki pozbawione dodatkowych zdobień lub takie, które zaopatrzone zostały w subtelne ozdoby. Pięknie zaprezentują się na stole również kieliszki w stylu retro, z gęstymi fasetami na szkle. Takie naczynia wciąż pozostaną bardzo uniwersalne – zwłaszcza jeśli dobierzesz do nich podobnie zdobione kieliszki do martini, wina lub szampana.
Podczas podejmowania ostatecznej decyzji, zwróć uwagę na rodzaj szkła, z którego wykonano kieliszki do wody. Powinno ono być wytrzymałe, odporne na matowienie oraz przygotowane do mycia w zmywarce. Wszystkie te cechy wyróżniają kieliszki do wody dostępne na florina.pl!

Kieliszki do wody – nowoczesne kształty i wzory

Kieliszki do wody na nóżce to nie tylko klasyczne modele! Wśród dostępnych wzorów znajdziesz również bardziej nowoczesne i oryginalne. Takie będą np. kieliszki kolorowe albo takie o nietypowym kształcie. Właśnie wśród nich swój wymarzony model znajdą osoby, które lubią podkreślać swój styl i dopasowywać do niego wszystkie szczegóły domowej aranżacji.
Pamiętaj przy tym, że kolorowe kieliszki do wody najlepiej sprawdzą się podczas organizacji nieformalnych spotkań – zwłaszcza letnich przyjęć w ogrodzie. Wówczas możesz pozwolić sobie na wybór kieliszków o dowolnej barwie! Jeśli jednak chcesz, aby kolorowe naczynia sprawiały bardziej eleganckie wrażenie, postaw na jedną z neutralnych barw. Dobrze sprawdzą się wówczas kieliszki srebrne, szare albo czarne.

Kieliszki do wody są elementem zastawy, który w prosty sposób pozwala odmienić wygląd stołu. Są o wiele bardziej eleganckie od szklanek, świetnie komponują się też z innymi rodzajami szkła na stole. W ofercie florina.pl znajdziesz wiele różnych rodzajów kieliszków do wody. Sprawdź, które spodobają Ci się najbardziej i zamów je już dziś!

 

pixel