Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Talerze i kieliszki do jajek

( liczba produktów: 6 )

Jajka, zarówno te ugotowane na miękko, jak i te na twardo, wymagają odpowiedniego podania na stole. W ofercie sklepu Florina.pl znajdziesz fantazyjne kieliszki do jajek dostępne w różnych wariantach kolorystycznych i wzorniczych, idealne do serwowania jajek na miękko. Dostępne są tutaj także specjalne talerze do jajek przeznaczone do podawania jajek ugotowanych na twardo.

Kieliszki i talerze do jajek to niezbędne elementy zastawy stołowej, które warto mieć w swoim domu. Polecamy przede wszystkim te wykonane z porcelany, ponieważ są nie tylko stylowe i ładne, ale w dodatku ponadczasowe i trwałe.

Podstawki do jajek na miękko

Smaczne jajko przygotowane na miękko na śniadanie należy podać tak, aby łatwo było je jeść. Doskonale do jego zaserwowania nadaje się pięknie przyozdobiony porcelanowy kieliszek na jajka. W takim kieliszku jajko ładnie się prezentuje, a w dodatku można je wygodnie jeść, gdyż znajduje się w odpowiedniej pozycji i nie ucieka spod łyżeczki.

Polecamy Twojej uwadze klasyczne i ponadczasowe, pięknie przyozdobione kieliszki do jajek z porcelany. Porcelana jest niezwykle odporna i trwała, dlatego wykonane z niej elementy zastawy stołowej służą latami. Pamiętajmy jednak, że nie wszystkie porcelanowe kieliszki do jajek na miękko można myć w zmywarce, dlatego przed pierwszym użyciem najlepiej zapoznać się z zaleceniami producenta w tej kwestii.

Talerze do jajek na twardo

Specjalne naczynia przeznaczone do serwowania jajek ugotowanych na twardo przydają się przede wszystkim w Wielkanoc, kiedy spożywamy naprawdę spore ich ilości. Aby ładnie prezentowały się na stole, warto zadbać o ich odpowiednie podanie.

Talerz do jajek posiada wyżłobienia o kształcie idealnie dopasowanym do jajka, dzięki czemu podczas przenoszenia z kuchni na stół nie ślizgają się nam one i nie uciekają. Takie naczynie sprawdza się przede wszystkim do podawania jajek faszerowanych, ale nic nie stoi również na przeszkodzie, ale zaserwować w nim jajka w skorupkach, szczególnie wtedy, gdy są pięknie przyozdobione w wielkanocne wzory.

pixel