Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Młynki

( liczba produktów: 17 )

Młynki do soli i pieprzu czy ziół zapewniają stały dostęp do świeżo zmielonych przypraw, o bogatszym smaku i aromacie niż te kupione już w zmielonej postaci i później przechowywane w słoiku. Nowoczesny młynek elektryczny w niczym nie przypomina tradycyjnego młynka ręcznego zarówno pod względem wyglądu, jak i funkcjonalności. To designerski i praktyczny gadżet, który warto mieć w swojej kuchni.

W ofercie sklepu Florina.pl znajdziesz elektryczne młynki do soli i pieprzu, a także innych przypraw, wykonane z różnych materiałów i dostępne w różnych wariantach kolorystycznych. Dostępne są zarówno młynki żarnowe, jak i udarowe.

Jakie zalety mają młynki do soli i pieprzu elektryczne?

 

Klasyczne ręczne młynki do przypraw cieszą się dzisiaj dużo mniejszym zainteresowaniem niż młynki na sól i pieprz zaopatrzone w elektryczny mechanizm. Te drugie swą popularność zawdzięczają przede wszystkim temu, że nie wymagają od użytkownika użycia siły. W dodatku młynek elektryczny do pieprzu, jak i dowolnej innej przyprawy mieli szybko i precyzyjnie. Każdy model ponadto posiada możliwość regulacji grubości mielenia.

Młynki elektryczne do soli i pieprzu - na co zwrócić uwagę podczas zakupu?

Dobry młynek do soli i pieprzu to taki, który spełnia nasze oczekiwania pod każdym względem. Wybierając go, trzeba więc zwrócić uwagę przede wszystkim na mechanizm mielący. Elektryczny młynek do soli i pieprzu może mieć bowiem mechanizm żarnowy lub udarowy.

Młynek żarnowy jako element mielący ma żarna i pracuje na podobnej zasadzie jak młynek ręczny. Takie młynki do soli i pieprzu pozwalają samodzielnie regulować grubość mielenia przypraw i nie obniżają ich jakości.

Z kolei udarowy młynek do pieprzu posiada ostrze do mielenia, przez co nie da się ustawić grubości mielenia ? każda przyprawa jest mielona na drobny pył. W dodatku mechanizm mielący w takich młynkach szybko się nagrzewa, co negatywnie wpływa na jakość przyprawy.

pixel