Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Elementy zastawy stołowej

( liczba produktów: 305 )

Urodziny, imieniny, święta czy komunia – bez względu na to, jaką uroczystość chcesz zorganizować w domu, musisz się do tego odpowiednio przygotować. Nie wystarczy bowiem jedynie posprzątać i zrobić smaczne jedzenie, ale trzeba jeszcze zatroszczyć się o ładny sposób zaserwowania dań i elegancki wygląd stołu. Potrzebna do tego będzie zastawa stołowa.
W ofercie sklepu Florina.pl znajdziesz poszczególne elementy zastawy stołowej, dostępne w różnych wzorach i wariantach kolorystycznych. Kupisz tutaj wszystkie rodzaje naczyń i sztućców niezbędnych do odpowiedniego nakrycia stołu na przyjęcie.

Zastawa stołowa - skład

Serwis może zawierać różne elementy w zależności od zestawu. Najważniejsza część zastawy obiadowej to przede wszystkim naczynia przeznaczone zarówno do serwowania, jak i spożywania posiłków. Znajdują się w niej m.in. duże płaskie talerze obiadowe i małe sałatkowe, talerzyki deserowe, talerze głębokie na zupę, a także bulionówka i flaczarka. Niekiedy w skład zastawu wchodzą jeszcze talerze do serwowania potraw o finezyjnych kształtach.

Zastawa stołowa - jakie jeszcze elementy oprócz talerzy zawiera?

Na prawidłowo zastawionym stole powinny się znaleźć nie tylko elementy zastawy porcelanowej, ale także szklanej. Mowa tutaj o szklankach i kieliszkach na napoje. Dostępne są zarówno szklanki przeznaczone do serwowania zimnych, jak i ciepłych napojów, niskie i wysokie, o szerokim lub wąskim dnie. W ofercie znaleźć można również kieliszki do różnego rodzaju trunków.

Gdy zadbamy już o naczynia i elementy szklane, pora zatroszczyć się o sztućce. Ich liczba i rodzaj zależy od serwowanych posiłków, dlatego najlepiej zaopatrzyć się w każdy możliwy wariant, żeby zawsze można było dobrać odpowiednie. Podstawowy zestaw sztućców uwzględnia sztućce obiadowe składające się z łyżki do zupy, noża, widelca oraz małej łyżeczki. W domu oprócz niego warto jednak mieć jeszcze sztućce do ryb i owoców morza, sztućce do makaronów, sztućce do serów, sztućce do serwowania czy sztućce deserowe. Wszystkie wymienione rodzaje sztućców kupisz w naszym sklepie.

Klasyczna zastawa stołowa to inwestycja na lata

Skompletowanie pełnej zastawy stołowej z porcelany to dość duży wydatek, szczególnie, gdy czynimy go jednorazowo. Pamiętajmy jednak, że z poszczególnych jej elementów będziemy korzystać latami. Odpowiednio dobrany serwis obiadowo-deserowy będzie służyć nie tylko od święta, ale też na co dzień, sprawdzając się do serwowania dań i napojów.

pixel