Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Ozdobne słoiki

( liczba produktów: 36 )

Samodzielnie przygotowane przetwory jak dżemy i konfitury, kiszone ogórki, marynowane grzybki czy sałatki warzywne to prawdziwy skarb szczególnie zimą, kiedy dostęp do świeżych, wysokiej jakości warzyw i owoców jest mocno ograniczony. W ofercie sklepu florina.pl znajdziesz ozdobne słoiki na przetwory, w których domowe wyroby będą się pięknie prezentować w spiżarni. Sprawdzą się one także jako prezent dla kogoś bliskiego.

Ozdobne słoiki mają dużo szersze zastosowanie w gospodarstwie domowym. Wykorzystać je można choćby do przechowywania różnych artykułów spożywczych, które znajdują się w widocznym miejscu. Wykorzystane w taki sposób spełniają zarówno funkcję praktyczną, jak i dekoracyjną. Polecamy Twojej uwadze słoiki w różnych ciekawych kształtach z wytłoczeniami, które można przewiązać kokardką z ładną etykietą, zyskując w ten sposób naprawdę ciekawą ozdobę na kuchenną szafkę.

Ozdobne słoiki do kuchni - do czego się przydadzą?

Duże znaczenie w kontekście przeznaczenia ma wielkość słoika. Małe słoiki ozdobne idealnie sprawdzą się do przechowywania przypraw, a także dżemów, konfitur i miodu. W takim słoiczku mieści się niewielka ilość przetworu, dzięki czemu po otwarciu można go szybko zjeść. Słoiki ozdobne duże pomieszczą różnego rodzaju produkty sypkie typu mąka czy makaron. Przygotować w nich można także ogórki kiszone czy marynowane warzywa. W ofercie dostępne są słoiki kuchenne ozdobne w różnych rozmiarach, dzięki czemu bez problemu dobierzesz wielkość słoika stosownie do potrzeb.

Najważniejsze cechy ozdobnych słoików

Oferowane tutaj słoiki wykonane są ze szkła, dzięki czemu nadają się do wielokrotnego użytku. Szkło to bardzo trwały materiał, który nie wchodzi w reakcję z żywnością i nie przechodzi zapachami, dlatego właśnie w słoikach szklanych można trzymać przetwory i to przez dowolnie długi czas. Pamiętajmy jednak, żeby odpowiednio je opisać, uwzględniając datę przygotowania wyrobu, aby po upływie czasu wiadomo było, co znajduje się w każdym słoiku.

Ozdobne słoiczki jako elegancka dekoracja do salonu

Nikt nie powiedział, że ozdobny słoik musi zostać wykorzystany zgodnie z klasycznym przeznaczeniem, czyli do przechowywania jedzenia. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby zrobić z niego wazon lub stylową dekorację. Do takiego słoika można włożyć różne ciekawe elementy, np. świecę i kryształki lub piórka, które razem stworzą elegancką ozdobę do postawienia na stole lub komodzie. Ogranicza nas wyłącznie nasza własna wyobraźnia i oczywiście wielkość słoika.

pixel