Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Półmiski

( liczba produktów: 27 )

Półmiski to uniwersalne naczynia kuchenne znajdujące bardzo wiele zastosowań. Idealnie nadają się przede wszystkim do serwowania dań na stole. W sklepie internetowym florina.pl znajdziesz szeroki wybór półmisków w różnych wielkościach, wzorach i wariantach kolorystycznych. Mamy klasyczne i ponadczasowe gładkie półmiski białe, które sprawdzą się przede wszystkim na co dzień. Oferujemy także eleganckie i stylowe półmiski nadające się do serwowania potraw podczas uroczystości rodzinnych i spotkań z bliskimi. Twojej uwadze polecamy także półmiski w wersji świątecznej. Tutaj kupisz półmiski na sałatki, przekąski, jajka i wiele innych potraw.

Półmiski na przekąski - jak efektownie serwować na nich dania?

Mówi się, że jemy także oczami i jest w tym sporo prawdy. Nasze zmysły budzą się już na sam widok smakowicie wyglądającego dania, dlatego chcąc czerpać jak najwięcej przyjemności z jedzenia, warto zadbać o efektowną prezentację przygotowanych dań. Miłą dla oka prezentację przysmaków umożliwią półmiski dekoracyjne przyozdobione różnymi wzorami.

W naszym sklepie dostępne są półmiski do serwowania w różnych fantazyjnych kształtach - mamy m.in. klasyczny półmisek owalny lub okrągły, jak i nowoczesny półmisek prostokątny czy kwadratowy. Oferujemy także specjalny półmisek na jajka przeznaczony do serwowania np. jaj faszerowanych. W ofercie występuje ponadto półmisek na przystawki do podawania serów i wędlin.

O czym pamiętać, kupując półmiski?

Zwolennicy klasyki, kompletując zestaw półmisków do domu, powinni zadbać o spójny styl i wybrać naczynia pasujące do siebie wizualnie, tak aby później można było je wykorzystywać w jednym czasie, tworząc piękną aranżację stołu. Zachęcamy do zakupu kilku półmisków w jednakowym wzorze.

Jednym z najnowszych trendów jest mieszanie wzorów, stylów i form, co podoba się szczególnie miłośników stylu nowoczesnego. Jeśli nie przeszkadza nam zbytnio fakt, że nie wszystkie nasze naczynia będą identyczne, możemy nieco zaszaleć i kupić półmiski na przystawki i przekąski o różnych kształtach, np. owalnym, prostokątnym i podłużnym. Najważniejsze jednak, by naczynia postawione na jednym stole mimo wszystko tworzyły jedną spójną całość. Da się to osiągnąć, wybierając choćby półmiski wykonane z tego samego tworzywa i utrzymane w takim samym kolorze.

Półmiski na przekąski - w jaki sposób ustawiać je na stole?

Aby nasz stół prezentował się jak najlepiej, istotny jest nie tylko dobór półmisków, ale też ich odpowiednie ułożenie. Duże, okrągłe i owalne półmiski powinno się ustawiać symetrycznie w centralnej części stołu. Na środku jest idealne miejsce na wąskie i podłużne półmiski na wędliny i sery. Drobne przekąski serwujemy zwykle w mniejszych, okrągłych półmiskach, które można postawić po bokach stołu. Takie ułożenie półmisków sprawi, że na stole panować będzie ład i porządek, a każdy gość będzie mieć swobodny dostęp do wszystkich dań i przystawek.

pixel