Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Golarki do ubrań

( liczba produktów: 6 )

Nawet najlepszej jakości ubrania mogą się zmechacić, tracąc przez to swój pierwotny wygląd i urok. Najczęściej dotyczy to naszych swetrów, płaszczy lub innych wełnianych ubrań. Z pomocą przychodzi wówczas prosta i poręczna golarka do ubrań, dzięki której ulubiony sweter lub płaszcz znów będzie wyglądał jak nowy.

Golarka do ubrań ? co to jest i jak działa?

Golarka do odzieży, to małe i proste urządzenie składające się z zestawu ostrzy, części zasilającej i małego zbiorniczka, do którego mają wpadać zgolone zmechacenia. Część goląca, czyli tzw. głowica, wykonana jest z metalu. Głowica jest gładka, aby nie zaciągać ubrań. Ma jednak charakterystyczne małe otworki oraz strzygącą płytkę. Po uruchomieniu urządzenia w otworki wpadają ucięte kawałki zmechaconej odzieży, a ubranie nabiera gładkości. Zbiorniczek golarki należy regularnie opróżniać po każdym użyciu. Większość golarek wykonanych jest z tworzywa sztucznego.

Jak używać golarki do ubrań?

Golarka do tkanin może być używana do różnego rodzaju ubrań. W większości przypadków są to swetry, stąd często słyszy się, że jest to golarka do swetrów. Ale nic bardziej mylnego. Golarka sprawdzi się też przy innych ubraniach. Szczegółowe informacje na temat tego, do jakiego rodzaju tkanin sprawdzą się dane golarki do ubrań, zawsze są zawarte w instrukcji dołączonej do urządzenia. Zawsze należy się z nimi zapoznać, aby przez przypadek nie uszkodzić bardziej swojego ubrania.

Obsługa urządzenia jest niezwykle prosta. Wystarczy rozłożyć dane ubranie na płaskiej powierzchni, uruchomić golarkę do ubrań i przejeżdżać nią po zmechaconej powierzchni odzieży tam i z powrotem. Należy przy tym pamiętać, aby robić to z wyczuciem i nie dociskać urządzenia do materiału, by go nie uszkodzić.

Maszynka do ubrań działa najczęściej dzięki wbudowanego akumulatorowi lub bateriom, w zależności od modelu.

Najlepsza golarka do ubrań ? na co zwrócić uwagę kupując urządzenie?

Najważniejszym elementem każdej golarki do ubrań są oczywiście ostrza. Nowoczesne golarki mają ostrza wykonane ze stali nierdzewnej. Taki materiał zapewnia trwałość i niezawodność. Jednak przed kupnem danego modelu należy zwrócić też uwagę na to, do jakiego typu ubrań są przystosowane noże.

Ważne jest też to, z jaką prędkością obracają się noże w urządzeniu. Warto wybierać te golarki, których liczba obrotów na minutę przekracza 8000. Taka liczba jest gwarancją skuteczności i wydajności urządzenia.

A co z siateczką, która styka się bezpośrednio z materiałem? Przede wszystkim powierzchnia powinna być gładka, aby nie zaciągała materiału. Dobrze jest też gdy ma oczka w różnych rozmiarach, co pozwala na dokładniejsze usuwanie różnorodnych zmechaceń.

Dobra golarka do ubrań powinna być wyposażona w pojemny wyjmowany zbiorniczek, tak by nie było konieczności zbyt częstego opróżniania go.

Bardzo przydatną funkcją jest regulacja wysokości strzyżenia. Pozwala ona dostosować pracę urządzenia do konkretnego typu ubrań. Najbardziej rozbudowane modele golarek do ubrań dysponują aż trójstopniową regulacją wysokości strzyżenia.

Kształt i wielkość golarki do ubrań

Golarka do ubrań powinna mieć ergonomiczny kształt i dobrze leżeć w dłoni. Najlepiej, gdy golarka ma lekko zaokrąglony kształt rączki. Istotna jest również wielkość samego urządzenia. Większa golarka do ubrań przyspieszy znacząco pracę, z małą całość może trwać dłużej i częściej będziemy musieli opróżniać zbiorniczek. Niektóre typy maszynek do ubrań wyposażone są w specjalny uchwyt, który znacznie ułatwia trzymania urządzenia i posługiwanie się nim. Golarka do ubrań z uchwytem często też jest bardziej precyzyjna i dzięki niej jesteśmy w stanie ogolić większą ilość materiału.

Jakie są dostępne rodzaje zasilania w golarce do ubrań?

O jakości urządzenia decydują oczywiście odpowiednie parametry techniczne. Kluczową kwestią jest tutaj też rodzaj zasilania. Pod względem zasilania dostępne są 4 rodzaje golarek do ubrań. Którą wybrać? Czy lepiej sprawdzi się golarka do ubrań elektryczna czy jednak postawić na inne rozwiązanie?

Golarka do ubrań sieciowa

Golarka do ubrań sieciowa pozwala na efektywne czyszczenie zmechaceń z ulubionych swetrów, płaszczy i innych ubrań wszędzie tam, gdzie mamy dostęp do prądu. Nie sprawdzi się na przykład podczas podróży pociągiem, gdy zauważymy jakieś zmechacenia i zechcemy je natychmiast usunąć.

Przy zakupie tego typu golarki należy zawsze zwracać uwagę na długość kabla. Jeśli będzie długi pozwoli nam na wygodę użytkowania urządzenia. Zbyt krótki kabel ograniczy możliwość swobodnych ruchów.

Akumulatorowa maszynka do ubrań

Akumulatorowa golarka do ubrań gwarantuje nam wygodne użytkowanie w dowolnym miejscu. Jest to model, który wspaniale sprawdzi się również w trasie. Jedyne o czym należy pamiętać, to naładowanie urządzenia. Ładowarka do urządzenia zawsze sprzedawana jest w zestawie z golarką.

Golarka do ubrań na baterię

Jest to bez wątpienia najpopularniejszy rodzaj golarek do ubrań. Ten model maszynki do ubrań można zabrać ze sobą wszędzie. Sprawdzi się w podróży, jest lekki, żeby zapewnić jego ciągłe działanie, wystarczy mieć ze sobą drugi zestaw baterii.

Wybierając ten model golarki do ubrań należy zwrócić jednak uwagę na to, iloma bateriami jest zasilany. Modele zasilane wyłącznie jedną baterią często okazują się zbyt słabe. Warto wybrać taki, który zasilany jest minimum dwiema bateriami.

Golarka akumulatorowo-sieciowa

To połączenie dwóch rodzajów golarek. Model akumulatorowo-sieciowy można używać zarówno po podłączeniu do prądu, jak i przełączyć na tryb bezprzewodowy.

Która golarka do ubrań jest najlepsza? Na pewno ta wyposażona w ostre noże i duży pojemnik, a także pojemny akumulator, dobre baterie lub długi kabel. Wybór konkretnego modelu jest zawsze kwestią indywidualną. Jeśli do tego produkt wyposażony jest w dodatkowy nożyk lub szczoteczkę do czyszczenia, to z pewnością spełni swoją rolę i uda nam się usunąć wszelkie zmechacenia z ulubionych ubrań, przywracając im pierwotny blask. Takie małe i poręczne urządzenie powinno znaleźć się w każdym domu.

pixel