Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Kieliszki do wódki i likierów

( liczba produktów: 3 )

Kieliszki do wódki i likierów to elementy wyposażenia barku, których nie może zabraknąć w żadnym domu! Podczas tradycyjnego przyjęcia rodzinnego podasz w nich schłodzoną wódkę. Kiedy zorganizujesz spotkanie z przyjaciółmi, kieliszki przydadzą się do degustacji słodkich, smakowych likierów. Nie musisz przy tym ograniczać się do kieliszków o tradycyjnym kształcie i pojemności – w sklepie florina.pl zaproponujemy Ci o wiele więcej!

Kieliszki do wódki – podstawowe typy

Kieliszki do wódki to najmniejsze spośród kieliszków do serwowania alkoholi. Nie sposób pomylić ich z żadnymi innymi! Najczęściej występują w formie niewielkich, pozbawionych nóżki „szklaneczek”. Takie kieliszki sprawdzą się przede wszystkim do serwowania wódek gatunkowych (takich jak rakija czy tequila). Alkohole tego typu podaje się w temperaturze pokojowej, więc trzymanie czaszy kieliszków nie wpłynie znacząco na temperaturę znajdującego się w nich trunku.
Czyste wódki, oparte na spirytusowej bazie, lepiej podawać w kieliszkach do wódki przypominających nieco miniaturowe kieliszki do wina – a więc zaopatrzonych w wąską, wysoką nóżkę. Wówczas kieliszek można będzie swobodnie trzymać za nóżkę bez obawy o zmianę temperatury alkoholu (czyste wódki podawane są zawsze mocno schłodzone albo wręcz zamrożone!).
Jak wybrać najbardziej eleganckie kieliszki do wódki? Znaczenie ma nie tylko ich kształt, ale przede wszystkim grubość szkła! Im cieńsze, tym bardziej klasyczny i wyższej jakości model kieliszka.

Kieliszki do likieru – charakterystyka

Czy kieliszki do likieru to te same naczynia co kieliszki do wódki? W pewnym sensie tak. Warto jednak pamiętać, że zgodnie z zasadami etykiety, kieliszki do likierów to niewielkie naczynia osadzone na nóżce. W formalnych sytuacjach nie należy więc serwować likierów w kieliszkach do wódki o tradycyjnym kształcie (czyli pozbawionych nóżki).
Kieliszki likierowe czasem przypominają kieliszki do martini. Jak nie pomylić się przy wyborze? Warto pamiętać, że kieliszki do likieru są zazwyczaj mniejsze, a ich czasza ma bardziej zaokrąglony, przypominający tulipan kształt.

Kieliszki do wódki i likierów na nóżce

Kieliszki do wódki można podzielić na klasyczne oraz nowoczesne wersje. Klasyczne kieliszki to najlepiej wszystkim znane niewielkie naczynia przypominające kształtem szklanki. Z kolei nowoczesne kieliszki do wódki zaopatrzone są zawsze w nóżkę. Zależnie od modelu może być ona długa i smukła albo bardzo krótka i szeroka. Zadaniem takiej nóżki nie jest wówczas utrzymanie trunku w odpowiedniej temperaturze, ale zapewnienie kieliszkowi ciekawego wyglądu.
Kieliszki do wódki na nóżce w nowoczesnej wersji coraz częściej odbiegają kształtem od najbardziej klasycznych modeli. Wśród nich znajdziesz więc nie tylko szkła przypominające pomniejszone kieliszki do szampana, wina albo wody. Możesz postawić również na kieliszki o ciekawie wyprofilowanej czaszy lub interesująco wygiętej nóżce. Dzięki temu kieliszki dopasujesz do wybranego przez siebie stylu wnętrzarskiego oraz reszty zastawy stołowej.

Kieliszki do wódki pojemność

Jakiej wielkości powinny być kieliszki do wódki? Pojemność tych naczyń zazwyczaj jest niewielka. Tradycyjnie liczy ona do 50 ml. W tej kategorii dostępne są więc:

  • kieliszki do wódki 15 ml,
  • kieliszki do wódki 30 ml,
  • kieliszek do wódki 50 ml.

Jeśli jednak szukasz większych naczyń, w których będziesz mógł serwować nie tylko czyste trunki, ale i powstałe na ich bazie koktajle, postaw na kieliszki do wódki 100 ml! Pamiętaj jedynie, by napełniać je do odpowiedniej wysokości. Wódki i likiery podaje się zazwyczaj w niewielkich porcjach liczących ok. 20-50 ml.

Kieliszki do wódki i likierów na florina.pl

Zastanawiasz się, gdzie kupić kieliszki do wódki, które zachwycą Cię kształtem i wytrzymałością? Sprawdź ofertę florina.pl! Od prawie 40 lat zajmujemy się produkcją oraz sprzedażą zastawy stołowej – nasze doświadczenie pozwala więc nam tworzyć produkty najwyższej jakości! Wśród nich znajdziesz nie tylko kieliszki do wódki, ale też kieliszki do wody, wina czy szampana. Poznaj szczegóły naszej oferty i zamów naczynia do swojego domu!

 

pixel