Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Butelki na soki

( liczba produktów: 11 )

Smaczne i zdrowe soki owocowe i warzywne są uwielbiane praktycznie przez wszystkich. Jest jednak różnica między sokiem kupionym w sklepie a samodzielnie przygotowanym, nie tylko pod względem smaku, ale przede wszystkim składu. Jeśli samemu przygotowujemy sok w domu, mamy świadomość tego, co do niego trafia. Chyba nikt nie ma zatem wątpliwości, że warto robić soki. Pozostaje tylko kwestia tego, w czym je przechowywać. Jeśli chcemy przygotować soki np. na okres jesienno-zimowy, to najlepsze do tego będą butelki na soki do pasteryzacji, z kolei na co dzień dobrze sprawdzą się butelki na soki plastikowe lub szklane.

Szklane butelki na soki ? jakie wybrać?

Przy wyborze butelki trzeba kierować się przede wszystkim jej przeznaczeniem. Jako butelka na sok do pracy sprawdzają się przede wszystkim te wykonane ze szkła lub plastiku. Największą popularnością cieszą się m.in. butelki szklane na soki o pojemności 300 ml oraz plastikowe butelki na soki o pojemności 500 ml.

Jeśli jednak chcemy się cieszyć świeżymi sokami przez cały rok, lepszym wyborem będą szklane butelki na soki nadające się do pasteryzacji. Pasteryzacja jest sposobem konserwacji przy pomocy podgrzewania w odpowiedniej temperaturze, nieprzekraczającej 100 stopni C. Zwykle pasteryzację przeprowadza się w zakresie temperatur 65-85 stopni C. Z uwagi na to, szklana butelka na sok musi być odporna na działanie wysokich temperatur. Przed zakupem warto więc dokładnie przeczytać opis wybranej butelki i upewnić się, czy aby na pewno nadaje się ona do pasteryzacji.

Butelki na soki szklane lub plastikowe ? dostępna pojemność

W sklepie Florina.pl znajdziesz butelki na soki o różnej pojemności. Oferujemy przede wszystkim małe butelki na soki, które można zabrać ze sobą do szkoły lub pracy. Dostępne są m.in. butelki na soki o pojemności 250 ml i nieco większe butelki na soki 330 ml. Osobom, które chcą zabrać na wynos więcej napoju, polecamy butelki szklane na soki o pojemności 500 ml.

pixel