Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Łyżki

( liczba produktów: 21 )

Nawet w najmniejszej kuchni, w której gotowanie to prawdziwa rzadkość, nie może zabraknąć różnego typu łyżek! To właśnie one służą Ci przecież codziennie nie tylko do jedzenia zupy, ale także mieszania potraw, nalewania na talerze zup i sosów albo wygodnego wyjmowania z wody ugotowanych klusek lub pierożków.

Łyżki kuchenne do codziennego użytku – podstawowe akcesoria w każdym gospodarstwie domowym

Niewielkie łyżeczki do herbaty oraz łyżki stołowe to nie wszystkie wersje łyżek dostępne w sklepie Florina.pl! W każdej kuchni warto mieć również kilka innych typów, które ułatwiają przyrządzanie oraz podawanie potraw. Zdecydowanie należą do nich:

  • łyżki do sałatek, dzięki którym o wiele sprawniej uda Ci się nałożyć sobie porcję ulubionej (zwłaszcza warstwowej) sałatki;
  • łyżki cedzakowe (inaczej szumówki) do wyjmowania z wody klusek i pierogów albo usuwania z powierzchni zup szumowin oraz innych osadów;
  • łyżki do makaronu – służące do wyjmowania makaronu z wody oraz nakładania jego porcji na talerze;
  • łyżki kuchenne do zadań specjalnych, czyli chochle i łyżki do sosów.

Łyżki - zestawy i pojedyncze sztuki

Łyżki cedzakowe, chochle oraz wiele innych rodzajów łyżek kuchennych na Florina.pl zamówisz tak, jak Ci wygodnie – pojedynczo albo w zestawach. Jeśli zdecydujesz się na zestaw, od razu otrzymasz komplet najbardziej uniwersalnych akcesoriów kuchennych! Co więcej, wszystkie będą do siebie pasowały, utrzymane w tym samym stylu i kolorach.
Pojedyncze łyżki to z kolei świetny wybór dla osób, które mają już większość akcesoriów i poszukują tylko dodatkowej łopatki albo konkretnego typu gadżetów ułatwiających codzienną pracę w kuchni.
Na co zwracać uwagę przy zakupie łyżek w dowolnej wersji? Znaczenie ma rozmiar oraz materiał, z jakiego wykonano poszczególne produkty:

  • Najbardziej tradycyjnym typem kuchennych akcesoriów są łyżki drewniane. To akcesoria ekologiczne, odpowiednie również dla alergików. Drewniane łyżki kuchenne świetnie prezentują się w kuchniach urządzonych w stylu klasycznym, rustykalnym lub skandynawskim.

Nie będą jednak najlepszym wyborem, jeśli planujesz używać ich do mieszania potraw na patelniach teflonowych albo pokrytych powłoką non-stick. Mogłyby wówczas uszkodzić naczynia!

  • Łyżki ceramiczne – równie wytrzymałe co drewniane łyżki. Są bezpieczne dla zdrowia, a te bardziej nowoczesne można myć w zmywarce. Tego typu łyżki będą odpowiednie do każdego typu kuchni – wszystko zależy od modelu, na który się zdecydujesz. Wersje zdobione idealnie sprawdzą się w kuchni rustykalnej lub prowansalskiej, a gładkie, eleganckie – podkreślą minimalistyczny charakter nowoczesnych kuchni.
  • Łyżki z tworzywa sztucznego – bezpieczne, funkcjonalne i bardzo uniwersalne. Możesz stosować je zarówno do nalewania gorących potraw, jak i mieszania dań w naczyniach pokrytych dowolną powłoką. Tego typu łyżki najlepiej prezentują się w nowoczesnych kuchniach, ale znajdziesz także wersje w stonowanych barwach, które podkreślą tradycyjny lub skandynawski charakter Twojej kuchni.

Łyżki różnego typu, wykonane z dobrej jakości materiałów znajdziesz na Florina.pl. Sprawdź naszą ofertę i zamów akcesoria kuchenne, które ułatwią Ci codzienne przygotowywanie potraw dla najbliższych!

 

pixel