Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Noże kuchenne

( liczba produktów: 31 )

Nóż to z założenia narzędzie do krojenia składające się z ostrza i rękojeści. Zarówno ostrze, jak i rękojeść musi spełniać odpowiednie wymagania, aby krojenie produktów było bardzo łatwe i przyjemne. Dobre wyprofilowanie noża sprawia, że operuje nim się bardzo zwinnie, a ręka nie boli od czynności, jakie nim wykonujemy. Istnieje kilka rodzajów noży. Przeznaczenie niektórych jest jednoznaczne, np. nóż do chleba. Inne noże, jak np. nóż szefa kuchni okazuje się narzędziem, które nie ma określonego przeznaczenia. Musi być sporej wielkości, ostry, dobrze wyprofilowany, wyważony i odpowiednio ciężki, aby pod siłą nacisku i ostrości ostrza praca szła szybko i dokładnie. Noże ze względu na możliwość stępienia oraz uszkodzenia rękojeści powinny być myte ręcznie.

W sklepie Florina.pl znajduje się wiele rodzajów noży, które w każdej kuchni sprawdzą się fantastycznie.

Noże z drewnianą rękojeścią Florina Wood

Pojedyncze noże kuchenne, które oczywiście można złożyć w zestaw noży, tak aby do określonych czynności mieć ten idealny. Budowa noża Florina Wood to nic innego jak doskonałe ostrze ze stali nierdzewnej oraz rękojeść wykonana z wysokiej jakości drewna, doskonale wyważona i wyprofilowana. Stal nierdzewna, z jakiej zostało wykonane ostrze, nie wchodzi w reakcję z żywnością, ani nie pozostawia metalicznego posmaku na krojonych produktach. Drewniana rękojeść doskonale leży w dłoni. Noże te należy myć ręcznie. W linii Wood znajdziemy: nóż do jarzyn - gładkie i cienkie ostrze o długości 7 cm, ostry czubek; nóż do jarzyn zakrzywiony - gładkie i cienkie ostrze o długości 7 cm, ostry, zakrzywiony czubek; nóż szefa kuchni - posiada idealnie gładkie i szerokie ostrze; nóż do chleba - ząbkowane ostrze o długości 20 cm; nóż uniwersalny - cienkie ostrze o długości 12 cm z ostrym czubkiem; nóż do wędlin - cienkie ostrze o długości 15 cm z ostrym czubkiem.

Noże z rękojeścią z tworzywa sztucznego 

Florina Anton to noże dla początkującego adepta sztuk kulinarnych. Ostrze zbudowane z odpornej na rdzę, wysoką temperaturę i uszkodzenia mechaniczne, stali nierdzewnej, rękojeść wykonana z wysokiej jakości tworzywa sztucznego, które doskonale układa się w dłoni. Żeby na długo zachować ich nienaganną jakość pracy, należy myć je tylko ręcznie.

Inteligentne noże z antypoślizgową rękojeścią 

Florina Smart to noże dla kogoś, kto uwielbia gotować. Płynna, precyzyjna praca w kuchni uda się, jeśli będziemy mieli do tego nie tylko chęci, ale również odpowiedni sprzęt. Doskonale wyprofilowane noże z silikonową powierzchnią rękojeści sprawią, że krojenie, siekanie, czy szatkowanie nie będzie powodowało żadnych problemów. Czynności te staną się czystą przyjemnością. Ostrze wykonane z odpornej stali nierdzewnej.

Nóż z rękojeścią z tworzywa sztucznego i ostrzem ze stali chromowo - molibdenowej 

Florina Profeo - materiał, z jakiego zostało wykonane 17,5 cm ostrze, jest odporne na stępienie, działanie wysokich temperatur, a także uszkodzenia mechaniczne. Nie wchodzi w reakcję z żywnością i wyróżnia się niebywałą twardością i odpornością. Rękojeść ma właściwości antypoślizgowe, w związku z czym, z nożem Florina Profeo pracuje się znakomicie, krojąc nawet świeże pieczywo. 

Noże z ozdobnymi ostrzami ze stali wysokowęglowej

Oryginalne wzornictwo ostrzy może sprawić, że osoby mniej zaangażowane w prace w kuchni, będą chętniej podchodziły do tematu gotowania. W sklepie Florina.pl dostępne są: nóż szefa kuchni ze wzorem słonecznika, a także truskawek. Posiadają one ostrza o długości 20 cm, a także rękojeść z tworzywa sztucznego. nóż do wędlin ze wzorem słonecznika oraz limonek. Cienkie, wąskie ostrza o długości 20 cm i rękojeść z tworzywa sztucznego, która dobrze leży w dłoni.

Komplet 3 noży stołowych Florina Hanna -  zestaw noży wykonany w całości ze stali nierdzewnej bezniklowej. Materiał, z jakiego zostały wykonane noże stołowe, jest bezpieczny dla alergików. Rękojeść noży ma delikatne zdobienie, które będzie się dobrze komponowało z każdą zastawą stołową. Możesz skomponować swój zestaw sztućców, dzięki niewielkiej ilości noży w komplecie, zapakowanych w tekturowy blister.

Jak naostrzyć nóż?

Noże dostępne w naszym sklepie można ostrzyć ostrzałką diamentowo - ceramiczną.

Noże dostępne w sklepie Florina.pl to noże odpowiednie zarówno dla początkujących kucharzy, jak i dla bardziej zaawansowanych amatorów kulinariów. Niska cena i świetna jakość to wyznacznik, jakim kierujemy się na co dzień.

pixel