Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Poduszki

( liczba produktów: 4 )

Co zrobić, aby codziennie budzić się wypoczętym, bez bólu głowy i ścierpniętego karku? Nie wystarczy dobrze dobrany materac – ważna jest jeszcze odpowiednia poduszka! Znaczenie ma zarówno jej rozmiar, rodzaj wypełnienia, jak i kształt.

Poduszki do spania - zadbaj o swe zdrowie i dobre samopoczucie!

Poduszki tak jak kołdry, to dla wielu osób obowiązkowy element wyposażenia łóżka. Nie sposób wygodnie ułożyć się i wyspać, gdy pod głową zabraknie ulubionej, dużej poduszki do spania albo chociaż małego, wygodnego jaśka.
Najlepiej, gdy swoją poduszkę dopasujesz do krzywizny głowy oraz pozycji, w jakich śpisz. W ten sposób zapewnisz sobie nie tylko zdrowy sen, ale też pewność, że rano obudzisz się bez męczącego bólu głowy, karku i pleców.
Zwróć też uwagę na wypełnienie poduszki – nie każde będzie właściwe dla osób cierpiących na alergie. Taką samą zasadą, odpowiedniego wyboru wypełnienia, warto kierować się również, gdy wybierasz układane na łóżku za dnia poduszki dekoracyjne.

Znajdź idealną poduszkę dla siebie - rodzaje i materiały

Jaka poduszka do spania będzie najlepsza? Wszystko zależy od Twoich potrzeb!
Z uwagi na rodzaj wypełnienia poduszki podzielić można ogólnie na te o wypełnieniu syntetycznym i naturalnym. Syntetyczne poduszki (wypełnione granulatem silikonowym lub poliestrowym) łatwo utrzymać w czystości. Ich wypełnienie pokryte jest preparatem bakteriobójczym i odporne na osadzanie się roztoczy – sprawdzą się więc jako uzupełnienie pościeli dla alergików. Wśród takich poduszek nich znajdziesz zarówno wersje miękkie, jak i twardą poduszkę do spania.
Poduszki naturalne (wełniane, wypełnione puchem lub pierzem) są miękkie i sprężyste. Jeśli nie cierpisz z powodu alergii lub chorób kręgosłupa, z pewnością zapewnią Ci komfort podczas snu! Takie poduszki dostępne są w wielu różnych wariantach: od niewielkich poduszek jasiek, po wersje o standardowych i większych wymiarach.
Dla osób szczególnie wymagających dostępne są także wyjątkowe poduszki:

  • Najlepsza poduszka do spania dla osób często uskarżających się na bóle odcinka szyjnego kręgosłupa lub głowy to tzw. poduszka anatomiczna. Dzięki specjalnemu wypełnieniu (np. pianka memory), dostosowuje się ona do krzywizn ciała oraz wybranej pozycji spania.
  • Poduszka do spania dla ciężarnych zwykle ma kształt dużej litery C lub S. Taki układ poduszki pozwala na wygodnie ułożenie się na boku oraz wsparcie ciała. Poduszka podpiera plecy i rosnący brzuszek. Jeden jej koniec można wygodnie ułożyć pod głową, a drugi wsunąć między nogi, co zapewnia jeszcze większą wygodę i często sprawia, że w ogóle udaje się przespać całą noc.
  • Osobom po urazach kręgosłupa zaleca się specjalną poduszkę rehabilitacyjną do spania. Takie poduszki ortopedyczne mają najczęściej kształt dobrany odpowiednio do potrzeb pacjenta. Wyróżnia się wśród nich poduszki do spania na boku, modele do spania na plecach oraz takie, na których najlepiej spać na brzuchu. Wszystkie odciążają plecy i kręgosłup oraz zapewniają stabilne podparcie ciała.

Poduszki z wypełnieniem naturalnym i syntetycznym - zalety i wady

Dobrej jakości pościel od zawsze kojarzy Ci się z naturalnym wypełnieniem poduszek i kołder? Dużo w tym racji! Poduszki z pierza lub puchu są miękkie i sprężyste – śpiąc na nich, na pewno poczujesz się bardzo komfortowo! Wełniane poduszki zapewnią Ci dodatkowo komfort termiczny – jeśli zdarzało Ci się obudzić z mokrymi od potu włosami, postaw właśnie na taką poduszkę! Poduszki z naturalnym wypełnieniem nie będą jednak odpowiednie dla osób z alergiami.
W ich przypadku o wiele lepiej sprawdzi się poduszka silikonowa lub poliestrowa. Takie poduszki również zapewnią Ci wygodę podczas snu. Jednocześnie nie będziesz musiał obawiać się, że w ich wnętrzu rozwijają się roztocza. Niestety poduszki syntetyczne są zwykle mniej trwałe od tych wypełnionych naturalnymi surowcami.

Odkryj naszą szeroką gamę rozmiarów poduszek - wybierz wielkość idealną dla swoich potrzeb

Jaką wielkość powinny mieć dobre poduszki do spania: 70x80, 50x60, a może 40x40 cm? Wiele zależy od Twoich preferencji!
Najczęściej na łóżkach znajdują się poduszki 70x80 cm albo nieco mniejsze wersje 50x70 cm. Są to standardowe rozmiary poduszek do łóżek dla dorosłych, na które najłatwiej znaleźć pasujące poszewki. Poduszki 50x70 cm, sprawdzają się też doskonale w łóżkach dla starszych dzieci i nastolatków.
Młodszym dzieciom, które śpią jeszcze w krótszych od standardowych łóżkach dziecięcych warto podarować poduszki 50x60 cm. Są równie wygodne, co większe wersje. Łatwiej jednak zmieścić je do łóżka, w którym nie zajmą zbyt wiele miejsca.
Niektóre osoby zamiast na poduszce o standardowym rozmiarze wolą spać na takiej o mniejszych wymiarach. W tym przypadku warto postawić np. na poduszki 50x50 cm. Jeśli z kolei szukasz dodatkowej poduszki, którą ułożysz na większej wersji dla zapewnienia sobie idealnych warunków snu, postaw na jaśki. Najczęściej są to poduszki 45x45 cm. Możesz jednak znaleźć również ich jeszcze mniejsze wersje – najmniejsze jaśki to poduszki 40x40 cm.

 

 

Najczęściej pojawiające się pytania

O co najczęściej pytają osoby szukające dla siebie idealnej poduszki?

Jakie poduszki są najzdrowsze?

Za najzdrowsze bardzo często uznaje się poduszki wykonane z wełny. Wełna ma właściwości termoregulacyjne i samooczyszczające. Oznacza to, że podczas snu nie spocisz się, a do zachowania poduszki w czystości wystarcza jej regularne wietrzenie! Z dobrodziejstw wełny nie będą jednak mogli skorzystać alergicy – najzdrowsze poduszki dla nich to wersje syntetyczne.

Co ile powinno się wymieniać poduszki?

W przypadku alergii poduszki lepiej wymieniać dość często – nawet co roku. W pozostałych przypadkach zaleca się wymianę poduszek co 2, maksymalnie co 3 lata.
Jakie są rozmiary poszewek na poduszkę?
Rozmiary poszewek dopasowane są do rozmiarów poduszek. Najczęściej dostępne wymiary poszewek na poduszki do spania to 50x60 cm lub 70x80 cm. W przypadku poduszek ozdobnych będą to poszewki 45x45 cm lub 50x50 cm. Łóżko pięknie wygląda, kiedy pojawi się na nim również dobrana kolorystycznie do poszewek narzuta!

Szukasz poduszki, która zapewni Ci komfort podczas snu? Sprawdź ofertę florina.pl – mamy odpowiednią propozycję dla każdego!

 

pixel