Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Kawiarki

( liczba produktów: 6 )

Lubisz pić kawę? Marzy Ci się ekspres do kawy z prawdziwego zdarzenia, ale funduszy wciąż brak? Postaw na włoską kawiarkę! Kawiarka, inaczej makinetka, moka, kupres, czy kafetierka, to nic innego jak niewielki ciśnieniowy czajniczek, który wytwarza doskonałą kawę

Jak działa kawiarka? Parzenie kawy w kawiarce.

Do dolnego pojemnika na wodę, wlewamy odpowiednią jej ilość, nakładamy na podstawę kawiarki element lejkowaty z sitkiem. Najlepiej jest używać wody filtrowanej, podgrzanej, nie można przekroczyć poziomu zaworka bezpieczeństwa. Na sitko nakładamy odpowiednią ilość ulubionej kawy, dokręcamy górną część kawiarki i stawiamy na palniku kuchenki. Gotująca się woda pod wpływem ciśnienia wyleje się przez lejek do kawy, następnie wypłynie przez górną część i tym samym będzie gotowa do picia.

Jak powstała kafetiera?

W latach 30. XX wieku Włoch Antonio Bialetti, zaprojektował urządzenie zwane moka. Technologicznie świat parzenia kawy przeszedł wiele zmian, jednak kawiarka swojej budowy nie zmieniła, wciąż jej działanie opiera się na tym samym. Jedynie wygląd zewnętrzny jest przez producentów traktowany na różne sposoby. We włoskich domach, parzenie kawy w kawiarce jest codziennością. My Polacy, także lubimy kawiarki. Parzenie w niej pysznej kawy jest jak rytuał, którego zwieńczeniem jest doskonały napój o odpowiedniej głębi, mocy i zapachu.

Z jakich materiałów zbudowane są kawiarki? Jak wybrać najlepszą kawiarkę?

Niegdyś kafetiery wytwarzano jedynie ze stopu aluminium, obecnie również się takie produkuje, są one niemalże odwzorowaniem pierwowzoru, który jest wciąż bardzo stylowy i ciekawy. Obecnie produkuje się je również ze stali nierdzewnej. Jak wybrać kawiarkę, która będzie dla nas idealna? Należy zwrócić uwagę na kilka ważnych aspektów. Pierwszym z nich jest przeznaczenie. W zależności od tego, jakiej kuchenki używamy na co dzień, na takiej będziemy też używać kawiarki. Kawiarka w zależności od materiału może być użytkowana na indukcji, na kuchence gazowej lub elektrycznej. Kolejnym aspektem jest ilość filiżanek, jakie chcemy uzyskać za jednym parzeniem kawy, czyli jej pojemność. Można postawić na małą kawiarkę na 3 niewielkie espresso, jak również na kawiarkę, która za jednym razem przygotuje aż 9 filiżanek mocnego naparu. Wygląd to także reguła, jaką się kierujemy i w tym wypadku mamy ogromne pole do popisu.

Jaką kawiarkę wybrać, ze stali nierdzewnej, czy z aluminium?

Kawiarka ze stali nierdzewnej to takie połączenie historii z duchem dzisiejszych czasów. Cechuje je nienaganny błyszczący wygląd, gładkie ścianki, opływowe kształty, mały dzióbek, niewielki, ale pewny uchwyt. Kawiarki te zazwyczaj działają na każdym typie kuchenki. Kawiarka Florina Lungo to kawiarka dla użytkowników płyty indukcyjnej

Możesz w niej przyrządzić aż 6 filiżanek espresso za jednym parzeniem. Mimo wykonania ze stali nierdzewnej zalecane jest jej mycie ręcznie. Jej pojemność to aż 350 ml i parzy kawę w 7 minut. Tylko 7 minut dzieli cię od wypicia pysznej kawy, do której możesz dołożyć spienione mleko. Do spieniania mleka przyda ci się elektryczny spieniacz do mlekaKawiarka Lungo ma specjalnie wyprofilowany dzióbek, dzięki któremu kawa zostanie idealnie rozlana do filiżanek, a żadna kropla nie rozpryśnie się na boki.Kawiarka aluminiowa ma kształt zbliżony do oryginału, charakterystyczny dzióbek i uchwyt. Jej kanciasty kształt wywodzi się z pierwowzoru Bialettiego. Aluminium nie wchodzi w reakcję z napojami, dzięki czemu kawa zawsze wychodzi idealnie aromatyczna. Kawiarkę tę po użyciu należy umyć wodą i dokładnie osuszyć przed kolejnym użyciem. Najlepszym przykładem na kawiarkę aluminiową z asortymentu sklepu Zasmakuj Radości jest kawiarka aluminiowa do espresso Florina Grande. Jej pojemność to aż 450 ml.

Kawiarka na płytę gazową, czy indukcyjną?

Posiadając kuchenkę gazową, możesz wybierać wśród wielu modeli kawiarek, zarówno tych aluminiowych, jak i stalowych. Kawiarka pasująca do reszty garnków w twojej kuchni? Tak, to możliwe! Kawiarka aluminiowa do espresso Florina Lava prezentuje się doskonale. Niezwykle eleganckie wykończenie, a także prosta budowa sprawiają, że jest to niezwykle tania alternatywa ekspresu do kawy, przy tym praktycznie niezniszczalna. Niestety używając na co dzień kuchenki indukcyjnej, nie masz już tak wielkiego wyboru. W sklepie Florina.pl znajdziesz jednak kawiarkę na indukcję.

Jaka pojemność kawiarki będzie najlepsza?

Nie ma złotego środka. Wszystko zależy od twoich preferencji. Jeżeli wiesz, że kawę będziesz pić w pojedynkę, nie warto inwestować w kawiarkę o dużej pojemności. Lepiej wypić pyszną gorącą kawę, a za jakiś czas przygotować sobie nową. W takim wypadku postaw na kawiarkę na 3 espresso - Kawiarka aluminiowa do espresso Florina Grande o pojemności 150 ml będzie idealna na 3 espresso i na 1 dużą kawę z mlekiem. Jeżeli pijesz kawę z bliskimi, postaw na te o większej pojemności, na przykład na 6 lub 9 filiżanek.

pixel