Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Słoiczki na przyprawy

( liczba produktów: 3 )

Aby przyprawy i zioła zachowały swój wyjątkowy smak i aromat, muszą być odpowiednio przechowywane. Idealnie nadają się do tego specjalne słoiczki na przyprawy, które przedłużają ich przydatność do spożycia i pozwalają zachować unikalne właściwości. Słoiczki te przy okazji pomagają zachować porządek w szufladzie czy na półce z ziołami, a jednocześnie zapewniają łatwiejszy do nich dostęp. W ofercie Florina.pl znajdziesz małe słoiczki na przyprawy, umożliwiające przechowywanie ziół i przypraw. Sprzedawane są one pojedynczo i w zestawach.

Dlaczego przyprawy powinny być przechowywane w specjalnych słoiczkach?

Największym błędem, jaki możemy popełnić przy przechowywaniu przypraw i ziół w suszonej postaci, to pozostawienie ich w opakowaniach, w jakich przynieśliśmy je ze sklepu. Wszystko dlatego, że już po pierwszym otwarciu papierowej torebki jej zawartość szybko wietrzeje.

Niekiedy dodatkowo stawiamy opakowania z przyprawami blisko kuchenki, żeby mieć je zawsze pod ręką, co też im nie służy. Wtedy zagraża im wysoka temperatura i wilgotność, a takie warunki w znacznym stopniu pogarszają ich jakość. Niektóre przyprawy nie powinny mieć kontaktu ze światłem jak choćby gałka muszkatołowa czy gorczyca, z kolei inne te najbardziej aromatyczne typu cynamon muszą być szczelnie zamknięte.

Biorąc to wszystko pod uwagę, warto zaopatrzyć się w specjalne pojemniki na przyprawy do gotowania, które umożliwią odpowiednie ich przechowywanie. Wcześniej jeszcze warto zapoznać się z zaleceniami dotyczącymi warunków przechowywania poszczególnych przypraw.

Słoiczki na przyprawy ? jaka pojemność będzie odpowiednia?

W zależności od potrzeb możemy zdecydować się na pojemniki o dowolnej wielkości. Słoiczki na przyprawy o pojemności 100 ml powinny w zupełności wystarczyć do przechowywania takich przypraw jak pieprz, curry, majeranek czy bazylia. Nieco większe słoiczki na przyprawy o pojemności 200 ml mogą za to przydać się na przyprawy, które używamy w większych ilościach i częściej takie jak choćby sól. W naszym sklepie dostępne są słoiczki na przyprawy szklane w różnych rozmiarach, dzięki czemu bez większych trudności dobierzemy takie, które najbardziej będą odpowiadać naszym potrzebom.

Elegancki organizer na przyprawy - słoiczki do postawienia w kuchni

Już na etapie zakupu słoiczków na przyprawy dobrze jest zastanowić się, jakie będzie ich docelowe miejsce. Prawdopodobnie trzeba będzie dla nich wygospodarować przestrzeń w szufladzie lub na półce, niestety ze względu na ograniczoną ilość miejsca w kuchni nie zawsze jest to możliwe. W takim przypadku warto pomyśleć nad zakupem specjalnego organizera, który będzie można postawić na szafce w widocznym miejscu. Takie rozwiązanie ma swoje plusy, bo z jednej strony stanowi ozdobę kuchni, a z drugiej zapewnia swobodny dostęp do przypraw w dowolnym momencie. Pamiętajmy jednak, że wybrany organizer pomieści ograniczoną liczbę szklanych słoiczków na przyprawy, dlatego wybór przypraw, które do nich trafią, musi być dobrze przemyślany.

pixel