Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Patelnie 26 cm

( liczba produktów: 7 )

Patelnie o średnicy 26 cm to jedne z najbardziej uniwersalnych kuchennych akcesoriów! Usmażysz na nich tradycyjne naleśniki albo przygotujesz obiad dla całej rodziny. Jeśli więc poszukujesz swojej pierwszej patelni lub funkcjonalnego prezentu dla bliskiej osoby, postaw właśnie na patelnię 26 cm!

Najlepsze patelnie 26 cm dla amatorów i profesjonalistów - wybierz optymalne dla siebie naczynie

 

Jaka patelnia 26 cm najlepiej sprawdzi się w Twojej kuchni? Wszystko zależy od tego, jakiego typu naczynia potrzebujesz! Do wyboru masz przede wszystkim modele klasyczne oraz patelnie beztłuszczowe. Te ostatnie są pokryte powłoką non-stick, która sprawia, że jedzenie nie przywiera do ich powierzchni. Możesz więc smażyć bez dodatku choćby grama tłuszczu, a potrawy wciąż będą tak samo dobrze smakowały i apetycznie wyglądały.
Patelnie 26 cm wyróżnia się też ze względu na kształt. Wśród nich znajdziesz więc wersje okrągłe, owalne oraz patelnie prostokątne. Patelnie okrągłe to modele najbardziej popularne. Świetnie sprawdzają się podczas przyrządzania klasycznych placków i naleśników. Z kolei wersje owalne i prostokątne ułatwiają przyrządzanie dań wytrawnych: smażonych w całości ryb, steków albo kotletów.

Patelnie 26 cm - przegląd najlepszych produktów

Tak jak patelnie 28 cm czy 24 cm, również te o średnicy 26 cm dostępne są w dwóch głównych typach: na indukcję oraz kuchenki gazowe. Zanim więc zaczniesz analizę pozostałych cech patelni, sprawdź, czy wybrany model to patelnia 26 cm na indukcję, czy na gaz. Inaczej może się okazać, że nie będziesz w stanie skorzystać z wymarzonego modelu patelni! Warto wspomnieć przy tym, że coraz częściej rozróżnienie to zanika – patelnia 26 cm (indukcja), działa też na kuchence gazowej czy płycie ceramicznej. Zawsze jednak dla pewności sprawdzaj oznaczenia producenta!
Które patelnie uważane są obecnie za najlepsze? Uznaje się, że najbezpieczniej smażyć na patelniach wykonanych z naturalnych materiałów (bądź pokrytych naturalną powłoką). Są to patelnie żeliwne, ceramiczne albo granitowe. Wśród każdego z tych typów znajdziesz patelnię 26 cm z pokrywką. Warto zwrócić uwagę na taki model! Patelnie z pokrywką często mogą posłużyć jako patelnie do piekarnika albo garnki do przyrządzania sosów. Ich wybór to więc dobry sposób na zaoszczędzenie miejsca w kuchni i pieniędzy, które przeznaczyłbyś na dodatkowe akcesoria kuchenne!

Patelnie 26 cm - porównanie modeli i cen

Patelnie każdego rozmiaru (patelnie 20 cm, patelnie 26 cm oraz patelnie 24 cm) poddawane są ocenie uwzględniającej różne parametry. Czy jednak decyzję o wyborze konkretnego modelu warto opierać jedynie o zestawienie patelni 26 cm? Ranking nigdy nie jest w pełni obiektywny! Nie uwzględnia przecież dokładnie Twoich potrzeb. Zamiast więc polegać na porównaniu konkretnych modeli, pod uwagę weź takie cechy patelni jak np.: materiał wykonania powierzchni, materiał, z jakiego wykonano rączkę oraz waga patelni. Tylko w ten sposób znajdziesz model odpowiedni do Twojej kuchni!

Patelnie 26 cm wykonane z różnych materiałów (zawsze wysokiej jakości!) znajdziesz w ofercie Florina.pl. Sprawdź nasz sklep i wybierz najlepszą patelnię do Twojej kuchni!

 

Zobacz podobne produkty

pixel