Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Patelnie do steków

( liczba produktów: 7 )

Pyszne steki można przyrządzić w domu nawet wówczas, gdy pogoda nie pozwala na korzystanie z grilla! Wystarczy, że posłużysz się patelnią do steków. Specjalnie przygotowane do smażenia mięsa naczynie ułatwi Ci pracę i pozwoli w każdej chwili cieszyć się smakiem krwistego albo dobrze wypieczonego mięsa.

Która patelnia do steków jest najlepsza? Sprawdź nasze rekomendacje!

Patelnie do steków różnią się między sobą materiałem wykonania, kształtem oraz wieloma innymi cechami. Jak więc wybrać najlepszą? Przede wszystkim zwróć uwagę na to, do ilu stopni nagrzewa się wybrany przez Ciebie model. Steki wymagają rozgrzania naczynia do temp. 150°C – ważne jest więc, aby patelnie do steków dobrze się nagrzewały, równomiernie rozkładały ciepło i długo je utrzymywały.
Znaczenie ma także kształt oraz głębokość wybranej patelni. Do steków dobrze sprawdzają się naczynia okrągłe, kwadratowe lub prostokątne. Nie mogą być przy tym ani zbyt płytkie, ani za głębokie. Najczęściej wysokość patelni do steków można porównać z tą, którą osiągają patelnie do ryb.

Nowoczesne patelnie do steków – funkcje, które ułatwią przygotowanie mięsa

Najlepsza patelnia do steków to taka, na której mięso przyrządzisz szybko i sprawnie. W tym celu przydają się dodatkowe funkcje! Podobne dodatki mają nppatelnie do jajek sadzonych – dzięki temu przyrządzanie potraw staje się jeszcze prostsze!
Jakie elementy sprawdzają się w przypadku patelni do steków? M.in. wskaźnik nagrzania patelni! Mięso powinieneś przenieść do naczynia dopiero wtedy, gdy jest ono nagrzane do odpowiedniej temperatury. Możesz w tym celu posłużyć się specjalnym termometrem albo postawić właśnie na patelnię z dodatkową funkcją. Najczęściej widoczny jest na niej czerwony znaczek, który znika po rozgrzaniu się patelni.
Zwróć też uwagę na materiał, z jakiego została wykonana patelnia. Polecane są zwłaszcza modele ceramiczne oraz patelnie żeliwne do steków.
Kluczowe znaczenie ma wreszcie to, do jakiego typu kuchenki została przeznaczona konkretna patelnia do steków. Indukcja oznaczana jest na opakowaniach symbolem spiralki, a kuchenka gazowa – palnika.
Czy jako patelnie do steków sprawdzą się patelnie z pokrywką? Tak! Chociaż steków nie przyrządza się pod przykryciem, to takie patelnie w domowych warunkach przydadzą się do utrzymania mięsa w cieple. Ma to znaczenie, zwłaszcza gdy zamierzasz przyrządzić wszystkie steki w tym samym czasie, ale każdy z domowników będzie jadł swoją porcję o innej godzinie.

 

Najczęściej pojawiające się pytania

O co najczęściej pytają Klienci przed zakupem patelni do steków?

Jaka jest najlepsza patelnia do steków?

Wybierając patelnię do steków, kieruj się zasadami stosowanymi podczas wyboru patelni wok. Zwróć uwagę na kształt naczynia i materiał wykonania. Wytrzymała, równo nagrzewająca się powierzchnia oraz ułatwiający smażenie mięsa kształt patelni to w przypadku przyrządzania steków jedne z ważniejszych elementów!

Patelnie do steków to jedne z bardziej efektownych akcesoriów kuchennych dostępnych na Florina.pl. Sprawdź całą naszą ofertę i wybierz patelnię, na której przyrządzenie idealnego steka stanie się prawdziwą przyjemnością!

 

Zobacz podobne produkty

pixel