Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Patelnie wok

( liczba produktów: 2 )

☝ zobacz naszą ofertę! Rabat na pierwsze zakupy | Radość zakupów ⭐ 100% bezpieczeństwa dla każdej transakcji. Kup Teraz!

Patelnie wok to tradycyjny element wyposażenia każdej chińskiej kuchni. Jeśli również w swoim domu planujesz często przyrządzać dania azjatyckie, zaopatrz się właśnie w to naczynie! Od razu zauważysz, że przyrządzanie wybranych dań jest łatwiejsze, a ich smak zyskuje nowy wymiar.

Wok - tradycyjna chińska patelnia dla miłośników kuchni azjatyckiej

Tradycyjny wok to wok żeliwny (inaczej wok ze stali węglowej). Właśnie tego typu naczynia stosowane były przez wieki w chińskich kuchniach. Ich ogromną zaletą jest równomierne rozprowadzenie ciepła na powierzchni całego naczynia oraz utrzymywanie wysokiej temperatury – dzięki temu potrawy można smażyć znacznie krócej. Minusem tradycyjnych naczyń jest jednak ich waga – patelnie wok żeliwne są bardzo ciężkie.
Obecnie dostępne są również naczynia dostosowane do potrzeb nowoczesnych kuchni. Znajdziesz wśród nich m.in. woki aluminiowe oraz stalowe.

Nowoczesne patelnie wok - łatwe w czyszczeniu, trwałe i efektowne

Co jeszcze wyróżnia nowoczesny wok? Patelnie tego typu znajdziesz w wielu rozmiarach. Możesz stawiać na wersje odkryte albo patelnie z pokrywką dzięki temu naczynie staje się bardziej funkcjonalne. Przyrządzisz w nim nie tylko dania azjatyckie, ale też tradycyjne, duszone lub gotowane.

Patelnie wok - szybkie i zdrowe gotowanie na każdą okazję

Głęboka patelnia wok pozwala na szybkie, ale też bardzo zdrowe przyrządzanie potraw – składniki dań pozostają lekko surowe, chrupiące, a dzięki temu również pełne witamin! Jak wybrać najlepszy wok?

  • Do małej kuchni dobierz patelnię wok z pokrywką oraz rusztem. Takie modele wykorzystasz również do gotowania oraz jako patelnie do ryb lub patelnie grillowe.
  • Zwróć uwagę na rodzaj kuchenki! Inne oznaczenia będą miały patelnie wok na indukcję, a inne – patelnie na kuchenkę gazową. Pamiętaj przy tym, że patelnia wok na indukcję ma nieco inny kształt. Jej dno zostało wypłaszczone tak, aby naczynie działało w kontakcie z płytą indukcyjną.
  • Wybierz typ woka. W warunkach domowych najlepiej sprawdza się zwykle mały i lekki wok mandaryński lub pekiński.

 

Najczęściej pojawiające się pytania

Jakie pytania zadawane są najczęściej przed zakupem patelni wok?

Jaka patelnia wok jest najlepsza?

Tradycyjne patelnie wok, podobnie jak patelnie do steków, były naczyniami żeliwnymi – i do dziś właśnie takie uznawane są za najlepsze. Równie dobrze w domowych warunkach sprawdzą się jednak patelnie ze stali oraz pokryte ceramiczną powłoką.

Czym się różni wok od zwykłej patelni?

Wok to specjalna patelnia, która tak jak patelnie do jajek sadzonych wyróżnia się kształtem. Wok przypomina szeroką misę. Dzięki temu możliwe jest szybkie smażenie potraw na mocno rozgrzanym tłuszczu (tzw. metoda stir fry).

Co to jest patelnia wok?

Patelnia wok to tradycyjne, głębokie naczynie stosowane w kuchni chińskiej. Jego główną zaletą jest umożliwienie szybkiego przyrządzenia gorących potraw.

Patelnie wok różnej wielkości oraz wykonane z wielu materiałów znajdziesz na Florina.pl. Sprawdź naszą ofertę i dobierz patelnię, która ułatwi Ci przyrządzanie dań azjatyckich w domowym zaciszu!

 

Zobacz podobne produkty

pixel