Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Patelnie z pokrywką

( liczba produktów: 2 )

☝ zobacz naszą ofertę! Rabat na pierwsze zakupy | Radość zakupów ⭐ 100% bezpieczeństwa dla każdej transakcji. Kup Teraz!

Patelnie z pokrywką to uniwersalne kuchenne naczynia! Usmażysz na nich dowolną potrawę, a kiedy trzeba – posłużą Ci również do duszenia lub gotowania. Takie patelnie to idealne rozwiązania nawet do małych, kawalerskich kuchni!

Patelnie z pokrywką - niezbędne wyposażenie każdej kuchni

Patelnie z pokrywką z powodzeniem zastąpią wiele innych kuchennych naczyń. Głębsze modele wykorzystasz również jako garnki. Kwadratowe zastosujesz jako specjalne patelnie do steków. Niektóre patelnie z pokrywką (zwłaszcza modele z odczepianą rączką) posłużą Ci nawet jako formy do pieczenia!
Warto więc dobrze przemyśleć wybór odpowiedniego naczynia! Czym się kierować?
Przede wszystkim zwróć uwagę na rodzaj kuchenki, którą masz w domu! Patelnie z pokrywką na indukcję różnią się od modeli do stosowania na kuchniach gazowych. Zawsze zwracaj więc uwagę na oznaczenia producenta umieszczone na opakowaniach oraz samych naczyniach.
Drugą ważną kwestią jest sama pokrywka. Sprawdź, z jakiego materiału jest wykonana oraz jakie zastosowano wykończenia. Pokrywki patelni zazwyczaj są elementami wytworzonymi ze szkła hartowanego lub stalowymi. Te pierwsze umożliwią Ci podgląd przyrządzanej potrawy – jeśli stawiasz w kuchni dopiero pierwsze kroki, taka opcja może być dla Ciebie bardzo pomocna!
Przy wyborze pokrywki sprawdzaj też, czy została wykończona stalą, czy silikonem (będzie szczelniej przylegała). Zwróć uwagę, czy ma ona dodatkowe otwory oraz z jakiego materiału wykonano uchwyt. Najlepiej, aby się nie nagrzewał – łatwiej będzie Ci wówczas w dowolnej chwili podnieść pokrywkę.

Wygodne i funkcjonalne patelnie z pokrywką - kształt, wielkość, materiał i przeznaczenie

Patelnie z pokrywką dostępne są w wielu kształtach, głębokościach i rozmiarach. Różnią się też między sobą materiałem, z jakiego zostały wykonane.
Patelnie głębokie z pokrywką sprawdzą się podczas przyrządzania dań jednogarnkowych, sosów, a nawet prostych zup. Wśród nich znajdziesz też patelnie wok wyposażone w pokrywę. Takie wersje są szczególnie funkcjonalne, bo poza tradycyjnymi daniami, przyrządzisz w nich również potrawy azjatyckie.
Prostokątne lub owalne patelnie z pokrywką mogą posłużyć Ci jakpatelnie do ryb. W takiej roli najlepiej sprawdzają się modele, które można również umieścić w piekarniku i w ten sposób szybko podgrzać usmażoną wcześniej rybę.

Rozmiary patelni z pokrywką - dobierz optymalną wielkość!

Najmniejsze patelnie z pokrywką posłużą Ci do przyrządzenia dań dla jednej lub dwóch osób. Większe modele wykorzystasz nawet przy wieloosobowej rodzinie! W takim przypadku sięgaj zwłaszcza po patelnię z pokrywką 32 cm i większej średnicy.
Zależy Ci na uniwersalności wybranej patelni? W takim razie świetnie sprawdzi się patelnia z pokrywką 28 cm. Będzie wystarczająco duża, aby swobodnie przygotować na niej obiad dla 4-5 osób. Jeśli z kolei Twoja rodzina jest mniejsza, na patelni możesz od razu zrobić jedno danie na kilka dni. W ten sposób zaoszczędzisz sporo czasu! Zwróć jedynie uwagę, aby nie wybrać zbyt płytkiego modelu. Takie patelnie sprawdzają się jako patelnie do jajek sadzonych lub naleśników. Dania obiadowe o wiele wygodniej jednak przyrządzać na patelniach głębokich.

Materiały, z jakich wykonywane są patelnie - aluminium, żeliwo a może granit?

Dla wielu osób najważniejszą kwestią jest materiał, z którego wykonano patelnię.
Jednymi z najbardziej popularnych są patelnie aluminiowe pokryte powłoką teflonową, ceramiczną lub granitową. Takie patelnie łączą w sobie zalety każdego z wymienionych materiałów. Są lekkie, łatwe do utrzymania w czystości oraz nieszkodliwe dla zdrowia. Co więcej, dzięki zastosowaniu powłok nieprzywierających, zyskujesz możliwość smażenia bez dodatku tłuszczu. Potrawy będą więc zdrowsze i mniej kaloryczne!
Jeśli zdecydujesz się na patelnię z dowolną powłoką non-stick pamiętaj jedynie, aby wybierać odpowiednie, dostosowane do niej akcesoria kuchenne. Powinny to być gadżety silikonowe lub plastikowe, które nie porysują wybranej przez Ciebie powłoki!
Miłośnicy naturalnych materiałów w kuchni mogą z kolei sięgnąć po patelnie żeliwne z pokrywką albo wersje granitowe. Takie patelnie uznawane są za wyjątkowo bezpiecznie i zdrowe. Długo utrzymują ciepło, które rozchodzi się równomiernie po całym naczyniu. Stąd też żeliwne wersje patelni świetnie sprawdzą się do przyrządzania steków albo smażenia metodą stir fry.
Czy patelnie z naturalnych materiałów mają jakieś minusy? Przede wszystkim zarówno patelnie granitowe z pokrywką, jak i wersje żeliwne są dość ciężkie. Drugą kwestią jest fakt, że długo się nagrzewają. Warto pamiętać też, że granit czy żeliwo nie są materiałami nieprzywierającymi. Takie patelnie w klasycznej wersji będą wymagały smażenia z dodatkiem tłuszczu.
Znajdziesz jednak również modele żeliwne pokryte powłoką non-stick. Jeśli zależy Ci na takiej wersji żeliwnej lub granitowej patelni, koniecznie dokładnie sprawdzaj informacje podane na opakowaniu przez producenta!

Patelnie z pokrywką to wielofunkcyjne naczynia, które sprawdzą się w każdej kuchni! Jeśli do tej pory nie ma ich w Twoim domu, sprawdź naszą ofertę. Z pewnością wśród dostępnych modeli znajdziesz ten najlepiej dopasowany do Twoich potrzeb!

 

 

Zobacz podobne produkty

pixel