Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Patelnie prostokątne

( liczba produktów: 3 )

☝ zobacz naszą ofertę! Rabat na pierwsze zakupy | Radość zakupów ⭐ 100% bezpieczeństwa dla każdej transakcji. Kup Teraz!

Patelnie prostokątne to dobra alternatywa dla tradycyjnych, okrągłych wersji naczyń. W wielu przypadkach sprawdzą się nawet lepiej! Na prostokątnej patelni o wiele łatwiej ułożysz dużego, soczystego steka albo całą rybę.

Nowoczesne patelnie prostokątne - idealne dla wymagających kucharzy

Patelnie prostokątne różnią się między sobą m.in. rozmiarami oraz zastosowaną powłoką. Jak dobrać model najlepiej dopasowany do potrzeb Twojej kuchni? Na początek zwróć uwagę na rozmiar patelni:

  • Patelnie 20 cm to niewielkie naczynia, które świetnie sprawdzą się przy przygotowywaniu pojedynczych porcji posiłków.
  • Patelnie 24 cm, czyli najbardziej uniwersalne – ten typ naczyń będzie odpowiedni zarówno wtedy, gdy gotujesz tylko dla siebie, jak i dla całej rodziny!
  • Patelnie 26 cm – to wersje naczyń, z których często korzystają większe rodziny. Patelnie w tym rozmiarze mogą przydać się również wówczas, gdy np. często przygotowujesz duszone bądź smażone ryby w całości.
  • Patelnie 28 cm, czyli największe z popularnych modeli. Taka patelnia prostokątna ułatwi Ci przyrządzenie na raz kilku steków, obiadu dla licznej rodziny albo gości zaproszonych na domowe przyjęcie!

Wygodne i funkcjonalne patelnie prostokątne - rewolucja na kuchni

Kiedy wybierasz prostokątną patelnię, zawsze zacznij od upewnienia się, na jakiego typu kuchence będziesz mógł z niej korzystać! Odpowiedź znajdziesz zarówno na opakowaniu, jak i samym naczyniu. Patelnia prostokątna na indukcję oznaczana jest symbolem spirali, a taka, z której można korzystać na kuchence gazowej – symbolem palnika. To jednak nie wszystko! Niektóre modele sprawdzają się zarówno do smażenia potraw, jak i ich pieczenia! Patelnie do piekarnika będą oznaczone symbolem przedstawiającym właśnie piekarnik. Tego typu oznaczeń szukaj na obydwu typach naczyń: patelni prostokątnej indukcja i takiej przeznaczonej na kuchenki gazowe.
Do wyboru masz także wersje z pokrywą. Patelnia prostokątna duża tego typu sprawdzi się do przyrządzania dań duszonych. Jeśli wybierzesz głębszy model – przygotujesz w nim sos, a nawet niektóre rodzaje zup.

Patelnie prostokątne z powłoką nieprzywierającą - zdrowe i łatwe gotowanie

Ostatnia ważna cecha patelni to powłoka, jaką została pokryta. Obecnie największą popularnością cieszą się patelnie beztłuszczowe. Wśród nich wyróżnić można m.in. patelnie ceramiczne pokryte powłoką non-stick albo lekkie, aluminiowe patelnie z powłoką teflonową.
Korzystanie z tego typu naczyń ma wiele zalet. Nie tylko przyrządzisz bardziej dietetyczne dania. Przede wszystkim potrawy nie będą przywierały do powierzchni patelni – łatwiej więc przewrócisz na drugą stronę mięso czy placki i zachowasz ich apetyczny wygląd.
Warto wiedzieć, że powłoką non-stick pokryta może zostać zarówno patelnia tradycyjna, jak i patelnia grillowa prostokątna.

Patelnie prostokątne z powodzeniem zastąpią tradycyjne wersje naczyń. Przygotujesz na nich każdą potrawę: od placków i naleśników po smażone w całości ryby i mięso. Sprawdź więc naszą pełną ofertę i wybierz prostokątną patelnię dla siebie!

 

Zobacz podobne produkty

pixel