Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Folie do żywności

( liczba produktów: 5 )

Folia do żywności to gadżet niezbędny w każdej kuchni. Skutecznie chroni żywność przed zabrudzeniem i zapobiega przenikaniu zapachów, dlatego skutecznie zabezpieczy produkty przechowywane w lodówce przed przesiąknięciem wonią innego produktu. Folia pozwala też zabezpieczyć żywność przed wysychaniem i przedłużyć świeżość. Nie bez znaczenia jest też fakt, że dopasowuje się swoim kształtem do pakowanego produktu. Folia spożywcza nie wchodzi w interakcje z żywnością i posiada stosowne atesty, co czyni ją bezpieczną w stosowaniu. Łatwo w nią zapakować posiłek: kanapkę, owoc, czy kawałek ciasta, dlatego może być alternatywą dla torebek i papieru śniadaniowego, innych produktów jednorazowych czy pojemników na ciasto. Sprawdzi się również do mrożenia żywności, równie dobrze jak woreczki do mrożenia.  

Wygodne i bezpieczne przechowywanie żywności -  folie do żywności na każdą okazję

Nie bez powodu folie do żywności posiadają wielu zwolenników. Bez niej trudno wyobrazić sobie funkcjonalne zabezpieczanie produktów spożywczych. Folia spożywcza, nazywana również folią stretch, świetnie sprawdzi się do przechowywania żywności w lodówce, chroniąc przed wysychaniem:
• mięso i wędliny,
• wyroby garmażeryjne,
• sery,
• sałatki,
• ciasta.
Jedną z jej zalet jest rozciągliwość i łatwość dopasowania do rozmiaru pojemnika. W ten sposób przed przybyciem gości możemy przedłużyć świeżość i zabezpieczyć przed wysychaniem salaterki i półmiski z wędlinami, serami, czy gotowymi daniami.

Folia do żywności jest wykorzystywana również w sklepach. Służy np. do pakowania produktów sprzedawanych na wagę, zwłaszcza wędlin i serów. W takim wypadku najlepiej sprawdzi się folia do żywności z ucinarką, dzięki której pakowanie jest bardzo szybkie. Folia z ucinarką może być również stosowana w domu. Jej główną zaletą jest szybkie odcięcie kawałka folii spożywczej, bez ryzyka jej posklejania. Ucinarka gwarantuje proste i niepostrzępione brzegi folii, a więc łatwiejsze zapakowanie żywności, czy dopasowanie do pojemnika. Korzystanie z folii spożywczej z ucinarką jest niezwykle proste – należy odwinąć kawałek folii, a następnie przeciąć go za pomocą ucinarki.

Zapobiegaj marnowaniu jedzenia! Odkryj naszą szeroką gamę folii do żywności

Odpowiednie zabezpieczenie żywności w lodówce ma ogromne znaczenie w kontekście przedłużania świeżości produktów oraz zapobiegania marnowaniu żywności. Niezwykle skuteczne w przechowywaniu pożywienia są folie do żywności. Najpopularniejszą z folii do pakowania żywności jest folia aluminiowa. Warto pamiętać, że jej błyszcząca strona zatrzymuje ciepło, a matowa je pochłania. Folia aluminiowa jest nieprzezroczysta, dzięki temu pożywienie dłużej pozostaje świeże i nie traci swoich walorów smakowych.

Kolejną z folii do jedzenia, a więc do kontaktu z żywnością jest folia spożywcza. Nadaje się ona do pakowania i zabezpieczania żywności oraz do zamrażania. Skutecznie chroni przed wysychaniem i zapobiega przenikaniu zapachów, a także przedłuża świeżość produktów.

Pamiętajmy, że folia do kontaktu z żywnością to produkt bezpieczny dla naszego zdrowia, ponieważ posiada odpowiednie certyfikaty i atesty. Nie ma więc żadnych przeciwwskazań przed korzystaniem z dawanych przez nią możliwości!

 

 

pixel