Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Patelnie nieprzywierające - dlaczego warto mieć je w swojej kuchni?

2022-01-11
Patelnie nieprzywierające - dlaczego warto mieć je w swojej kuchni?

 

Patelnie nieprzywierające - dlaczego warto mieć je w swojej kuchni?

Patelnie z powłoką nieprzywierającą są najczęściej kupowane przez osoby lubiące zdrowo gotować. Na patelniach nieprzywierających można dusić, smażyć i grillować.

To jeden z najchętniej kupowanych rodzajów patelni. Świetnie sprawdzi się w każdej kuchni. Umożliwia smażenie na minimalnej ilości tłuszczu. Czy wiesz, o czym mowa…? Oczywiście, chodzi o patelnie z powłoką nieprzywierającą! Występują w wielu wariantów i można na nich smażyć niezależnie od tego, jaką ma się płytę kuchenną. Jeżeli jeszcze nie znasz patelni nieprzywierających, pora to zmienić! Dowiedz się, dlaczego warto mieć je w swojej kuchni.

patelnia nieprzywierajaca

Powłoka nieprzywierająca to nie magia!

Jak to się dzieje, że gotowanie na patelni nieprzywierającej jest tak proste i nawet osoby, które dopiero stawiają pierwsze kroki w kuchni, sobie z nim radzą…? To nie sekret - wszystko dzięki jej specjalnej powłoce! Korpus patelni non-stick jest z reguły wykonany z aluminium. Dzięki temu sprzęt jest nie tylko lekki, ale i świetnie przewodzi ciepło. W konsekwencji przyrządzane dania smażą się “równo” i się nie przypalają!

Zalety patelni z powłoką nieprzywierającą

Patelnie nieprzywierające, inaczej patelnie non-stick, to sprzęty kuchenne, które świetnie “radzą” sobie z większością przygotowywanych dań. Powłoka nieprzywierająca posiada naprawdę wiele zalet. Poznaj te, które są, wg nas, najważniejsze!

 • Brak przywierania smażonych potraw

  Jak już sama nazwa wskazuje, patelnie non-stick wyróżniają się nieprzywierającą powłoką. Pomyśl, ile razy musiałaś niemal “zdrapywać” smażone potrawy…? Używając patelni nieprzywierającej, możesz o tym zapomnieć! Dzięki temu gotowanie stanie się zdecydowanie łatwiejsze i bardziej przyjemne!

 • Możliwość używania minimalnej ilości tłuszczu

  Zależy Ci na tym, żeby być zdrowa i nie przepadasz za potrawami ociekającymi tłuszczem? Patelnia nieprzywierająca to doskonały sprzęt kuchenny do przyrządzania lekkostrawnych dań! Gotując na niej, “oszczędzisz” nie tylko czas, ale i kalorie (w końcu mniej tłuszczu = mniej kalorii)!

 • Łatwość czyszczenia

  Kolejną ogromną zaletą patelni nieprzywierających jest łatwość ich czyszczenia. Często bywa tak, że nie potrzeba nawet detergentu, by zabrudzenia “ściągnąć” z powłoki patelni. Wystarczy użyć do tego mokrej ściereczki lub gąbeczki. Czy może być jeszcze łatwiej…?

 • Szeroka dostępność rodzajów i wielkości

  Obecnie w każdym sklepie można znaleźć wiele rodzajów patelni nieprzywierających. W samym sklepie internetowym z produktami do domu Florina.pl znajdziesz niemal wszystkie dostępne typy i wielkości patelni non-stick. Można je kupić zarówno w zestawie, jak i pojedynczo, wybierając tylko te rodzaje, których potrzebujesz najbardziej.

patelnia gotowanie w kuchni

Patelnie nieprzywierające - którą z nich wybierzesz?

Patelnie nieprzywierające występują w wielu wariantach. Można je podzielić na 2 rodzaje - klasyczne oraz funkcyjne.

 • Klasyczne patelnie nieprzywierające

  Na klasycznych patelniach nieprzywierających ugotujesz i usmażysz niemal wszystko, co tylko sobie wymarzysz! Są one tak uniwersalne, że sprawdzą się w każdej kuchni. Wszystkie patelnie non-stick - niezależnie od materiału, z którego są wykonane - wyróżniają się wysoką nieprzywieralnością oraz możliwością przyrządzania potraw na minimalnej ilości tłuszczu.

 • Funkcyjne patelnie nieprzywierające

  Do funkcyjnych patelni nieprzywierających zaliczamy m.in. patelnie do naleśników, patelnie grillowe czy do dań chińskich (popularne wok). Każda z tych patelni jest przeznaczona do smażenia czy gotowania potraw innego rodzaju. Wiele osób twierdzi, że funkcyjne patelnie nieprzywierające mają tę przewagę nad klasycznymi, że są “specjalistyczne” i lepiej sprawdzają się do tych konkretnych dań. Oczywiście, nic nie stoi jednak na przeszkodzie, żeby zaopatrzyć się w kilka patelni uniwersalnych, tylko np. o różnych średnicach.

patelnia na indukcje, na kuchenke

Najlepsze patelnie nieprzywierające - zawsze na Florina.pl!

Kategoria patelni nieprzywierających jest w sklepie internetowym Florina.pl bardzo szeroka i zróżnicowana. Obejmuje zarówno patelnie non-stick klasyczne, jak i funkcyjne. Jeżeli brakuje Ci dobrej patelni nieprzywierającej w Twojej kuchni, koniecznie zobacz naszą ofertę! Przy okazji, rzuć okiem również na pozostałe kategorie i nasze bestsellery!

gotowanie, kuchnia, patelnia
Pokaż więcej wpisów z Styczeń 2022
pixel