Kasza kuskus idealnie sprawdzi się jako dodatek do obiadu lub śniadania dla zabieganych – przygotujesz ją w dosłownie 5 minut! Kuskus szybko Cię nasyci, dostarczy też cennych składników odżywczych: potasu, sodu i wapnia. Sprawdź, jak przygotować kaszę kuskus i z czym smakuje najlepiej!
Kasza pęczak, inaczej zwana kaszą wiejską, to rozdrobniona, niepolerowana kasza jęczmienna. W polskiej kuchni stosowana jest przede wszystkim jako dodatek do zup, a zwłaszcza – krupniku. Pęczak wykorzystasz jednak także do przyrządzania wielu innych pysznych dań!
Pęczak, kasza mazurska, perłowa, wiejska – wszystkie te nazwy łączy jedno – tak naprawdę odnoszą się do kaszy jęczmiennej! Niegdyś królowała ona na polskich stołach, dziś pojawia się na nich bardzo rzadko, najczęściej jako dodatek do krupniku. A szkoda, bo kasza jęczmienna zawiera wiele cennych składników odżywczych!
Kasza bulgur powstaje z ugotowanych, a potem dobrze wysuszonych ziaren pszenicy. Najczęściej wykorzystywana jest w kuchni tureckiej oraz kuchniach Bliskiego Wschodu. Aczkolwiek nie tylko. Kaszę bulgur dodasz także do dań wywodzących się z kuchni śródziemnomorskiej.
Kasza jaglana często nazywana jest królową wśród kasz. I nie bez powodu! To właśnie w tej kaszy znajdziesz ogromne bogactwo cennych składników odżywczych – zarówno witamin, jak i minerałów. Najlepsze jest jednak to, że kaszę jaglaną wykorzystasz do wielu dań: wytrawnych i słodkich, na ciepło i na zimno, podawanych jako dowolny typ posiłku.
Grzaniec galicyjski to tradycyjny, niemiecki sposób na rozgrzanie się w chłodne wieczory. Ty również chciałbyś z niego skorzystać? W takim razie przygotuj kieliszki i kilka składników. A potem zależnie od upodobań postaw na wersję z alkoholem lub bez.