Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Stroiki wielkanocne na stół – jak je zrobić samodzielnie?

2022-01-17
Stroiki wielkanocne na stół – jak je zrobić samodzielnie?

Wielkanoc jest czasem radości Zmartwychwstania. Wielu z nas kojarzy się ze smacznym jedzeniem oraz chwilami spędzonymi w gronie najbliższych. Warto uświetnić sobie wspólne przebywanie przy rodzinnym stole i zdecydować się na wykonanie ozdobnych stroików, które upiększą pomieszczenie oraz wprowadzą wiosenny, świąteczny charakter.

Stroiki wielkanocne na stół - 5 najmodniejszych stylów

Stroiki wielkanocne na stół to miły akcent, który może nam towarzyszyć nie tylko w Święta, ale też w okresie przed- i poświątecznym. Do wykonania takiej dekoracji można zaprosić całą swoją rodzinę. Będzie to wspaniały sposób na wspólne spędzenie czasu.

Szczególnie modnymi patentami są stroiki na Wielkanoc na stół z żywymi kwiatami, np. żonkilami albo z baziami. Takie dekoracje wprowadzą naprawdę wiosenną atmosferę do domu.

Innym interesującym motywem pojawiającym się w stroikach jest wykorzystanie elementów jadalnych. Nikt przecież nie powiedział, że wielkanocne stroiki na stół muszą być wykonane jedynie z trwałych materiałów. Wystarczy, że skomponujemy ze sobą pisanki, rzeżuchę i odrobinę słodkości i nasza ozdoba świąteczna będzie gotowa. Możemy też interesująco powycinać jajka, korzystając z foremek i akcesoriów do jajek. Jeżeli Twoi bliscy to prawdziwi miłośnicy ciasta, może warto postawić na pieczenie elementów dekoracyjnych, a następnie poukładanie ich na desce do krojenia przystrojonej kwiatami. Taki trend zyskuje na popularności, ponieważ „jadalny” stroik jest dodatkowo bardzo ekologiczny.

Czytaj także: Przygotuj swój dom na wiosnę!

Osobom, które cenią sobie eleganckie rozwiązania, proponujemy wykonanie stroika świątecznego wielkanocnego na stół w stylu glamour. Tu liczą się błyszczące dodatki, złote i srebrne kolory.

Dużym zainteresowaniem cieszą się także stroiki świąteczne wielkanocne na stół umieszczane – niczym las w słoiku – w szkle. Tak naprawdę pomysłów jest tyle, ile osób, które podejmują się zadania wykonania stroiku.

Kolejnym trendem, o którym warto wspomnieć, są stroiki na stół wielkanocny w stylu boho. Do takich kompozycji, które utrzymane są w rustykalnej wersji, można wykorzystać żywe kwiaty, drewniane gałązki czy ciekawy materiał, np. koronkę do przyozdobienia świecy albo szklanego naczynia.

Czytaj także:

● Stroiki wiosenne - inspiracje

● Wegańska Wielkanoc - jak ją zorganizować? 

Jak zrobić stroik wielkanocny na stół?

Ręcznie robione stroiki wielkanocne na stół przyciągają uwagę i sprawiają, że wspólne świętowanie staje się jeszcze przyjemniejsze. Jak zatem zrobić stroik wielkanocny na stół? Przede wszystkim wyposażmy się w niezbędne elementy. Warto, by kompozycje, które planujemy wykonać metodą diy były jasne i kolorowe. Taki stroik wielkanocny na stół, wprowadzi wiele nadziei i radości do naszego wnętrza. Zadbajmy o świeże kwiaty. Warto taki stroik wzbogacić wydmuszkami, baziami, mchem albo ozdobami ze zwierzątkami nawiązującymi do wielkanocnej tradycji, m.in. kurczaczkami czy zajączkami.

Poniżej prezentujemy dwie interesujące inspiracje, jak zrobić stroik na stół wielkanocny.

Czytaj także:

● Przystawki na Wielkanoc 

● Babka wielkanocna - przepis na tradycyjną babkę i nie tylko

Stroiki wielkanocne na stół w szkle

Las w szkle może być impulsem do tego, by stworzyć kompozycję wielkanocną. Teraz można wykorzystać szklany pojemnik do zrobienia stroika wielkanocnego na stół w szkle. Do przygotowania niezbędne będą:

● szklany pojemnik;

● rzeżucha i / lub mech chrobotek;

● świeca;

● sztuczne żonkile, bazie;

● figurka wybranego zwierzątka: kurczaka, zajączka, baranka.

Na dno słoika wkładamy mech wraz z rzeżuchą. W roślinach umieszczamy świecę oraz figurkę wybranego zwierzątka. Całość dekorujemy żonkilami i baziami. Wystarczy, że włożymy je do środka.

Czytaj także: Dom w stylu boho

Innym sposobem na stroik w szklanym naczyniu jest wysianie szklanej misy owsem. Oczywiście, na efekty trzeba będzie nieco poczekać, dlatego wysiewanie należy rozpocząć nawet kilka tygodni przed Wielkanocą. Najlepiej zrobić to 2 tygodnie przed Świętami. Dno naczynia powinno zostać wypełnione ziemią i piaskiem, a następnie dobrze zwilżone. Aby owies wyrósł, należy pamiętać o tym, że lubi on dużo wilgoci i słońca. Dlatego warto trzymać go na parapecie. Nie obsiewajmy całości ziemi, ale zostawmy nieco miejsca na ozdobne elementy. Gdy roślina wyrośnie, wewnątrz słoika można poukładać kolorowe pisanki czy figurki zwierzątek.

Można też zdecydować się na zakup doniczki i w niej posadzić owies. Do ziemi możemy wbić sztuczne dekoracje, dostępne w sklepach, a doniczkę ozdobić kolorowym papierem. Elementy dekoracyjne można ułożyć również obok donicy.

Takie ręcznie robione ozdoby wielkanocne na stół wprowadzają prawdziwie świąteczny klimat. Stroik w szkle można postawić nie tylko na stole, ale również na parapecie czy na półce w salonie albo na blacie w kuchni.

Czytaj także:

● Co do koszyczka wielkanocnego?

● Baranek wielkanocny - przepis na baranka z ciasta, masła i cukru 

Stroik wielkanocny na stół glamour

Aby uatrakcyjnić stroik wielkanocny na stół w stylu glamour, warto sięgnąć po błyszczące elementy. Dobrym pomysłem będzie np. wykorzystanie ozdobnego wazonu w złotym lub srebrnym kolorze. Najprostszym sposobem na stroik w takiej aranżacji będzie umieszczenie w eleganckim wazonie żonkili i bazi oraz zawieszenie sztucznych jajeczek na baziach.

Jeżeli zależy nam na bardziej wysublimowanym rozwiązaniu, warto kupić złote lub srebrne jajko i postawić ją na eleganckiej paterze czy tacy. Wokół można poukładać sztuczne kwiaty i figurkę zajączka.

Do zrobienia stroika w stylu glamour możemy wykorzystać dostępny w domu płytki puchar na lody. Następnie wyłożyć go roślinnymi elementami dekoracyjnymi, a na szczycie umieścić wybraną figurkę albo srebrną czy złotą świecę oraz dwie pisanki.

Czytaj także: 5 sposobów na przytulny dom od zaraz

Aby stworzyć taki stroik można sięgnąć także po elegancki koszyk lub nietypowe naczynie, np. biały czajnik ze staromodnej zastawy i na szczycie pojemnika umieścić swoje elementy dekoracyjne.

Do wykonania stroika w aranżacji glamour można wykorzystać skorupki jajek. Nie mogą być one zbyt połamane. Powinny stanowić połówki, następnie należy je skleić ze sobą w taki sposób, by tworzyły okrąg. Uprzednio można je również pomalować farbami. Do tak przygotowanej kompozycji można dokleić sztuczne piórka oraz sztuczne perły. Należy ostrożnie obchodzić się ze stroikiem, by nie uległ zniszczeniu.

Pomysłów na stroiki wielkanocne jest bardzo dużo. Warto szukać interesujących inspiracji lub pobudzić kreatywność i samodzielnie stworzyć prawdziwe dzieło sztuki.

Czytaj także:

● Dekoracje wielkanocne do domu - jak udekorować dom na święta?

● Jak udekorować stół wielkanocny? 

Pokaż więcej wpisów z Styczeń 2022

Polecane

pixel