Dynia w naszym kraju nadal kojarzy się głównie z jesiennymi zupami czy też przetworami na zimę. Jednak powoli przyzwyczajamy się też do tego, że to warzywo jest symbolem Halloween – najstraszniejszego święta w roku. W dyniach wycina się przerażające latarnie, do których wkłada się świece. Z dyni robi się też napoje oraz oczywiście ciasta i ciastka. Halloweenowe babeczki z dyni to hit corocznych imprez z okazji tego święta. Koniecznie przygotuj je w tym roku i udekoruj odpowiednio strasznie. Jak to zrobić? Chętnie podpowiemy.
Jesień to bez wątpienia sezon na dynię! To wspaniałe warzywo chętnie jadamy w postaci zup, sosów, ciast czy kiszonek. Nadaje się do smażenia, pieczenia, duszenia w całości lub w formie puree. Dynia przerobiona na puree nadaje się do mrożenia i wekowania. Jakie pyszne potrawy i wypieki można przygotować z dyniowego puree? Odpowiedzi szukaj w naszym artykule.
Dynia to jedno z tych warzyw, które świetnie sprawdza się także w daniach słodkich. Wszystko dzięki jej wyrazistemu, lekko słodkiemu i naprawdę przyjemnemu smakowi. Można stworzyć z niej pyszne placuszki na śniadanie, babeczki dyniowe czy też inne słodkości. Ale jednym z ulubionych przepisów na dynię, jest dżem. Dżem z dyni to idealny produkt na rozpoczęcie dnia. Można zajadać go na kanapkach czy też dodać do owsianki. Jest pyszny, kremowy i pełen witamin i minerałów. Jak go zrobić? Z jakimi owocami można łączyć dynię?
Sok z malin z sokownika to zdrowie samo w sobie. Metoda przetwarzania malin w sokowniku parowym pozwala zachować wszystkie drogocenne właściwości tego małego, niepozornego owocu. Jakie właściwości mają maliny? Jak zrobić sok z malin z sokownika? Dlaczego jest taki zdrowy? Ile cukru na litr soku z malin z sokownika dodać? A może inna substancja słodząca będzie lepsza? Tego wszystkiego i jeszcze więcej dowiecie się lada moment.
To ostatnia chwila, by chwycić tegoroczne maliny i cieszyć się ich smakiem bądź też przygotować z nich coś wyjątkowego na zimę. I nie mówimy tutaj tylko o dżemach czy sosach, ale również o suszonych malinach, które są niezwykle pyszne i wartościowe. Możesz dodać je do ciasta, na przykład drożdżowego, domowego musli czy też zrobić z nich herbatę. Stanowczo warto!
Zupa dyniowa to obowiązkowy element jesiennego menu. Jest sycąca, aromatyczna, rozgrzewająca i ma piękny, głęboki kolor! Pamiętaj, że sezon na dynię trwa od września do listopada – wykorzystaj go i choć raz ugotuj pyszną zupę z dyni. W dzisiejszym artykule pokażemy Ci przepisy, które wyjdą każdemu!
Domowe drożdżówki z dżemem to przysmak, który warto umieć przyrządzać. Taka wiedza sprawdzi się np. gdy w domu zabraknie słodyczy, a najdzie Cię ochota na słodkie przekąski. Poniżej prezentujemy prosty przepis na drożdżówki z dżemem, który pozwoli Ci na szybkie upieczenie tych smakołyków.
Drożdżówki ze śliwkami to jedna z najpyszniejszych wersji tej przekąski. Śliwki sprawiają, że ciasto drożdżowe zachowuje wilgoć, jest miękkie i słodkie. Sezon na śliwki trwa dość długo – od lipca do października. Warto więc go wykorzystać jak najpełniej i upiec pyszne drożdżówki ze śliwkami, najlepiej z dodatkiem kruszonki. Ich smak i zapach przypomną Ci najfajniejsze czasy dzieciństwa, odwiedziny u babci lub najlepszy moment w szkole – przerwę na drugie śniadanie!
Drożdżówki z serem to smak dzieciństwa. Dla jednych kojarzą się z wizytami u babci, dla innych – ze szkolnymi czasami i drugim śniadaniem, dzięki któremu przerwa między lekcjami mijała szybko i słodko. Jak zrobić drożdżówki z serem?
Domowa, świeża, pachnąca drożdżówka to idealny dodatek do porannej kawy. Ciasto na drożdżówki nie potrzebuje wiele czasu do wyrastania, a jego wyrabianie jest łatwe i przyjemne. Drożdżówka w połączeniu z owocami to duet idealny. Sprawdź, jak przygotować domowe drożdżówki z jabłkami w kilka chwil!