Czy z truskawek można robić tylko dżemy, koktajle i ciasta? Oczywiście, że nie. Jak wszystkie owoce, truskawki sprawdzą się również podczas przygotowywania nalewek. A nalewka z truskawek nie ma sobie równych! Jak ją zrobić? Wcale nie potrzebujesz dużej ilości składników. Musisz jednak uzbroić się w cierpliwość, bo nalewki spróbujesz dopiero po kilku miesiącach.
Sezon na rabarbar trwa całkiem długo. W zasadzie jest to jedna z pierwszych roślin, która pojawia się w wiosennym ogrodzie. Doskonale nadaje się na różnego rodzaju przetwory. Bardzo smacznym wyrobem jest m.in. kompot z rabarbaru. Zobacz, jak go przygotować. Ciesz się jego orzeźwiającymi właściwościami i walorami zdrowotnymi.
Gdy przypominamy sobie ulubione smaki, nasze wspomnienia zazwyczaj wędrują do kuchni babć i mam. Dania, do których wracamy tak chętnie, powstawały w domowych kuchniach, których nieodzownym wyposażeniem były tradycyjne, emaliowane naczynia. Najbardziej znana polska fabryka garnków emaliowanych Olkusz przez ponad 100 lat istnienia osiągnęła ogromny sukces w tej kategorii naczyń. W Polsce właściwie nie było domu, w którym gotowałoby się w naczyniach innych niż garnki Olkusz. Dziś, choć produkcja w fabryce Olkusz została na dobre wstrzymana, emalia przeżywa swój wielki renesans...
Ciepły, domowy chleb – to marzenie śniadaniowe wielu osób. Niestety robienie chleba wcale nie jest takie proste. Tak przynajmniej mogłoby się wydawać. Jeśli do tej pory pieczenie niezbyt Ci wychodziło, koniecznie poznaj przepis na chleb z garnka. To świetny sposób na szybkie przygotowanie puszystego, idealnie doprawionego chleba – w sam raz na śniadanie dla całej rodziny.
Zaprawy to nie tylko mnóstwo smaku, ale też ratunek dla osób, które zimą bardzo tęsknią za owocami i warzywami. Na szczęście istnieje tak wiele sposobów na to, jak przygotować produkty na zimę, że możesz wybierać te, które będą smakować Ci najbardziej, a później tylko gromadzić słoiki w spiżarni czy piwnicy. Dzisiaj zajmiemy się ogórkami z miodem.
Spalenizna to jeden z największych wrogów każdego kucharza – zarówno amatora, jak i profesjonalisty. Zniszczone garnki nie nadają się już do gotowania, są nieestetyczne i automatycznie sprawiają, że kolejne dania przypalają się w nich znacznie szybciej. Na szczęście istnieje kilka sprawdzonych sposobów na wyczyszczenie przypalonych garnków. Nie wszystkie da się uratować, jednak większość z pewnością wyczyścisz za pomocą tych prostych tricków.
Nie masz pomysłu na obiad? Spokojnie, nic straconego. Wystarczy, że przygotujesz pyszne żeberka duszone w garnku, a wszyscy domownicy będą zachwyceni. Klasyka nigdy nie wychodzi z mody. Zwłaszcza że możesz przygotować ją na wiele sposobów. Oto kilka przykładów.
Rosół to jedna z tych zup, które kojarzą nam się z tradycyjnym obiadem i smakami dzieciństwa. Być może właśnie dlatego tak trudno jest przygotować go idealnie. Poza tym tak wiele rzeczy może przy nim pójść nie tak. Ile razy wyszedł mętny i nieapetycznie wyglądający? Nie przejmuj się – na szczęście istnieje kilka sposobów na to, by uratować mętny rosół.
Rosół niejedno ma imię. Niektórzy przygotowują go tylko z kurczaka, a nawet z kurzych kości. Inni wolą rosół z indyka, a nawet z wołowiny. A co z rosołem z kaczki? Czym różni się od tradycyjnego rosołu i jak go zrobić, aby wyszedł idealnie?
Jeśli czujesz, że choroba za chwilę Cię pokona, zrób rosół. Przecież już nasze mamy, babcie i prababcie leczyły się tą pyszną, rozgrzewającą zupą. Czy więc może się okazać, że wcale nie jest ona tak zdrowa, jak nam się wydawało? Warto rozprawić się z mitami na temat tej zupy i przekazać trochę faktów.